•  

  Mirki, mam problem - moja praca zmieniła się w koszmar. Miesiąc temu wpadłam do biura po godzinach pracy, bo zapomniałam przeskanować faktur i przyłapałam swojego kierownika jak fapuje przed komputerem. Spaliłam buraka, powiedziałam przepraszam, zabralam dokumenty i wyszłam, ale chyba myśli że śmieje sie za jego plecami, bo od tego czasu zatruwa mi życie, mści się za coś czego nie zrobiłam, to nie moja wina, że akurat ja musialam zobaczyć go z #beniz w ręku. Nie wiem co robic. Nie chce rzucać pracy, bo jest dobrze płatna i mam perspektywę na awans. Pogadać z nim się boje, bo w końcu kobiecie nie wypada mówić o tych sprawach, szczególnie publicznie. Brak mi już sił, jak pomyślę o kolejnym dniu w pracy z kierownikiem, to robi mi się niedobrze. Ciągle jakieś docinki i prztyczki w moja strone, nachodzenie mnie w moim biurze i sprawdzanie co akurat robię, komentowanie mojego ubioru i generalnie wszechogarniająca czepliwosc. Wcześniej mieliśmy poprawny kontakt, mimo że to taki trochę podstarzały erotoman i zdarzały mu się sprośne żarty. Tak teraz zachowuje się nieznośnie i uprzykrza mi każdy dzień w pracy. Nie wiem co robić i jak rozwiązać tę sytuację.
  #pracbaza #pomocy #gorzkiezale
  pokaż całość

  •  

   @jPaolo2: Tak się śmiesznie składa że Japonia, Chiny i częściowo Rosja też nikogo nie najechały ;)

   To co decyduje o agresywności państwa to prowadzona retoryka i aktualny potencjał gospodarczy, który można szybko przestawić na produkcję wojenną.

   To jak tam, polski faszysto, dostosujesz się do dyrektyw czy mamy urządzić prowokację gliw.. na dzisiejszym marszu?

  •  

   @jPaolo2: Wojna to przedłużenie dyplomacji. Ja bym się nie cieszył tym, że Niemcy nam dokopią nie karabinem, ale gospodarką, bo efekt będzie po wielu latach dokładnie taki sam - utrata terytorium i ubytek obywateli, utracenie samostanowienia.

  • więcej komentarzy (42)

 •  

  gdzie kupujecie #yerbamate?
  ostatnio zamawiałem w naturalmarket, w miarę tanio ale nie ma tam jakichś ciekwych

 •  

  O kłamstwie Comte'a i ewolucji społeczeństwa

  Dlaczego inteligencja nie idzie po drodze z dobrocią moralną

  "Islam jest 500 lat przed nami" "Jeszcze trzysta lat i się ucywilizują" takie komentarze można spotkać po każdej stronie internetu na temat barbarzyńskich zachowań muzułmanów. Otóż w tym wpisie dokonamy dekonstrukcji tej myśli, zastanowimy się co za nią stoi i w końcu czy jest prawdziwa czy nie.

  Zacznijmy od francuskiego pozytywisty Augusta Comte'a który dla wielu nieuświadomionych liberałów, w tym i ateistów, jest głosem podświadomości. Co to znaczy? To znaczy, że wielu liberałów jak i ateistów (a nawet niektórzy chrześcijanie) myślą tak jak Comte, ale nie mają o tym bladego pojęcia ponieważ nie mieli czasu aby zanurzyć się w myśli francuskiego uczonego. Nie ma w tym nic złego, fizycy teoretyczni mogą rozbijać nowe cząsteczki bez znajomości kategorii bytów Arystotelesa czy filozofii nauki i prawa. Ale wróćmy do Comte'a

  Nasz francuski znajomy uważał, że ludzkość rozwija się w etapach zaś wraz z rozwojem technologicznym rozwija się "pozytywna" moralność człowieka. Te etapy to kolejno - faza teologiczna gdzie zjawiska wyjaśnia się na bazie istot boskich, metafizyczna - gdzie zjawiska wyjaśnia się na bazie "abstraktów" i w końcu pozytywna, nasza współczesna epoka - gdzie zjawiska są wyjaśniane na bazie faktów. Ale to jest na razie nic. Filozof August Comte postulował stworzenie globalnego systemu społecznego którego celem byłoby oświecenie człowieka. Jego koncepcje były zatrważające i w końcu znalazły ujścia w wielu dziwnych systemach społecznych. Uważał on, że należy wprowadzić kulty "abstraktów" jak Ludzkość, Ład i Postęp. Kapłani owej religii, naukowcy, mieliby monopol na nauczanie, sprawowaliby cenzurę. Ustrój miałby być dyktatorski a urzędy dziedziczne. Ostatecznie dewizą tego świata miała brzmieć "L’amour pour principe; l’ordre pour base; le progrès pour but („Miłość jako zasada, porządek jako podstawa, postęp jako cel”).

  Rozróżnienie Comte'a narodziło nowy ruch w Europie zwany pozytywizmem. Pozytywiści rośli jak grzyby po deszczu i mieli do tego znakomite fundamenty. Europa rosła w świecie, trwały jej imperia, produkcja była największa od tysiącleci. Niewątpliwie ewolucją myśli Comte'a był Marks ze swoim Materializmem i oświeceniowym ateizmem. Comte inspirował także anarchistów a nawet chrześcijan którzy po śmierci królestw europejskich znaleźli nowy cel swoich dążeń politycznych. Ale były to garstki. Liberalizm angielski przez długi okres nie rozumiał Comte'a, ale w końcu zaprzągł jego idee do swojej własnej filozofii. I to właśnie dzisiaj neo-liberałowie często głoszą kult Postępu, Ładu i Ludzkości wraz z jej abstrakcyjnymi prawami człowieka które istnieją a priori i są niepodważalne. Problem jest tylko taki, że prawa człowieka wprowadzili głęboko wierzący chrześcijanie i chadecja po II wojnie światowej i prawa człowieka wywodzą się bezpośrednio z filozofii chrześcijańskiej gdzie każdy człowiek ma w sobie cząstkę imago Dei - podobieństwa Boga i przeto każdy jest wartościowy. W materialistycznym świecie nie każdy jest wartościowy, utylitarny, nie ma równości intelektualnej bowiem nie istnieją równe wszystkim reakcje chemiczne w mózgu. Tyle idea liberałów. Skoro zaczęliśmy o wojnie napiszmy dlaczego idea Comte'a stała się tak niepopularna po I wojnie światowej i dlaczego była obiektem takiej wielkiej krytyki ze strony przede wszystkim nihilistów takich jak Nietzsche.

  Nihiliści powstali pod koniec XIX wieku i zauważyli, że Comte nie miał racji pisząc, że rozwój technologiczny jest tożsamy z rozwojem moralnym. Ba! Uważali, że im dalej postępujemy w technologii tym gorzej dla naszego naturalnego Ducha wywodzącego się z samego Życia i jego kontemplacji. Nihiliści jasno pisali, a przede wszystkim Nietzsche, że kult Ładu, Postępu i Ludzkości doprowadzi do wielkiego kataklizmu gdzie te idee zostaną wyniesione wyżej niż jednostka ludzka i jej jednostkowe, marne Życie. Życie, idea którą wielbił Nietzsche miała być wciągnięta w ramy skrajnego idiotyzmu intelektualnego którym wyrazem było słowo - Fakt. Istnieje według Nietzschego coś więcej niż fakt, wielka walka między dobrem a złem a i nawet rzeczy które przekraczają myślenie o dobroci i złu jak chociażby Miłość. Comte gdyby widział bajdurzenia Nietzschego najpewniej uznałby, że należy on do średniowiecza albo dalej do samych idiotycznych Starożytnych Greków.

  Ewolucja społeczeństw według Comte'a była totalna i wszystko społeczeństwa je przechodziły. Świat chiński i islamski także tylko później. Ale udało się wcześniej zaprzeczyć idei Comte'a i to w jego własnej cywilizacji. Nadeszła I wojna światowa która pogrzebała nadzieję na jego idee. Okazało się, że literaturoznawstwo i anty-analfabetyzm nie sprawia, że ludzie są lepsi, bardziej mili, przyjacielscy; wręcz przeciwnie, okazało się, że dzięki temu, że ludzie mogli czytać i pisać propagandowe ulotki miliony ludzi rzuciło się na siebie przez opinie wielkich oświeconych Królów i Premierów. Okazało się, pierwszy raz zresztą (bo wojnę francusko-niemiecką z roku 1870 traktowano jako wypadek przy pracy), że rozwój ludzkości nie jest Jeden, ba! Nawet nie ma dwóch rozwojów ludzkości, ale jest to raczej tajemniczy Plan który rozwija się (albo zwija) w wielu kierunkach.

  Co zabawne myślenie Comte'a mogło tylko powstać z powodu chrześcijańskiej myśli o linearnej historii. Historia nie jest kołowa jak rozumieli ją Hindusi czy Starożytni Grecy czy nawet Rzymianie ze swoim "złotym wiekiem który powróci" Historia jest linearna bowiem Jezus urodził się, umarł i zmartwychwstał i my ludzie czekamy na jego Powrót tzw. Paruzję. Ale to nie stanie się dwa razy czy trzy razy. Jezus w następnym cyklu nie powróci. Żyjemy w Jednej Historii według chrześcijańskiej filozofii w przeciwieństwie do koncepcji takich Azteków czy Greków. Dla Comte'a historia była ewolucją tj. rozwijała się w dobrym kierunku, ale I i II wojna światowa położyła kres takiemu myśleniu. I dobrze.

  Druga sprawa, scjentyzm nie tworzy lepszych ludzi. Nie są oni jakościowo lepsi. Naziści żyli zgodnie ze stanem współczesnej nauki a współczesna nauka mówiła, że niektóre rasy są niżej od innych. Rozwój technologiczny dokonuje się nawet wbrew rozwojowi moralnemu. W końcu zdobycie kosmosu zawdzięczamy nazistom takim jak Wernher von Braun - późniejszy szef Nasa, który tworzył rakiety V-2 które miały przetransportować bomby atomowe na Londyn i inne miasta Aliantów.

  Trzecia sprawa, moralność nie jest sprawą inteligencji. Ludzie z doktoratami z filozofii i chemii potrafili zabić miliony ludzi. Następnym razem więc z większym szacunkiem patrzmy na głupszą od nas osobę. Może to ona nie podniesie prawej ręki z okrzykiem: Ład, Ludzkość i Postęp! i nie stanie w szeregu obok przyszłych republikanów francuskich chcących wymordować symbole fazy metafizycznej i teologicznej - zwykłych ludzi którzy wobec liberałów są głupi, niechętni Oświeceniu.

  Oświecenie bowiem oślepia serca i pochodzi o Lucyfera - którzy znaczy po łacinie - Niosący Światło.

  Obserwuj #ockham

  Na zdjęciu: August Comte
  Moje inne wpisy
  ***
  O źródłach rewolucji seksualnej - https://www.wykop.pl/wpis/23826485/o-zrodlach-rewolucji-seksualnej-seks-nas-wyzwoli-p/

  O tym, że Chiny to zwierciadło Zachodu - https://www.wykop.pl/wpis/22895767/o-zwierciadle-zachodnim-chiny-po-stuleciu-hanby-kt/

  O Celu polityki - https://www.wykop.pl/wpis/22253611/o-celu-polityki-nasza-polityka-zmaga-sie-z-pytania/
  ***
  #gruparatowaniapoziomu #publicystyka #neoreakcja #chrzescijanstwo #4konserwy #konserwatyzm #bekazlewactwa #filozofia #4chan #redpill #historia #korwin #sztuka #nazizm #komunizm #nietzsche #ateizm #chrzescijanstwo #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #religia #kultura
  pokaż całość

  •  

   @Brzytwa_Ockhama:

   Powiedziałbym że obecna technologia ma potencjał do zarówno wywyższenia moralnego jak i do upodlenia moralnego, bardziej niż mieli możliwość nasi przodkowie. Bardzo dawno temu, nasi przodkowie mogli wybić może całą wioskę albo altruistycznie pracować z ograniczonym pozytywnym skutkiem dla społeczności.

   Dziś jeden człowiek zabija miliony, albo "zbawia" miliony.

   @Brzytwa_Ockhama: Obecnie mamy tą przyszłość. Wojny są co najwyżej zastępcze, terytorialnie ograniczone i asymetryczne. Znaczny postęp względem wieków wcześniejszych - XX, XIX, XVIII.

   W dużej mierze dzięki rozwojowi technologicznemu - takie M.A.D. jest typowym przykładem czynnika pochodnego od technologii, który działa bardzo, ale to bardzo tonująco.

   @hehenuanek: Nie mów hop. Jeszcze zobaczymy jak rozwinie się sytuacja z Rosją, Chinami i bliskim wschodem. Nie musi dojść do anihilacji świata - sama Rosja mówi że jest gotowa do taktycznego uderzenia jądrowego (takiego co zmiecie skoncentrowane wojska, ale poza tym nie uczyni szkód w stylu opadu popromiennego).

   Poza tym ludobójstwo może przebiegać nawet w "pokojowy" czy bezkrwawy sposób, zwyczajnie przez utworzenie systemu który wyniszczy daną populację. Postęp.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (75)

 •  

  Z ciekawości obejrzałem jak obchodzi się Dzień Niepodległości w USA i zastanawiam się dlaczego u nas nie możemy zorganizować tak fajnego wydarzenia? Są momenty wesołe, są wzniosłe, uczestniczą rodziny z dziećmi. Z tego wydarzenia aż bije radość, polecam obejrzeć chociaż fragmenty.
  #marszniepodleglosci #11listopada #polska

  źródło: youtube.com

  •  

   pokaż spoiler fully pissed off post ahead


   @Chrystus:
   @restecp:

   Przeczytałem. Konkluzja jest prosta "polskość, wyrzeknijcie się niej"

   To gdzie jest normalność?
   Czy normalnością byłoby gdyby Polska po prostu się poddała i oddała swoje terytorium, wtedy sąsiad (obojętnie który), mógłby wreszcie

   budować, kochać i umierać

   na naszej polskiej ziemi?

   Jak można mówić takie chore rzeczy, wiedząc że historia Polski to nie jest jakaś wyizolowana abstrakcja i przykład szarpania się schizofrenika przy biernej obserwacji sąsiadów,
   ale jest koszmarnie złączona z historią naszych sąsiadów, którzy są zdecydowaną przyczyną nieszczęść które spadały na Polskę.

   Kto był autorem największych klęsk XX wieku? Rosja (1918), Niemcy(1939), Rosja (1944)?, Rosja i Niemcy? (1989)?

   Jedynym grzechem polski, jak rozumiem, jest to, że próbujemy walczyć i bronić się, samo stanowić się na naszej ojczyźnianej ziemi, a sąsiedzi bardziej widzieliby nas jako przygraniczną prowincję z najwyżej autonomią.

   Prawda?

   Tą walkę prowadzimy nieudolnie, ale to nie nasza wina, skoro los naszej inteligencji jest równie tragiczny.
   Niemcy nie są głupi, toteż ich ataki niemal zawsze są krytyczne. Ruscy są już bardziej głupi, ale u nich luda i brutalności mnogo.

   Ale ta pierdolona Polska ciągle oddycha, nie chce zdechnąć.

   To chce właśnie powiedzieć Tusk, karierowicz z Brukseli.

   W tym kraju (Polsce) nigdy nie będzie normalnie, wiedząc że Rosja nigdy nie zrezygnowała z polityki imperialnej, a Niemcy, chociaż się nie przyznają, również nigdy nie zrezygnowali ze swojego Lebensraum

   Do czego przyczepić cofającą się wstecz myśl? Do niczego — do opowiadań, prawie do legend tego kraju, który wynajął sobie w Europie pokój przechodni i przez dziesięć wieków usiłuje urządzić się w nim z wszelkimi wygodami i ze złudzeniem pokoju z osobnym wejściem,

   Aha, czyli Polska i Polacy to w Europie niechciani goście, jacyś wędrowcy, co zabrali biednym Germanom ziemię i próbują się szamotaniną urządzić.
   Zupełnie nic nie ma do tego, że jesteśmy regularnie atakowani i niszczeni z zewnątrz, z pomocą ludzi chętnych do zdrady w naszym własnym narodzie.

   Zróbmy mały Gedankenexperiment. Wyłączmy z historii Europy bolszewicką Rosję i bękarta niemieckiego Lenina, oraz bismarckie i hitlerowskie Niemcy.

   Powiadam wam, kurwa ich mać, że Polska odbudowałaby się z potopu Szwedzkiego już 100 razy.

   --------

   Reasumując. Przeczytałem całe.

   Piękne pierdolenie, oderwane od kontekstu tego dlaczego "polska jest nienormalna". Po co tak wściekle kultywujemy historię? Po co ona nam?

   Pan Tusk nie raczył dokończyć - "to gdzie ta normalność", ale to się wie samo przez siebie, widząc wybory personalne i polityczne byłego premiera i prezydenta UE Tuska.

   Normalność to podległość, wyrzekniecie się mądrości historycznej, wyrzekniecie się dziedzictwa, wyrzekniecie się tożsamości w zamian za

   zdegenerowaną antykulturę, zachodzącą cywilizację i pusty pieniądz

   Tutaj nadmienię że nie są to puste słowa. Europa wymiera. Co dostajemy w zamian? Obcych ludzi obcej kultury.
   Cywilizacja straciła swoje korzenie, przestała być światłem dla innych narodów - e.g. coraz więcej Japończyków jest szczerze rozczarowanych wizytą turystyczną w Paryżu, przecież kulturalnym sercu Europy.
   A Euro? Jak na razie z Euro korzystają wyłącznie tylko dwie największe gospodarki UE.

   Przyznam się szczerze, jedyne co mi się podoba w UE to brak granic (ale strzeżone zewnętrzne granice) oraz pieniądze i wysoki komfort życia - ale nic nie jest wieczne, bezpieczeństwo i bogactwo można stracić.

   Polska nie ma innej przyszłości w UE, jak land zamieszkały przez losowych ludzi z innych rejonów świata, którzy tymczasowo znaleźli tutaj tanie mieszkania i znośny klimat.

   Warto nadmienić, nie jestem za PiS. Katolikiem też nie jestem. Ja chcę tutaj kurwa żyć normalnie i nie bać się, że ktoś zacznie podejmować decyzje za moimi plecami dotyczących mojego życia i życia narodowego.

   bo obecnie mamy rządy PiS
   PiS zdaje się być patriotyczno-katolicko-narodowe tylko na pokaz i przy okazji, na tyle na ile wymaga prowadzenie polityki. Także nie dziwi ich totalne zlanie tematu 100 rocznicy.
   pokaż całość

  •  

   @Chrystus:
   @restecp:

   Dla odmiany, dodam.
   Diagnoza jest trafna, ale konkluzja jest ohydnym robieniem laski oprawcom Polski.

   Wszystko co robi "polskość" jest niestety nieskuteczna - i powiem szczerze, że i Rosja i Niemcy drżą, żebyśmy czasem nie stali się skuteczni i nie zablokowali ich chorych planów imperialnych

  • więcej komentarzy (7)

 •  

  Big Pharma.

  Tajna światowa organizacja o której już słyszał chyba każdy.

  Organizacja ta kontroluje wszystkich lekarzy, farmaceutów i w ogóle ludzi związanych z medycyną i płaci każdmu z nich OGROMNE pieniądze za milczenie. Każdy lekarz jest bogaty bo płaci mu Big Pharma. Nie ważne czy jest to samouk z Kongo czy też najlepszy neurochirurg mieszkający w USA.

  Ci wszyscy ludzie dostają miesięczne pensje w wysokości kilku-kilkunastu tysięcy dolarów za milczenie w sprawch szczepionek i innych.

  Oczywiście Big Pharma kontroluje też internet i wszystkie media, żeby czasem ta prawda objawiona nie wypłynęła na światło dziennie. Dlatego też każda strona poświęcona medycynie, każda książka, każdy program i każdy zapisek jest kontrolowany przez Big Pharmę. Jeśli jakiś lekarz się wyłamie z odgórnych ustaleń to znika w tajemniczych okolicznościach. Nie tylko on, ale też wszystko co powiedział/napisał.

  Ta P O T Ę Ż N A Big Pharma nie potrafi sobie poradzić z:

  Blogiem Justyny, lat 24, pracownica dyskontu spożywczego, trójka dzieci w wieku 1-4.
  Fan pagem na fb Marty, lat 28, mama na pełen etat, 4 dzieci. Zawodu wyuczonego brak.
  Kanałem na youtube Szczepana. Lat 69, były kierowca TIRa, rozwodnik. Umiejętności specjalne? Wstawianie żółtych napisów do wideo.
  Stroną internetową PROFESORA lat 55, który dotarł to tajnych zapisków Big Pharmy. Ukończony kierunek studiów – geologia.

  Jednocześnie Big Pharma potrafi kontrolować setki tysięcy ludzi, monitorować miliony stron internetowych i tak dalej, żeby trzymać wszystkich w swoich BIG łapskach.

  Kurde, to ma sens.

  #teoriespiskowe #antyszczepionkowcy #proepidemicy #bekazantyszczepionkowcow #bekazpodludzi #szczepienia #medycyna
  pokaż całość

  •  

   @Junpei1948: Problem polega na tym, że ludzie stracili zaufanie do lekarzy.

   Co się dzieje kiedy ludzie nie mogą polegać dłużej na policji? Sami formują oddziały porządkowe.

   Ilu znasz takich lekarzy, którzy trzymają poziom, a ilu takich, którzy idą tam tylko dla pieniędzy?

   Rozumiem, że lekarze chcą pieniędzy, za niełatwe studia i pracę, ale zdrowie i życie ludzkie, to nie jest coś, co można odłożyć na następny rok - każde obniżenie jakości to osobiste zawalenie się świata.

   Tam gdzie są duże pieniądze, bardzo szybko pojawiają się oszuści - zarówno po stronie "alternatywnej" jak i po stronie oficjalnej.

   Różnica między 1 a 2 jest taka, że lekarz zaoferuje nieskuteczne leczenie za setki tysięcy, a zanchor zaproponuje placebo za kilka tysięcy.

   Ludzie chcą nadziei, chcą wierzyć że jest szansa. Zapłacą każdemu kto im da nadzieję i przeklną każdego, który ich zawiedzie.
   pokaż całość

   +: Karota
  • więcej komentarzy (38)

 •  

  Wynajmuję mieszkanie dla 3 studentek. Po 1 na pokój. Jeden pokój jest wolny i przygotowuję go do przyszłego wynajmu. Ale muszę go wysprzatac i ogarnac i raz na tydzień wpadam na parę godzin z ojcem. Ostatnio bylem nastepnego dnia z rana bo zapomnialem czegoś a tam wciaz byl chlopak jednej z dziewczyny. Niby mieszkal niedaleko ;]
  Ostatnio inna dziewczyna byla zla ze nie informujemy o “wizycie“(jedynie domofon informuje ze ktos na klatce wystukuje kod) Ze ona nigdy tak nie wynajmowala itd
  I mam pytanie: to ja jestem bezczelny czy ocb? Bo mi sie wydaje ze mam pelne prawa do wizyt, tym bardziej ze zajmuje 1 pokoj wolny w tym czasie.
  #wynajem #mieszkanie #wroclaw
  pokaż całość

  •  

   @OraclePL: Pytanie brzmi czy "wpadałbyś" tak też osobie której wynajmowałbyś całe mieszkanie.

   Bo wtedy oczywiście wychodzi, że traktujesz te studentki jako upośledzonych studentów w akademiku a nie klienta, który płaci ci za usługę wynajmu mieszkania.

   Oczywiście, twoje mieszkanie, twój wybór

   Tak notabene, ja bym nie oczekiwał od dziewczyny, że będzie mieszkała "sama". Jak wynajmujesz chłopakowi pokój za 600zł, to jest niemal pewne, że jest samotnym farejerem i wstyd sprowadzać nawet dziewczynę na jedną noc z tindera.

   Także, zawsze mnie dziwili właściciele którzy preferują dziewczyny (bo dbają o porządek? może z poprzedniego pokolenia), a nie chłopaków.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (371)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika TamamShud

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (5)