•  

  Rozglądam się powoli za mieszkaniem w #krakow na #studbaza i chciałem zapytać mieszkańców studentów i każdego kto ma coś do powiedzenia która z lokalizacji będzie najlepsza. Warunek konieczny tak jak na zdjęciu to lokalizacja pomiędzy #uek a Wydziałem architektury #politechnikakrakowska
  Na co będę zwracał uwagę
  1.Cena
  2.Komunikacja miejska wygodna dla obojga
  3.Okolica,sklepy inne przydatne miejsca
  Ustawione w kolejności od najważniejszych przedewszystkim zależy mi żeby było w miarę możliwości jak najtaniej

  Chodzi o wynajęcie kawalerki

  Nie znam Krakowa i nawet nie wiem gdzie szukać byłbym wdzięczny jakby ktoś poświęcił chwile
  pokaż całość

  źródło: Beztytułu.png

  •  

   @droetker4: Rozsądne opcje są dwie:

   1. znajdujesz lokalizację w której masz przy kawalerce linię tramwajową lub autobusową która często i regularnie kursuje w kierunku UEK
   2. na jakdojade.pl szacujesz jak daleko jest 20 minut jazdy daną linią, jak sobie rozrysujesz to, będziesz miał taką pajęczynę na mapie
   3. Szukasz kawalerek wzdłuż tych linii - cokolwiek wybierzesz, masz gwarantowane: kawalerkę i łatwy dojazd poniżej 20 minut. Jak zaczniesz szukać już teraz, to znajdziesz coś na 100%, bo ceny są niskie. Musisz tylko pilnować aby cena była na cały rok, a nie tylko na wakacje.

   1. Bierzesz kawalerkę w dowolnym miejscu byle blisko i kupujesz używany stary rower typu holender za 200-500 zł, dojazd 2-5 minut, nawet w zimie, nawet po śniegu, nie zdążysz zmarznąć ani spocić się.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (13)

 •  

  Myslalem ze tacy ludzi to jakis urban legend xD
  Zrobione dzisiaj w Lidlu
  #4konserwy #neuropa #konserwyzprzypadku

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: fromapp.jpg

  •  

   @artur_mich: Prosty człowiek, uczciwie pracujący i chcący żyć w bezpiecznym kraju. Można mu tylko zarzucić że prosto i bezpośrednio formułuje swoje zdanie.

   Ten "robol" nie ma innego kraju, gdziekolwiek wyemigruje w razie wojny domowej, wszędzie będzie się czuć obco.

   Dlaczego tak bardzo kochacie imigrantów, a tak bardzo gardzicie swoimi rodakami? Myślicie że wśród imigrantów nie ma przedstawicieli typowych "seb-ahmedów", którym pasuje dowolny argument aby wejść w konfrontację?

   Traktowanie każdego imigranta jako terrorysty to niesprawiedliwy ale wysoko skuteczny filtr. Podpowiem że nie tak dawno granice państw europejskich były traktowane na serio i mogłeś dostać kulkę na granicy w razie nielegalnego przekroczenia.

   Co ma dla ciebie większą wartość: pomaganie obcym ludziom czy bezpieczeństwo wewnętrzne?
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (112)

 •  

  Tymczasem na głównej xD Na marginesie gościu poważnie traktuje Ziębę gadającego o planowej zagładzie słowian xDDDD

  #neuropa #4konserwy #bekazpodludzi #bekazprawakow #shitwykopsays #rakcontent

  źródło: fromapp.jpg

  •  

   @murza: Dlatego teraz nie ma antykultury (jedyne odrzucanie autorytetów), ale jest kontrkultura, aktywne sprzeciwianie się autorytetom i atakowanie ich.

   Młody anarchista miał zostać przegrywem do końca swojego życia, a tu zonk, ustatkował się i założył normalną rodzinę i ma potomstwo które rodzi nadzieję na przyszłość.

 •  

  Dzisiaj mija mi 8 rocznica związku z moją żoną (5 lat po ślubie). (。◕‿‿◕。)
  Poznałyśmy się jak miałam 19 a ona 18 lat (internet ofc). Przeszłyśmy razem wiele - od matury, sesji, zdawania prawka przez śmierć w rodzinie, niezaakceptowany coming out i choroby, no i emigracja, żeby móc żyć jak ludzie razem.
  A jaki jest sekret przetrwania razem? Wsadzic swoją dumę głęboko w kieszeń i uzmysłowić, że gra się dla tej samej drużyny. ʕ•ᴥ•ʔʕ•ᴥ•ʔ
  No i dużo mówić o swoich uczuciach.

  Zdjęcie ze stocku, żeby nie było :)

  Btw. Miałam do dyspozycji statystycznie 98% kobiet niż wy i miłość życia udało mi się znaleźć. Więc musicie tylko dobrze szukać :)

  #zwiazki #chwalesie #homoseksualizm #lgbt #milosc
  pokaż całość

  źródło: fromapp.jpg

 •  

  Kierowca w naszej firmie zszedł na zawał w dzień, w którym nie miał go kto zastąpić. Informujemy o tym prezesa, nawiasem mówiąc był to jeden z jego najbliższych współpracowników, pracował tu od 10 lat, prezes chwilę milczał, po czym

  pokaż spoiler Ale nam Pan Tadziu wyciął numer


  pokaż spoiler xDDDD


  #pracbaza #heheszki #czarnyhumor #truestory
  pokaż całość

 •  

  Ja pierdole, za każdym jebanym razem kiedy wejdę w zakladkę "na czasie" na #youtube czuję taką pogardę do ludzkości ( ಠ_ಠ)
  #oswiadczenie #gorzkiezale

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: fromapp.jpg

 •  

  Ja to jestem dzban i nie szanuję znajomości nic a nic.

  Znajoma pożaliła się, że facet, który do niej zarywał i który jej się podobał, ją olał i związał się z inną.
  Znajoma oczywiście typ laski, gdzie facet musi najpierw trochę pozabiegać, pobiegać, postarać się - problem, że nie znała granic ani umiaru.
  Facet w końcu dał sobie siana i dał szansę na relację lasce, która bezpośrednio do niego podbiła.

  No i teraz znajoma tupie nóżką, jak to tak on mógł postąpić.

  A dlaczego nie szanuję znajomości?
  Bo skwitowałem jej to tak:
  - Jakbyś nie udawała niedostępnej to teraz on robiłby minetkę Tobie, a nie innej lasce.

  No i się kurwa obraziła na mnie. xD

  #zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #bekazpodludzi #logikarozowychpaskow
  pokaż całość

  •  

   @Jednofazowa_kaczka_wskazujaca: zjeby... to znaczy KOBIETY sorry za przejęzyczenie mają tak, że jakby facetowi zależało na tej konkretnej lasce to zrobiłby wszystko, aby ją poderwać bo ona widziała w telewizji film na którym facet tak zrobił i ona też tak chce

   @Arachnofob: Niestety jest pewna granica. Nie wyczarujesz znikąd samochodu i dobrych zarobków i pozycji mając 20 lat, jeżeli utrzymujesz się sam. A takie wymagania miała dziewczyna na której mi naprawdę zależało.
   Ten temat i tak jest zamknięty w moim życiu.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (89)

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  W nawiązaniu do tego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/32813901/anonimowemirkowyznania-tl-dr-nie-ufaj-kobiecie-szc/

  Najpierw zacznijmy od tego, że nie jestem furiatem jak to zarzucało mi parę osób a tak jak pisałem wczoraj przelała się czara goryczy.
  Wśród wielu odpowiedzi, wielu trafnych, najbardziej niekonstruktywna krytyka oparta na braku podstawowej zdolności czytania ze zrozumieniem pokazała @alicjaxoxo
  @alicjaxoxo Sorki dziewczyno ale pieprzysz farmazony, wiele razy jej dużo rzeczy puszczałem mimo uszu, dostała wiele szans na zmianę zachowania. W ogóle nie odniosłaś się do tego co pisałem bronisz jej bo macie podobny układ rozrodczy a nie używasz rozumu. Postaw się w mojej sytuacji i zrozum, że my mężczyźni też mamy uczucia, całe spektrum. I gówno tam podkreślam co jest moje podkreślam co pokazuje całokształt wypowiedzi co jest dla mnie całkowicie NIEZBĘDNE.
  Tak czy siak, nie zabronisz mi podkreślać, że jest tylko MÓJ, a wiesz dlaczego? Bo raptem zalała za swoje 3 razy, przeglądy, mechanik, wyposażenie: wszystko ja, ale chętna do dzielenia się była pierwsza co też prezentujesz tutaj ty.

  Tak jak wiele osób mi tutaj pisało, w sumie nie powinienem czerpać rad z internetu ale jednak wczoraj postanowiłem wrócić do domu, cały dzień ani ona ze mną ani ja z nią się nie kontaktowałem. Foh Over 9000. Wróciłem siedziała ubrana, w przedpokoju walizki. Pytam się co robi? A ona mi na to: Czy mam jej coś do powiedzenia?
  Oczywiście to była szopka z jej strony, żeby mi na uczuciach zagrać wiecie "ja się wyprowadzam jak nie przeprosisz nie padniesz na kolana i nie będziesz błagał o przebaczenie" Ja miałem cały dzień na rozważania, poskładałem sobie wszystko do kupy i wyszła mi krzywa wskazująca, że tendencja jej spierdolenia będzie tylko rosła, niestety i, że jeśli tu i dziś nie zobaczę zmiany to któregoś dnia obudzę się jako Janusz i będę knuł jak upozorować samobójstwo Grażyny.
  Powiedziałem jej, zgodnie z zaleceniami spokojnie i bez nerwów, że to co się wydarzyło rano całkowicie podkopuje mi samoocenę, bo pokazuje, że nie jestem ważniejszy od jej koleżanki. Zanim skończyłem przerwała mi, To tobie chodzi tylko o ten głupi samochód?.
  No i ch..j, jak to ugryźć teraz, żeby powiedzieć, że nie tylko i nie wylać jadu za wszystkie jej przewinienia? Najpierw jej zwróciłem uwagę, że inaczej niż samochodem trudno mi się dostać do pracy, jej argument: "Przecież jest jeszcze pociąg". Ludzie wy mi się jeszcze dziwicie za wczoraj? Zero refleksji zero przemyśleń.

  Oczywiście jej argumenty, że przesadzam, że powinienem to zrozumieć, że to była sytuacja awaryjna, że jestem nieczuły i nie mam empatii, że Mariola potrzebowała jej wczoraj i bała się, że Mariola sobie coś zrobi. Na moje, że jak ja zapierdalam samochodem, żeby się chociaż 30 minut spóźnić to już się nie boi, że sobie coś zrobię, to odpowiedziała, że nie boi się bo jestem dobrym kierowcą. Spytałem się czy, zadbanie choć o odrobinę mojego komfortu psychicznego przerasta ją w tym związku, oczywiście przeczytała pomiędzy wierszami i spytała: "Więc czujesz się przy mnie niekomfortowo?" Zapędziła mnie w kąt w którym zacząłem się tłumaczyć o co mi chodzi, i tak nie dotarło wyszło na jej, że czuję się przy niej niekomfortowo. Wstała i zaczęła iść w stronę drzwi po drodze jak kur..a dziecko otwierała jeszcze torby i sprawdzała po kilka razy wszystkie kieszonki, wiem, że chciała abym tę szopkę przerwał ale się nie odezwałem. "Więc to koniec?" spytała.
  Odbierz sobie to jak chcesz, nie interesuje mnie to już. Odpowiedziałem.
  I tu następuje kolejna z jej szopek, zaczyna płakać, szlochać, siada na walizce odgrywa scenę porzuconego szczeniaka. Stoję niewzruszony, pierdolę, tyle razy łapałem się na tę szopkę i potem było bezrefleksyjne, że jak podałem rękę pierwszy to jednak była moja wina i tak to się w niej utrwalało do teraz. Że ja zawsze wszystko pierdoliłem a ona kryształ bez skazy.
  Wyciągam z portfela 300 złotych wciskam do ręki i mówię, że zamawiam jej taksówkę. Spojrzała na mnie zdziwiona panda, dziewczyny wiedzą o co chodzi.
  Nie chcę twoich pieprzonych pieniędzy i rzuca te 300 złotych na podłogę. Podnoszę chowam do portfela. No nic dwa razy dawać nie będę. Zamówić ci Ubera?
  "Więc taki jesteś?", Kurwa co? Jaki? Wyciągam telefon nie chcę brnąć w tę rozmowę po której znów wyjdzie, że ja byłem najgorszy. Pytam gdzie ustawić jej cel. Wiesz co? Pieprz się, usłyszałem, na co odpowiedziałem tylko: Pogadamy jak ochłoniesz.
  To był punkt kulminacyjny, zabrała obie walizki, słyszałem jak się do windy tłucze. Pojechała w piździelec.
  Na tym etapie jest to związek Schrödingera jednocześnie jesteśmy i nie jesteśmy parą. Ale ja wiem, że jak otworzę te pudełko to to będzie już tylko truchło.
  Natomiast ja mam w sobie tak ambiwalentne uczucia, bo z jednej strony odetchnąłem a z drugiej jeszcze mi jej brakuje. Wcale nie jestem nieczułym chujem.

  Zasnąłem dopiero nad ranem spałem do 5 jakieś 2 godziny, potem zrobiłem sobie #morningdrive do pracy. Dzień dobry mirki i mirabelki.
  Zaraz dołączam do grona przegrywów ( ͡º ͜ʖ͡º).

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  pokaż całość

 •  

  Znalazłem właśnie nieotwierany nigdy miód z 1987 roku:

  źródło: DSC_0003.JPG

 •  

  #glupiewykopowezabawy #jezykiobce
  Cześć, wykopki! Dzisiaj kolejna, już trzecia 1/8 finału. Wybierzcie swój najulubieńszy dla ucha język! :)

  źródło: KONKURS3.png

  Który język bardziej ci się podoba?

  • 15 głosów (26.79%)
   Ukraiński
  • 41 głosów (73.21%)
   Norweski
  •  

   Kobiety powinny wychodzić za mąż wcześnie, mężczyźni powinni się żenić tak po 30.
   Z dwóch powodów - biologicznych (atrakcyjność fizyczna, zegar biologiczny, zdrowe potomstwo) oraz finansowych - kobieta nie musi mieć pieniędzy, mężczyzna musi utrzymywać rodzinę (mówimy tu o tradycyjnej normalności, nie o progresywnych wysrywach).
   30 letni mężczyzna z reguły ma więcej pieniędzy i większe życiowe doświadczenie, ale jednocześnie jest ciągle młody i silny, potrafi wytworzyć odpowiednie warunki kobiecie, aby ta mogła się skupić na rodzinie i domu.
   Pomijam skrajne przypadki jak Marcon ruchający bogatą babcię, bo jak wiemy w statystyce odrzuca się skrajne wartości.

   Nie mam ochoty polemizować z radykalną lewicą - powyższy model po prostu działał dobrze przez wieki, problemy demograficzne pojawiły się stosunkowo niedawno po eksperymentach lewicy ze społeczeństwem w imię urojonego "uwolnienia proletariatu".
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (93)

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  TL:DR Nie ufaj kobiecie, szczególnie jak ci mówi, że zatankuje samochód.

  Wzięła wczoraj wieczorem nasz jedyny, właściwie tylko mój samochód, bo nagła sytuacja zmusiła ją do pojechania do psiapsiółki którą tego samego dnia rzucił facet.
  Ja rano do zrobienia prawie 90km w jedną stronę. Jedyne o co prosiłem to żeby zatankowała samochód.

  Teraz jakie mi combo zafundowała. Z przyjaciółką wypiły wino więc wróciła taksówką samochód zostawiając pod domem psiapsiółki. To jeszcze nic zanim walnęły wino to pomogła jej przewieźć parę gratów do rodziców bo psiapsióła się wyprowadza od niebieskiego. Tak mi opowiadała. Ale to ja muszę dymać pół miasta taksówką po swój samochód, żeby jeszcze odkryć, że rezerwy wystarczyło na dojechanie do wyjazdu z parkingu osiedlowego a potem z kanistrem muszę zap.....ć po benzynę na stację taksówką żeby tylko podjechać na tankowanie i stracić godzinę po to by się spóźnić do pracy i dostać zjebę od szefa.

  Jak bym jeszcze dostał mandat za prędkość to chyba bym udusił różową. I teraz pierdolnięcie z przytupem, OBRAZIŁA się na mnie bo ją okrzyczałem, nosz k...a ona chyba zaraz dołączy do swojej przyjaciółki jako singielka.
  Ta jej przyjaciółka którą dobrze znam to jest dopiero typowa logika różowych, ja się jej facetowi zupełnie nie dziwię, że kopnął ją w tyłek. Jak dziś nie usłyszę choć odrobiny skruchy od swojej różowej i nie zamigocze tam iskra rozumu to autentycznie mówię jej, że ma się pakować i wyp...ć, nie zamierzam się z pustakiem męczyć całe życie i brać na klatę jej fanaberii.

  Ciśnienie najbardziej skoczyło mi po jej "no przecież nic takiego się nie stało", nosz k..a!

  #logikarozowychpaskow #zalesie

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  pokaż całość

 •  

  Z płomieniem na głównej jest filmik jak ksiądz traktuje dziecko słowami "porażka jakaś":
  LINK - https://www.wykop.pl/link/4368879/ksiadz-przyjmuje-dar-od-dziecka-slowami-porazka-jakas/

  Jako, że mam dziecko w podobnym wieku ztriggerowało mnie to mocno, więc walnąłem komentarz który tu przyklejam:

  Porażka jakaś to jest to, że z moich podatków jako ateisty idzie kilka miliardów rocznie na religię w szkołach (1,2 mld zł rocznie!!!), rządowe dotacje do katolickich szkól (0,5 mld zł rocznie), kapelanów wojskowych i innych służbach mundurowych (30 mln zł rocznie), fundusz kościelny, remonty zabytków które są własnością kościoła na koszt państwa itd...

  110 mln zł z budżetu państwa i Mazowsza pochłonęła Świątynia Opatrzności Bożej, bo chociaż prawo nie pozwala władzom budować kościołów, wsadzili tam muzeum i już nagle mogą. ¯_(ツ)_/¯

  Do tego płacą jakiś śmieszny podatek ryczałtowy XD

  Wiecie co za te 4-5 miliardów można by zrobić w kraju?
  To tak dla przypomnienia z najnowszego budżetu:
  Ochrona zdrowia - 7 mld
  Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego - 2 mld
  Wymiar sprawiedliwości - 12 mld

  Tego chwasta należy wyrwać z korzeniami bo oprócz kasy zaczyna nam wciskać katoliban:
  - zakaz handlu w niedziele
  - przywileje w obrocie ziemią
  - wywalenie in vitro
  - próby zaostrzenia prawa antyaborcyjnego
  - no i najnowszy pomysł, czyli ograniczenie dostępu do pornografii.

  No i oczywiście organizacje lobbujące te pomysły są opłacane z naszych podatków XD
  Rydzyka już pominę milczeniem..

  Co do dzieciaka, to aż szkodami się go zrobiło strasznie, a co do księdza to się nie wypowiem bo moderacja skasuje.

  #bekazkatoli #gimboateizm #bekazpodludzi #neuropa #zalesie
  pokaż całość

  •  

   @lakukaracza_: Dobrze wiesz że masy potrzebują religii. Katolickiej, Islamskiej, ateistycznej, pogańskiej czy satanistycznej, masy muszą w coś wierzyć, bo inaczej szybko popadają w marazm egzystencjalny a cywilizacja upada.

   Dlatego to co proponujesz to tylko "usuńmy katolów i zaprośmy coś innego".

  • więcej komentarzy (97)

 •  

  Zalety i wady wszystkich ważnych partii w Polsce

  Od ludowości po feministki

  Jaki jest cel tego wpisu? Odsłonięcie wszystkich przywar, ale i zalet o których się nie mówi. Wszyscy, jako ludzie, mamy zalety i wady i tylko najprawdziwiej święci mogą żyć bez trosk psychicznych, egzystencjalnych lęków. Acz też często zdarza się tak, że to właśnie Ci którzy chcą iść drogą Zalet mają masę rozterek i wewnętrznych rozmów. Nie omija to partii politycznych i stowarzyszeń i choć owe chcą brzmieć jako totalnie spójne, przez to, że są tworzone przez ludzi - w całości spójne być nie mogą. Nawet jeśli partię polityczną założyłby Jezus wśród jego członków byłby jakiś Judasz. Przejdźmy do analizy

  PO - Platforma Obywatelska

  Zalety - Elityzm

  Jedną z niewielu zalet PO jest jej elityzm czyli posiadanie wykwalifikowanych pracowników pochodzenia najczęściej akademickiego. Sam Donald Tusk był częścią ekonomicznych neo-liberałów z Gdańska i przeto mógł niektóre stanowiska obsadzić całkiem inteligentnymi osobistościami. Problemem jednak, jak w każdej partii, były jednostki takie jak Bronisław Komorowski i jego ciągłe dyplomatyczne faux paus.

  Wady - Zepsucie

  Zepsucie toczy tę partię a skandale związane z Narodowym Bankiem Polskim (afera taśmowa), podpaleniem budki Sienkiewicza, afera reprywatyzacyjna ciągną się za nią jak za śmierdzącą muchą, która gdziekolwiek usiądzie roznosi bród. Przywództwo jest tam skrajnie makiaweliczne a władza to jedna z niewielu wartości, które tam się liczą. PO jest więc partią statusu quo która zmienia się w stosunku do zmieniającej się rzeczywistości. Donald Tusk nie ruszyłby kompromisu aborcyjnego jeśli uderzyłoby go to po poparciu. ACTA była jednym z niewielu ich ludowych potknięć bowiem sam Tusk nie wyliczył dokładnie możliwości wzburzenia społecznego.

  PiS - Prawo i Sprawiedliwość

  Zalety - Ludowość

  PiS ma lud i prowadzi wielką politykę elektoratu. Gniew Kaczyńskiego po premiach dla ministrów Szydło był tak wielki, że mój dom zatrząsł się w etycznych posadach. PiS dba o swój elektorat, prowadzi wielką kampanię ludową i można z całą pewnością stwierdzić, że to właśnie ta partia jest Partią Ludową w całym swoim jestejstwie. I mimo, że nie należy do Europejskiej Partii Ludowej tak jak PO to właśnie PiS, prowadząc politykę socjalną, mając określoną linię polityczną sprawia wrażenie dbania o swoich wyborców. Może niewątpliwie czekać na stabilne 30 % w wyborach parlamentarnych

  Wady - Ludowość

  Zalety PiSu to jednocześnie jego wady. Olbrzymie masy ludowe popierające PiS nie przekładają się na zasób inteligencji którym ta partia może dysponować. Jej źródła to masy robotniczo-solidarnościowe a tam trudno było szukać ekonomistów, dyplomatów i prawników. W tej partii brakuje arystokracji ducha i pewnej inteligentnej mieszanki która dopiero co może powstać. Mateusz Morawiecki jest symbolem czego ta partia potrzebuje tym bardziej, że Donald Tusk zachęcał Morawieckiego do stanie się jego ministrem finansów. Ale sam Pis odzwierciedla Polskę bo i w Polsce musi się odrodzić arystokracja ducha i odpowiedzialność za wspólne dobro.

  Kukiz

  Zalety - Globalizm vs Lokalizm

  Kukiz odpowiada na najnowocześniejszy spór ówczesnego świata. Globalizm kontra Lokalizm, wielkie korporacje i brukselskie lub waszyngtońskie kuluary kontra sala parafialna w której zbierają się ludzie w wiosce na omawianie ich spraw. Ten ruch może wygrać wiele jak Ruch Pięciu Gwiazd we Włoszech czy Trump w USA, ale może też wiele przegrać (na razie żadna taka partia poważnie nie przegrała)

  Wady - Brak doświadczenia politycznego

  Powiedzmy sobie jasno, Kukiz jest partią zdecentralizowaną a zarazem idealistyczną, chętną zmiany systemu społecznego a nie tylko społeczeństwa. Brakuje im politycznego doświadczenia, zarządzania PR-em, oparcia się na elektoracie i strukturach w różnych województwach na co np. nie musi narzekać PiS. Czas i pokora panowie.

  Razem

  Zalety - Pierwsza partia nowej lewicy

  SLD było jedną z najbardziej prawicowych ekonomicznie rządów w Polsce? Razem na pewno by się na to zgodziło choć niechętnie też odnoszą się do "starych komunistów" dla których homoseksualiści to patologia a małżeństwo jest tak samo ważne w Państwie katolickim czy komunistycznym. Razem jest nowe w rozumieniu polityki światopoglądowo-społecznej gdzie Marks stoi obok szwedzkiej i norweskiej lewicy a Róża Luksemburg obok kawy ze Starbucksa

  Wady - Brak elektoratu i przywództwa

  Powiedzmy sobie jasno - lud robotniczy w rozumieniu marksistowskim już nie istnieje. Nie ma proletariatu i Razem nie ma określonego elektoratu, który by na niego głosował. Lewica starbucksowa nie uzbiera upragnionych 10 % a bez poparcia LUDU PRACUJĄCEGO Razem wcale nie będzie Razem oprócz tego, że może zajmować parę mieszkań we wspólnym skłocie. Uniwersytet Warszawski nie stworzy w 5 lat tak wielkich zastępów Lewicy Po-nowoczesnej gdzie Che stoi obok Marksa a De Beauvoir obok intelektualistów 68' i ruchów socjaldemokratycznych żeby Razem było prawdziwą Zmianą. Razem nie ma też określonego przywództw a sam Zandberg jakby boi się sięgnąć po Pierwszego Sekretarza Partii. Dlatego dywersyfikuje władzę często trafiając na kobiety z nowej lewicy. Oby feministki nie podłożyły mu nogi.

  Wolność - Korwin

  Zalety - Stałość

  Mimo zmian partyjnych Korwin i jego ludzie są jak skała w którą ciągle uderzają wrogowie, wyniki wyborcze i żarty. Jednak, żadne takie zbiorowisko ludzi nie przetrwało tak długo mimo bycia ciągle poniżej upragnionych 5 %. A więc Korwin i jego ludzie są jak chrześcijanie w wczesnym Imperium Rzymskim którzy trwają, są pożerani przez nową władzę, ale mają nadzieję na przyszłość. Poglądy tutaj to monolit, ale i jedna osoba - Janusz Korwin Mikke.

  Wady - Brak PR-u

  Tego chyba nawet nie trzeba dokładnie opisywać. Wolność jak i wszystkie partie Korwina nie mają określonej strategii marketingowej. Sprzedają się, ale robią to pocztą pantoflową i akademicką a nie PR-ową czy socjalną. Nie słychać by korwiniści naprawiali zepsute domy lub zbierali się na Dom Dziecka w Kłokoszycach. A warto i wydaje się, że takie działania ukryłyby zabawne, ale i trochę prawdziwe "zawsze się trochę gwałci" tudzież "W rowie mariańskim żyją rurkowce" Wolność więc potrzebuje pięknych szat aby pokazać się ludowi i nie może wychodzić w łachmanach

  Ruch Narodowy

  Zalety - Porządek Potencjalny

  Ruch Narodowy mimo wewnętrznych napięć potrafi zebrać na Marszu Niepodległości 100 tysięcy ludzi. Takimi liczbami nie może pochwalić się PO ani PiS. A więc Ruch Narodowy stał się czymś w rodzaju wielkiego organizatora wydarzeń patriotycznych, jest synonimem Ruchu w naturalnym jego rozumieniu. Jest ruchem, ciągłą zmianą i bije tam młody ogień bo i sam Ruch Narodowy nie jest partią osób w wieku 40-60 lat. Zrzesza raczej osoby młode od 18 do 30 roku życia dla których weteran AK jest bohaterem a nie znajomym z partii. Jeśli uchowa swoje dzieci może w następnych latach wiele ugrać. Ale to także wymaga czegoś więcej niż PR, dla Ruchu Narodowego muszą zajść zmiany realnie historyczne i geopolityczne. W polskiej kulturze ciągle atakowanej przez amerykanizmy to niemożliwe.

  Wady - Gorący duch

  Gorący duch w Ruchu Narodowym sprawia, że trudno im zawrzeć pakt wewnątrz siebie. Mamy tam wiele różnych organizacji od Młodzieży Wszechpolskiej, Obóz Narodowo-Radykalny a także wiele osób z Unii Polityki Realnej. Jeden głos, jedna siła, jeden baner to tak naprawdę to czego Ruch Narodowy potrzebuje. Jeśli członkowie Ruchu Narodowego będą chodzili z banerami UPR czy RNR nosząc inne flagi to Ruch Narodowy stanie bezruchem.

  Nowoczesna

  Zalety - Neoliberalne nie-Po

  Nowoczesna powstała jako reakcja na upadek moralny i polityczny PO pod koniec wyborów parlamentarnych i gdy ta partia była prowadzona przez Ewę Kopacz - synonim słabego przywództwa gdzie znajome na różnych stanowiskach mają zastąpić reelekcję we własnej partii. Dlatego powinno Nowoczesnej zależeć na upadku PO a tym samym zagarnięciu ich elektoratu. Jeśli to nie nastąpi Nowoczesną czeka powolna śmierć

  Wady - Ach te kobiety

  Ewa, po hebrajsku Życie jest tą, która dała się zwieść wężowi. Podobnie może być w Nowoczesnej która dostała się ręce paru niezależnych, wyzwolonych i walczących kobiet. Czy jest możliwe ich wzajemne połączenie mocy i stworzenie Nowego Kapitana Europa? Zobaczymy, ale Nowoczesna skręciła z neoliberalnego lewo na lewo feministyczno-ekonomiczne. Nie spodoba się to wyborcom.

  Obserwuj #ockham

  #gruparatowaniapoziomu #4konserwy #historia #neoreakcja #publicystyka #polityka #kultura #filozofia #socdem #religia #polska #prawo #filozofia #libertarianizm #liberalizm #razem #korwin #jkm #pis #po #ruchnarodowy #analiza #4kuce #liberalizm #liberalnidemokraci
  pokaż całość

  źródło: wady-zalety.jpg

 •  

  natychmiast musiałem zareagować jak to zobaczyłem w biblioteczce rodziców #ukryteterapie #jerzyzieba #szarlatani

  •  

   @Karota: Wrong usage of meme.

   Nosacz sundajski ma wyśmiewać narodowe przywary, ale tylko te, które są boleśnie bezsensowne z perspektywy nowego pokolenia.

   Widziałem tego samego mema, ale z podpisem "wjedź ojcu do garażu". Pytam się, co złego jeżeli ojciec chce nauczyć swojego syna podstaw kierowania samochodem?

   Niestety, Nosacz sundajski jak każdy mem, po pewnym czasie pojawia się brak nowego i oryginalnego contentu aby wykorzystać drzemiący w nim potencjał. pokaż całość

  • więcej komentarzy (22)

 •  

  Możecie uznać mnie za madkę, ale muszę wylać swoje #gorzkiezale #hejt #starebaby

  Dlaczego w większości przypadków, gdy karmię dziecko na ławce w parku (słoiczek albo butla, cycków nie wywalam), to obok musi usiąść stara baba i zapalić papierosa? Tyle się mówi, że młodzież niewychowana, ale starsze pokolenie w ogóle nie daje przykładu.

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika TamamShud

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.