Programista III kategorii, odznaczony orderem Trolla Wyborusa klasy pierwszej z honorową, purpurową wstęgą śmieszka. Dodatkowo specjalista w dziedzinie sztucznych sieci neuronowych oraz sztucznej inteligencji.

 •  

  Wszystkie kamerki internetowe wyszły w sklepach, a tam gdzie zostały, z ceny 300 do 400 podskoczyły na cenę 1100 do 1300 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #komputery #pcmasterrace #okazjanabiznes

 •  

  Achtunkus Tehn'o Kratus I - Lider Technokratycznej Frakcji Republiki

  Oświadczenie:
  Dla jednych ten dzień jest dniem zwycięstwa, dla innych dniem porażki. Oczywiście życzymy nowej Pani Kanclerz dużo zdrowia i siły, niech historia oceni jej działania w skali Galaktyki.

  TFR oraz ja dziękuję za oddane na mnie głosy, te 13,1% głosów to są głosy świadome, głosy pragnące zmiany, głosy, które mają już dość polityki błędów, nieustannego uczenia się na nich i popełniania ich ponownie. Razem zmienimy Republikę w coś lepszego, a żadna władza trzymająca się metod opresji i tyranii nie może czuć się bezpiecznie. Będziemy walczyć z każdym, kto pod pozorem wzniosłych słów planuje umacniać swoją pozycję kosztem obywateli i Republiki.

  #lacunafabularnie #lacunafabularniestarwars #lacunafabularnieczarnolisto
  pokaż całość

  źródło: TFR_POSTER1.png

 •  

  Achtunkus Tehn'o Kratus I - Lider Technokratycznej Frakcji Republiki

  Wybierz mądrze, wybierz Technokrację.

  Dlaczego?

  Bo masz wybór w postąpieniu słusznie!

  Pora oderwać tyranów od władzy, zmień razem ze mną Republikę w miejsce, w którym chce się żyć, w którym można żyć. Pora zaniechać polityki nieustannej wojny, która osłabia nas z każdym ciosem. Nadeszła pora na silną, zdecydowaną i mądrą Republikę, w której nauka i dobro obywateli jest postawione na pierwszym miejscu. Pozostali kandydaci walczą pomiędzy sobą niczym wściekłe wilki nad świeżo upolowaną zwierzyną, nie stawiaj się w miejscu tej zwierzyny! Niech stabilność, prawo oraz ład wyznaczają nam wspólnie nowy kierunek rozwoju, niech Ci bandyci i kryminaliści, snujący intrygi manipulanci oraz żądni władzy tyrani skąpani w demagogi nie stanowią władzy Republiki.

  Obiecuję wprowadzić porządek, obiecuję prowadzić Republikę sprawiedliwie, stawiając dobro obywateli na pierwszym miejscu. Obiecuję, że nauka będzie kluczowym elementem i dziedziną, dzięki której wszyscy zyskamy, nie tylko skorumpowane elity.

  Razem zmieńmy oblicze Republiki, Razem pokonajmy tych tyranów i stwórzmy lepsze miejsce dla nas wszystkich.

  Pierwsze miejsce na liście, pierwszy w działaniu,
  Achtunkus Tehn'o Kratus I.

  #lacunafabularnie #lacunafabularniestarwars #lacunafabularnieczarnolisto
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: technokratyczna_republika.png

 •  

  Proces w sprawie senatora Caiusa Carrambusa oraz senatora Tankena Nuruodo.
  ============OOC=============
  Gracze @Carramba666 oraz @meinigel zostają uwięzieni na dwie tury w więzieniu. W trakcie odsiadki tracą mandaty senatorskie, a ich planetami zarządzają wyznaczeni przez kanclerza zastępcy.
  Proces prowadzą gracze @achtunki @Onde @Kroomka.
  =============================

  Achtunkus Tehn'o Kratus I wysiadał właśnie z promu na planecie Polin. Zauważył Kanclerza, który wysiadał ze swojego prywatnego promu na lądowisku obok. Postanowił zaczepić kanclerza:

  - Witam Pana Kanclerza, jak udał się lot? Zapytał Achtunkus.
  - Nawet dobrze, dziękuję za troskę. Odparł Kanclerz.

  Po krótkiej wymianie uprzejmości udali się w kierunku budynku sądu na planecie w celu rozpoczęcia krótkiego procesu. Po drodze spotkali dodatkowego sędziego Jakkaya Zoidberga, wywiązała się pomiędzy trójką krótka rozmowa:
  - O, sędzia Achtunkus, JAKŻE MIŁO CIEBIE WIDZIEĆ ZDROWYM. Rzucił pusto w kierunku sędziego senator Jakkay.
  - Dziękuję za troskę, oby tylko nie nadmierną, bo dość dobrze mi się żyje, chociaż czeka mnie niezapowiedziany remont mieszkania. Odparł na zaczepkę krótko Achtunkus
  - Panowie, spokojnie, mamy tutaj inną misję do wykonania, swoje uprzejmości możecie wyjaśnić przy kielichu. Ostudził obu senatorów Kanclerz

  Całość administracji sędziowskiej udała się do budynku sądu. Gmach sądu na tej planecie był pięknie zdobiony w faliste elementy wzbudzonych fal w kolorze dzikiego i nieokiełznanego różu, fasa budynku była zaś fioletowa, lekko opadająca, a kolumny przy wejściu miały kłębiaste wzornictwo z obsydianu wychodzącego we wszystkich kierunkach. Widząc te zdobienia senatorowie wyczuwali przepych panujący w tym miejscu. Po otwarciu wrót do sali ukazała im się sala wysadzana szmaragdami oraz rubinami. Podłoga była wykonana z marmurowych płyt przeplatanych złotymi fugami, kolumny były w całości wycięte z jednolitej bryły szmaragdów, prawdopodobnie pozyskanej z okolicznego pasa asteroid, ławy były z czystego złota, jednak siedziska i oparcia miały obszyte różowym futrem Yarny, lokalnej zwierzyny, na którą uwielbiali polować okoliczni mieszkańcy. Miejsce sędziowskie były wysadzane malachitem, oparcia posiadały zdobione freski z historią planety przedstawiającą różne sceny batalistyczne. Miejsca osadzonych zlokalizowane za fioletowymi kratami wykonanymi z durastali były wytworzone z chropowatego azbestu, dało się odczuć niechęć do tych miejsc już na sam ich widok, wyróżniały się na tle wspaniałości sali swoją prostotą oraz brakiem komfortu. Widząc ten widok sędzia Achtunkus skwitował tylko krótkim monologiem wypowiedzianym w ciszy:
  - Och nieszczęśnicy.

  Gdy skład złożony z kanclerza oraz sędziów ustawił się przed potężną ławą, na salę straż wprowadziła oskarżonych senatorów, a następnie umieściła ich w stosownym miejscu.

  Nieszczęśnicy byli zakuci w kajdany, ubrani w różowe uniformy więzienne z fioletowymi pasami, a stopy mieli bose.
  Widząc ten widok rozpaczy kanclerz rzekł do siebie w myślach:
  - Co Ci lokalni mają takie uwielbienie do różowego, powoli zaczynam tęsknić za prostą, formalną szarością stolicy. Pomyślał.

  Po wprowadzeniu oskarżonych zasiedli na swoich miejscach, a skład sędziowski usiadł na przygotowanych siedziskach.

  Kanclerz wstał i rozpoczął proces:
  - Jak wam wszystkim wiadomo, spotkaliśmy się tutaj by wydać wyrok w sprawie dwóch senatorów biorących czynny udział w akcji terrorystycznej. Dowody w waszej sprawie są niepodważalne i zostaną wymienione kolejno przez sędziów. Orzekł donośnym tonem kanclerz.

  Gdy kanclerz usiadł wstał sędzia Achtunkus i odczytał z kartki:
  - Zostaliście pojmani na gorącym uczynku próbując dokonać nieuzasadnionego aktu terroryzmu. Służby więzienne zatrzymały was, a według ich zeznań mieliście nie mieliście prawa być w tym miejscu.

  Achtunkus siada, następnie wstaje Jakkay. Biorąc kartkę do dłoni rozpoczyna słowami:
  - Witam zgromadzonych aresztantów, jak wam wiadomo zawiniliście i to bardzo.

  Widząc gniewny wzrok Kanclerza kontynuuje:
  - Emmm, no więc wedle zeznań posiadaliście zamiar mordu więźniów, przyznaliście to sami w trakcie zeznań. Dodał Jakkay.

  Po chwili przemyślenia kanclerz wstał i powiedział:
  - Jako, że Republika bardzo wierzy w wolny wybór i resocjalizację, nie skażemy was na śmierć. Oznajmił.

  Na twarzach skazańców można było dostrzec ogromną ulgę.

  Po chwili dodał:
  - Zostajecie uwięzieni, odbędziecie karę, w czasie odbycia kary tracicie wszelkie przywileje oraz mandaty senatorów. W trakcie pobytu w więzieniu jesteście zobowiązani do przeczytania wypracowania sędziego Achtunkusa 'O dobroczynnym wpływie sprawiedliwości na stan psychiczny jednostki, czyli słów kilka o praworządności w Republice'.

  #lacunafabularnie #lacunafabularniestarwars #lacunafabularnieczarnolisto
  pokaż całość

  źródło: republic_court.png

 •  

  ====================OOC====================
  Temat aktywny do czasu oddania głosów przez @Onde @achtunki oraz @profesjonalna_skarpeta w sprawie kary graczy @LeBronPL @Rinne @Legzday

  Kanclerz Aurora Pryde @profesjonalna_skarpeta oraz sędzia Jakkai Zoidberg @Onde plusują swoją wersję werdyktu w komentarzu. Sędzia Achtunkus @achtunki wybiera Wynik drugi. Wygrywa opcja większościowa.
  ====================================

  ====================================
  Werdykt w sprawie oskarżonych o terroryzm, VOL III.
  ====================================

  Achtunkus wraz z Jakkai Zoidbergiem słysząc mowy końcowe oskarżonych ogłosili przerwę w rozprawie w celu uzgodnienia werdyktu.

  - PRZERWA na uzgodnienie werdyktu! Stanowczo powiedział Achtunkus w stronę zgromadzonych gości oraz oskarżonych najemników przez holoaudio.

  Udali się na zaplecze sędziowskie. Wchodząc przez drzwi Achtunkus dał ręką znak Kanclerz Aurorze Pryde, aby do nich dołączyła. Ku ich zdziwieniu wchodząc poczuli wspaniały aromat... sera, pieczarek oraz drożdżowego, wypieczonego ciasta. Ich oczom ukazała się ogromna, umieszczona na środkowym stole pizza. A żeby to była tylko jedna pizza... były to trzy pizze! Pięknie dopieczone, idealnie uformowane, gorące.

  - Jak to tutaj się znalazło? Zapytał Achtunkus.
  - A, dostawcy pizzy wnieśli to chwilę przed rozprawą. Odparł Jakkai.
  - No witajcie chłopcy, wow, ale macie tutaj bombową atmosferę, pizza, istna sielanka. Skomentowała Aurora.

  Jednak umysły osób tam zgromadzonych były zajęte czymś innym niż pizza, nawet jeżeli była cudownie pyszna. Trzech oskarżonych czekało na werdykt.

  - Dobra, to co robimy ze skazanymi? W sumie nic na nich poważniejszego niż przemyt nie mamy... Rzucił luźne pytanie Achtunkus.
  - Ja <odgłosy mlaskania> Ja to bym ich tam wiesz <odgłosy mlaskania> w jakiś śmieszny sposób pozbawił życia <odgłosy mlaskania> żeby też sondaże wyborcze poszły do góry. Odparł Jakkai pałaszując spokojnie kolejny już kawałek pizzy.
  - Ja się muszę zastanowić.. Stwierdziła Pani Kanclerz.

  Atmosfera w pomieszczeniu nie była zbyt mocno napięta, chociaż każda ze stron zastanawiała się w myślach jaką decyzję podjąć. Po chwili usłyszeli dzwonek kończący przerwę.

  - Ouchh... mogłem nie jeść tyle pizzy, strasznie boli mnie żołądek. Stwierdził obolały Jokkai.
  - Dostaliśmy trzy pizze, nie wiem jakim cudem uznałeś, że wszystkie trzy są dla Ciebie, ale dobra, trudno, ja i tak nie miałem zamiaru ich jeść. Odparł stonowanym tonem Achtunkus.
  - Ja jestem na diecie, więc w sumie... to dzięki za pomoc Jokkai! Radośnie oznajmiła Aurora.

  Kanclerz oraz sędziowie udali się ponownie na salę rozpraw. Goście wstali, oskarżeni również, chociaż było widać na ich twarzach zaniepokojenie ogromnym spokojem sędziów oraz kanclerz.

  - Po ocenie faktów, osób oraz wszelkich okoliczności występujących w trakcie przesłuchań oraz w trakcie samego zdarzenia.... Rozpoczął przemowę Achtunkus.
  - Sędziowie oraz Pani Kanclerz stwierdzają, że oskarżeni są....

  #lacunafabularnie #lacunafabularniestarwars #lacunafabularnieczarnolisto
  pokaż całość

 •  

  Achtunkus Tehn'o Kratus I - Lider Technokratycznej Frakcji Republiki

  Drodzy członkowie Senatu! Pragnę zaprosić was w szeregi Technokratycznej Frakcji Republiki.

  Celem naszej frakcji na najbliższe lata będzie promowanie rozwoju oraz postępu. Kluczem do sukcesu jest postęp nauki, wzmocnienie technologii cywilnej oraz wojskowej, stabilizacja oraz możliwość bogacenia się obywateli Republiki. Wspólnie uda nam się osiągnąć upragniony cel, wspólnie możemy wszystko! Jeżeli uważasz, że Twoje poglądy są podobne i chciałbyś wspomóc wysiłek na rzecz poprawy Republiki to ta frakcja jest idealna dla Ciebie!

  Plan projektowy:

  -Budowa baz kosmicznych w celu zabezpieczenia sektorów.
  -Utworzenie sił szybkiego reagowania zbudowanych z doborowych żołnierzy Republiki oraz sił Jedi.
  -Utworzenie centralnego okręgu naukowego: budowa placówek naukowych oraz utworzenie szlaków zaopatrzeniowych do nich.
  -Zmiana prawa Republiki w celu zwiększenia swobody obywateli.
  -Zmiana prawa Republiki w celu nadania praw obywatelskich robotom ze sztuczną inteligencją oraz samoświadomością.
  -Rozwój sektora górniczego w celu pozyskania nowych zasobów do rozwoju.
  -Budowa platform orbitalnych nad Coruscant w celu zwiększenia bezpieczeństwa stolicy Republiki.
  -Decentralizacja administracji i budżetu Republiki, Republika zostanie podzielona administracyjnie na cztery sektory, każdy z nich będzie posiadać gubernatora zarządzającego wdrażaniem planów rozwojowych uchwalanych w Senacie Republiki.

  Nie bądź bierny, nie jesteś sam, Twój głos może coś znaczyć. Dołącz już dziś!

  #lacunafabularnie #lacunafabularniestarwars #lacunafabularnieczarnolisto
  pokaż całość

  źródło: TFR.png

 •  

  ====================OOC====================
  Temat aktywny do soboty do godziny 19:00. Wszyscy zainteresowani dostaną dość czasu na wypowiedzenie się.
  W temacie głównie wypowiadają się @achtunki @Onde jako sędziowie oraz @LeBronPL @Rinne @Legzday jako oskarżeni.
  Dodatkowo każdy inny może uczestniczyć jako gość na sali dla widzów, dozwolone są rozmowy pomiędzy gośćmi, jednak transmisja audio z sali odbywa się wyłączenie za pomocą systemu audio, sędziowie oraz oskarżeni nie słyszą widzów.
  ============================================

  ============================================
  Sąd podejrzanych o terroryzm, VOL II.
  ============================================
  Zmartwiony przesłuchaniami senator Achtunkus wraz z senator Oyage Parane oraz z Mistrzem Jedi wyszli z sali przesłuchań, otworzył im strażnik, który tylko skwitował to wydarzenie słowami:

  Strażnik: Hah, pewnie nie wsypali nikogo, co nie? Mocne z nich sztuki.

  Senator popatrzył na strażnika spokojnym wzrokiem i odparł:

  Achtunkus: O tym co działo się na przesłuchaniu wiemy tylko my, to nie jest waszym zmartwieniem strażniku.

  Następnie udali się korytarzem aż do wind, strażnicy wypuścili ich i windą wjechali na sam szczyt placówki. Na lądowisku senatorowie pożegnali mistrza Jedi, który miał do załatwienia inne rzeczy. Po odprawie i wejściu na prom wyruszyli w kierunku gmachu sądu. Podróż trwała pewien czas, w trakcie lotu senator Achtunkus zaczepił senatorkę Oyage Parane.

  Achtunkus: Ej, Oyage, co wynika z Twoich notatek?
  Oyage Parane: Nic szczególnego i właśnie w tym problem, nikt nic nie wie, wszyscy byli tam przypadkiem.... nie wiem co o tym myśleć.
  Achtunkus: Ja właśnie też nie wiem, ale ta sprawa jest podejrzana... mam nadzieję, że w trakcie rozprawy cała sprawa się wyjaśni.
  Oyage Parane: Drugim sędzią jest senator... ten z... zielonego ruchu, tak?

  Delikatnie śmiejąc się do siebie Achtunkus odparł:
  Achtunkus: Tak, ten z zielonego. <śmiech>

  Po krótkiej konwersacji prom wylądował przed gmachem sądu. Achtunkus pożegnał Oyage Parane, która udała się w kierunku wejścia na salę dla gości. Achtunkus wszedł bocznym wejściem gmachu. Przed pokojem sędziowskim czekał na niego senator Jakkay Zoidberg który został wyznaczony jako sędzia do tego procesu. Achtunkus podszedł do niego i przywitał się przyjaźnie:

  Achtunkus: Mój drogi przyjaciel Jakkay Zoidberg! Kupę lat, kiedy to ostatnio się wydzieliśmy... chyba w trakcie obrad letnich w parlamencie.
  Jakkay Zoidberg: Achtunkus, tak wtedy. Kolejny proces, kolejny czas na super rozrywkę, prawda?
  Achtunkus: Super rozrywkę? Co masz na myśli? Od kiedy proces jest rozrywką?
  Jakkay Zoidberg:Ooo! Bo nie ma to jak dobra kara, taki szafot dla przykładu.
  Achtunkus: No to nieźle, już wydałeś wyrok na nich?
  Jakkay Zoidberg: I nawet jeżeli to doskonale zdajesz sobie sprawę, że w jakimś stopniu są winni.

  Po krótkim przywitaniu oraz wymianie zdań sędziowie zostali wezwani na salę rozpraw przez holoaudio:

  Senatorowie wyznaczeniu na sędziów Achtunkus Tehn'o Kratus I oraz Jakkay Zoidberg są proszeni na salę sądową - usłyszeli.

  Wchodząc na salę ujrzeli ogromne pomieszczenie z wielką ławą sędziowską, zabezpieczonymi miejscami dla oskarżonych: szkłem pancernym oraz polem siłowym, a także oddzieloną częścią sali dla gości za szkłem pancernym.

  Jakkay Zoidberg skwitował ten widok tylko krótkim określeniem:

  Jakkay Zoidberg: Proces pod publikę, świetnie.

  Sędziowie zajęli swoje miejsca, następnie ochroniarze wprowadzili na miejsca oskarżonych trzech najemników. Po wprowadzeniu ich do cel zaskwierczało tylko zamykające się pole siłowe, a Achtunkus dał znak ochroniarzom przy głównych drzwiach prowadzących do sekcji gości, aby wpuścić publiczność. Przez pewien czas na sali było głośno, można było usłyszeć głosy niezadowolenia oraz poparcia, jednak w chwili, gdy rozległ się dźwięk rozpoczynającego się procesu wszystkie głosy ucichły.

  Sędzia Achtunkus wstał, oparł się o blat stołu i ogłosił rozpoczęcie procesu:

  Achtunkus: Rozpoczynamy proces trzech oskarżonych najemników powiązanych ze skoordynowanym zamachem terrorystycznym na planecie Epheron. Proszę o odnotowanie daty rozpoczęcia procesu oraz postawionych zarzutów jak i o rozpoczęcie nagrywania procesu.

  Achtunkus dostrzegł kątem oka siedzącą w loży panią Kanclerz Aurorę Pryde @profesjonalna_skarpeta , która przypatrywała się procesowi.

  Achtunkus: Jako pierwszy głos w sprawie zabierze sędzia Jakkay Zoidberg, następnie zada on pytania oskarżonym na które muszą odpowiedzieć pod przysięgą. Panie sędzio, proszę rozpoczynać.

  ============================================
  #lacunafabularnie #lacunafabularniestarwars #lacunafabularniestarwars
  pokaż całość

  •  

   Jakkai Zoidberg

   Wysłuchał kolejnych tłumaczeń skazanych. Nadal trzymają się wersji z brakiem winy i anonimowym zleceniodawcą. Typowy wybieg, by zamydlić oczy i udawać niewiniątko.

   - Rozumiem - zaczął mówić - Nadal utrzymujecie, że był to tylko transport. Ale...

   Przerwał na chwilę, by zwiększyć poczucie powagi sytuacji.

   - Jeśli to był zwykły transport ładunków, to dlaczego jeden z waszych towarzyszy zrzucił bombę na pałac w Epheronie?! Uzbrojoną bombę! Ładunek, który tylko dzięki sprawnemu działaniu wojsk został zestrzelony, zanim dosięgnął celu. To nie wygląda mi na zwykły transport, czego próbujecie się tutaj trzymać, a skoordynowany atak, który nosi znamiona terroryzmu.

   @Rinne: @LeBronPL: @Legzday:
   pokaż całość

  •  

   Urgot "Star Guardian"
   @Onde:

   Spojrzał na zegar, ostatecznie proces skończył się ponad 2 godziny wcześniej, a sam już dawno opuścił salę sądową. Coś jednak nakazało mu wrócić. Może czegoś zapomniał?

   Na miejscu siedział jedynie Senator Zoidberg, chyba przysnął pod koniec rozprawy, a nikt nie raczył go wcześniej obudzić.

   - Jak wspominałem podczas przesłuchania, Wysoki Sonde, na skutek postrzelenia statku doszło do awarii, a jeden z ładunków został upuszczony. Chciałbym przypomnieć również, że każdy materiał wybuchowy w kontakcie z takim źródłem energii - wybucha. Jak przyznałem, obwiniam się o możliwe spowodowanie wypadku, nawet w tak skrajnie niekorzystnych warunkach. Niezależnie od wyniku rozprawy - z chęcią wspomogę działania odbudowy, uszkodzonej w wyniku upadku okrętu Republiki, infrastruktury

   - Jest też jedna rzecz, o którą chciałbym zapytać - dlaczego podczas przesłuchania zasugerowano odnalezienie mojego myśliwca "wypełnionego po brzegi uzbrojonymi bombami" podczas gdy tysiące mieszkańców Epheronu widziały, że ze statku, którym leciałem nie pozostało nic. Dochodzi do tego obwinianie osób, nie mających żadnego powiązania z Konfederacją najemników, za masakrę spowodowaną przez wrogi okręt. Z całym szacunkiem do Śledczych oraz Pana Senatora - jest to szukanie winnych na siłę.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (14)

 •  

  ====================OOC====================
  Temat aktywny do piątku do godziny 19:00. Proces odbędzie się o 20:00. Każdy, kto jest związany ze sprawą dostanie dzięki temu czas na wypowiedź.
  ============================================

  ============================================
  Przesłuchanie podejrzanych o zamachy terrorystyczne, VOL I.
  ============================================

  Achtunkus Tehn'o Kratus I jak zwykle przed wszystkimi ważnymi wydarzeniami nalał sobie wody do swojego kubka.

  Achtunkus: Woda jak woda - powiedział sam do siebie senator.

  Jednak w tym zestawie jedna rzecz była ciekawsza: kubek z którego pił. Był to stary, lekko nadgryziony czasem, kamienny kubek wytworzony mizerną i dokładną pracą przodków senatora w czasach, gdy jego planeta znajdowała się pod okupacją syndykatu. Kubek ten przypominał mu o niesprawiedliwości, która ciążyła na ludności jego planety.

  Po chwili przemyśleń senator powiedział głośno i stanowczo:
  Achtunkus: To nie Ci sami najemnicy, którzy pracowali dla syndykatu, to nie Ci sami najemnicy, którzy zabili moich dziadków, a także i pradziadków. To nie Ci sami najemnicy, którzy dla syndykatu zabili mojego ojca - rzekł głośno w kierunku okna przez które patrzył na zabudowaną powierzchnię planety Coruscant.

  Nagle rozległ się dźwięk dzwonka, senator podszedł i otworzył drzwi.
  Za drzwiami stał strażnik, który rzekł do niego:

  Strażnik: To już czas Panie sędzio, więźniowie są gotowi do przesłuchania przez Pana oraz komisję.
  Achtunkus: Dobrze, jestem gotowy, ruszajmy w drogę - odparł.

  Achtunkus zamknął za sobą drzwi, po czym udali się wspólnie ze strażnikiem do promu, który miał ich zawieźć do miejsca przetrzymywania więźniów.
  Odwracając się przy promie zauważył Oyage Parane @Ex2light która podobnie jak on zmierzała w kierunku tego samego promu.

  Achtunkus: Witaj Przyjaciółko, jak humor?
  Oyage Parana: Bywał lepszy, jak wiesz sytuacja po tym incydencie jest napię...

  Rozmowę przerwał im strażnik, który stwierdził, że już pora ruszać i nie mają czasu na dalszą rozmowę.

  Achtunkus: Dokończymy potem, mamy zadanie do wykonania.

  Gdy zajęli miejsca w promie ten delikatnie wzbił się w powietrze, skręcił i pilot wyznaczył kurs na areszt o zaostrzonych środkach bezpieczeństwa. Lot przebiegał spokojnie i nie był zbyt długi. Po kilkunastu minutach byli na miejscu. Areszt wydawał się wyglądać z daleka jak zwykły budynek, jednak w miarę przybliżania się ku niemu można było zauważyć szczegóły, które odróżniały go od innych obiektów. Iglica służyła tylko jako lądowisko oraz miejsce dostępowe do placówki. Po wylądowaniu przejęła ich straż obiektu, która zaprowadziła ich do wind. Zjazd windami trwał sporą chwilę, jednak kiedy winda zatrzymała się na najniższym piętrze oboje wiedzieli, że są na miejscu. Grube, potężne stalowe ściany, pełno straży i systemów zabezpieczeń, kamery oraz roboty uzbrojone w broń paraliżującą.

  Achtunkus: Strażniku, proszę zaprowadzić mnie oraz Panią senator z komisji do miejsca przesłuchania.
  Strażnik placówki: Proszę o identyfikatory potwierdzające tożsamość.
  Achtunkus: Oczywiście, proszę.

  Achtunkus oraz Oyage Parana pokazują swoje identyfikatory. Strażnik po zeskanowaniu ich daje znać, aby przepuścić gości i odeskortować do pokoju przesłuchań. Gdy docierają na miejsce ogromne, metalowe wrota unoszą się do góry. Ich oczom ukazuje się pomieszczenie, które jest bardzo jasne, po jednej stronie znajdują się wyciszone cele, w których znajdują się więźniowie, po drugiej znajduje się stół z mikrofonami oraz systemem audio, za pomocą którego można łączyć się z każdą kabiną. W oddalonej najbardziej po lewej stronie celi znajduje się Star Guardian Urgot @Legzday , w środkowej Riyanu Keevs @Rinne , a w celi oddalonej najbardziej po prawej stronie Navian @LeBronPL .

  Achtunkus: Zacznijmy przesłuchanie, Oyage, chcesz zacząć?
  Oyage Parana: Pewnie, a więc...
  Achtunkus: Jeszcze poczekaj... po przesłuchaniu prawdopodobnych sprawców musimy jeszcze przesłuchać tych, którzy mają jakikolwiek związek ze sprawą, pamiętasz?
  Oyage Parana: Tak, pamiętam senatorze... co to ja... a no tak. A więc...

  Oyage Parana naciska przycisk łączący ich z pierwszą celą od lewej, w której umieszczony jest Star Guardian Urgot @Legzday
  ============================================
  #lacunafabularnie #lacunafabularniestarwars #lacunafabularnieczarnolisto
  pokaż całość

 •  

  Mirki, jakiego windowsa 10 się opłaca brać? Jaka jest różnica? Interesuje mnie wersja box, bo planuję potem zmienić sprzęt na jakim będzie system działać. Dzięki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #windows10

 •  

  Ja tylko chciałbym przypomnieć, bo niestety wpis OPa ostatniej aferki poszedł do śmieciarki razem z kontem:
  OP to bandyta i zbrodniarz pokojowy, najpierw odpowiadał na komentarz pod swoim wpisem, a następnie kasował ten komentarz zostawiając tylko swoją odpowiedź, tak się nie robi. W takich warunkach nie można czytać aferki. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  A w ogóle to z racji końca roku wszystkim życzę pysznego sernika! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #afera #opbandyta
  pokaż całość

 •  

  Cześć mirki i mirabelki. Mam pytanko, jak wykupi się pakiecik na netflix, powiedzmy na miesiąc to po tym miesiącu można zrezygnować całkiem i pożegnać się z serwisem czy będą przymuszać do dalszych opłat czy coś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #netflix

 •  

  Elo Mireczki, słuchajcie, ta oferta jest legitna? Chciałem sobie windowsa 10 kupić, ale żeby dorwać boxa to 1k około.

  Allegrosz

  #windows10 #pcmasterrace #allegro

  +: MiQ27
 •  

  Chciałbym przypomnieć hasło, bardzo ważne hasło. Sernik. Ale taki bez rdzenia i rodzynek.

  #lacunafabularniestarwars #lacunafabularnieczarnolisto #lacunafabularnie

  +: T..............s, Queltas +1 inny
  •  

   @achtunki: I tu wchodzi Jedi, który pogodzi każdy spór o sernik. Jak? Zjem oba, zapraszam. Dostałeś sernik z rodzynkami i bierze cię na wymioty? Nic prostszego, daj mi, zjem.

   Dostałeś bezbarwną i mdłą papkę zwaną sernikiem bez rodzynek? Nie ma problemu, daj mi, zjem.

   Pozdrawiam. Kochać wszystkich*, nikogo nie oszczędzać

   pokaż spoiler *Nie dotyczy droidów
   pokaż całość

 •  

  Już niebawem przygoda tego sezonu, nie przegap, od października na Twoim ekranie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #lacunafabularniestarwars #lacunafabularnieczarnolisto #lacunafabularnie

  źródło: lacuna_star_wars.png

 •  

  Mirki, Murki. Jaką myszencję brać? G502 czy G903? Firma to Logitech. Tak patrzę na te nowe bezprzewodowe i wyglądają ciekawie, ale nie wiem która by była lepsza. Może są tutaj jacyś użytkownicy tych myszek i by się mogli wypowiedzieć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  pokaż spoiler Do tej pory miałem A4Tech x750


  #pcmasterrace #pytanie #komputery pokaż całość

 •  

  ================================================================
  Drodzy gracze! Finał coraz bliżej, a czasu zostało bardzo mało!

  Zakłady bukmacherskie ZbożiX zapraszają do obstawiania wyniku tych mistrzostw, każdy z was otrzymuje oto ten wspaniały kupon, który możecie wypełnić i wstawić poniżej w komentarzu. Obstawiamy całość spotkań, kto z kim wygra i kto dotrwa do finału! Obstawiamy również wynik finału! Niech wygra najlepszy!

  = ABY WYPEŁNIĆ KUPON POTRZEBUJESZ NIEKONIECZNIE NAJNOWSZEJ WERSJI PROGRAMU DO EDYCJI ZDJĘĆ/MEMÓW W FORMACIE PNG, KLAWIATURY ORAZ MYSZKI/ URZĄDZENIA WPROWADZAJĄCEGO TEKST ORAZ ZGODNEGO UKŁADU GRAFICZNEGO W WERSJI 8 BITOWEJ LUB LEPSZEJ =

  ========= REKLAMA =========

  Kolekcja klasyki #lacunafabularnie, najchętniej grane gry fabularne na wykopie, zapraszam i polecam, @lacuna .

  Odczuwasz stres? Niepokój nie pozwala Ci zasnąć w nocy?
  Ciągle nawiedzają Ciebie sny o spalonej pszenicy na wielkopolskich polach?
  To koniec Twych zmartwień! Najnowszy preparat CornCroissant [CC] rozwieje Twoje wszystkie troski
  niczym światło odgania cień, jedna tabletka, która zban.. rozwiąże każdy Twój problem, definitywnie.

  Dziki zachód czeka... czy zawsze czułeś, że chcesz dosiadać kunia? A może jeszcze trzymać rewolwer?
  Trafiłeś idealnie! Najnowsza gra twórcy takich hitów jak: Bezsenność w Tyrze oraz Portugalska Nawałnica
  zaprasza do swojej najnowszej gry! #kilofyirewolwery , nie zagrać to grzech, a pomyśleć o niezagraniu to zbrodnia.

  ========= REKLAMA =========

  ZbożiX jest oficjalnym patronem mistrzostw piłki kopanej.
  #lacunafutbolowo #lacunafabularnieczarnolisto
  ================================================================
  pokaż całość

  źródło: kupon.png

 •  

  Mireczki i Mirabelki drogie, Bieżanów/Prokocim. Są tam jakieś fajne mieszkania do kupienia? Co polecacie? W ogóle to fajna okolica do zamieszkania?

  #krakow #nieruchomosci #mieszkanie

 •  

  Szybkie pytanie do wykopowych ekspertów!
  Proline/Morele/XKom, który sklep polecacie? Chcę sobie dysk kupić i nie wiem z którego lepiej wybrać.

  #pcmasterrace #komputery #pytaniedoeksperta #pytanie

 •  

  Witam wszystkich. Ci którzy mnie znają wiedzą kim jestem, Ci którzy mnie nie znają to w skrócie: śmieszek, emm.... no i coś tam na pewno jeszcze.... no dobra, mniejsza o to.

  Przybywam z ogłoszeniem: Nowa gra fabularna! Prosto z pieca od achtunkiego. Znaczy jeszcze jej nie ma, bo jest aktualnie w trakcie tworzenia, no ale ogłoszenia wypada zrobić.

  W skrócie: Francja Karola Wielkiego, władca umiera, kraj się rozpada na prowincje no i tutaj wkraczacie wy, cali na biało. Albo na czarno, albo na różowo, nie oceniam. Sporo opcji dyplomacji, w sumie to nieograniczone, możecie robić, zrywać sojusze, tworzyć intrygi, co tylko chcecie. Gra domyślnie udostępnia wam tylko środowisko, cel obieracie sami. Dodatkowo opcje handlowe, możliwość produkcji czegoś samemu, możliwości rozwoju. Opcje wojskowe z uwzględnieniem taktyki. Do tego interaktywna mapka na której będzie w skrócie tak jak na mapce Europy Universalis, czyli można sobie poklikać. Rozgrywka turowa, czyli GM przeklikuje następną turę, jednak system sam wszystko robi, wy decydujecie co i jak.

  Każdy zainteresowany otrzyma wiadomość z nazwą konta oraz hasłem startowym, które trzeba sobie zmienić. Nie podawać tego hasła nikomu innemu, to chyba oczywiste. Nie pobieram od was żadnych danych poza nickiem z wykopu także spokojnie, anonki zostaną anonkami.

  Wstępna Karta Zgłoszeń

  Z ogólnych pytań:

  P: Kiedy wystartuje ta gra?
  O: No jak się zrobi, nie wiem, dajcie z miesiąc? Może ciut dłużej, tak z 5 tygodni, bo będę sobie robić przerwy na pyszną herbatę.

  P: Czy admin jest spełna rozsądku?
  O: Jeszcze jak, jak najbardziej.

  P: Czy osoby pijące piwo mają bonusy w grze?
  O: Nie mają, chyba, że chcą mieć w swoim własnym gronie, jakość rozgrywki określacie sami, ja tylko wyklepię wam fajne środowisko do inby.

  P: Czy jest dostępny jakiś discord odnośnie gry do pogadania?
  O: Otóż jest link do discorda: https://discord.gg/PzEmJUt

  #achtunkifabularnie
  pokaż całość

 •  

  Mirki drogie, jeszcze jeden raz was pytaniem pomęczę. No więc zdecydowałem się na GTX-1080, tylko teraz nie wiem którego producenta. iChill, Gigabyte czy może Evga?

  EVGA GTX 1080 FTW GAMING ACX
  iChill GeForce GTX 1080 X3
  Gigabyte GTX 1080 Windforce OC

  pokaż spoiler iChill i EVGA wyglądają spoko, to samo odnośnie recenzji. Tylko EVGA ponoć miała problemy z temperaturami.


  #pcmasterrace #komputery
  pokaż całość

 •  

  Ej kumple drodzy z tego tagu, co was szanuję do oporu, mam pytanie.
  Gtx 1080 za 1200 z 6 miesięczną gwarancją (używka) to dobry deal teraz czy raczej nie?

  Planuję sobie wymienić, bo mój radeon stary pada na łeb i na szyję po 10 latach wirowania, sądziłem, że jeszcze z pół roku wytrzyma żebym sobie na 2080 wymienił od razu, no ale sytuacja jest jaka jest, a potrzeba grania w gry z minimum 60 fps jest ogromna.

  #pcmasterrace #komputery
  pokaż całość

 •  

  Tehnokratus Achtunkus

  ===============================
  Ulotka:

  Chętnych do podjęcia współpracy w kwestii problemu portugalskiego w kolonii zapraszam do korespondencji prywatnej przez posłańca Mellora Kupishyda.

  ===============================

  pokaż spoiler PS Zapraszam do akcji grupowej, szczegóły priv.

  #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto
  pokaż całość

 •  

  Tehnokratus Achtunkus
  Tehnokratus widząc co się wyprawia z nowym oprawcą na wyspie, który pod pozorem legalnego plebiscytu przejął władzę spiskiem, postanowił uciec z miasta. Korzystając ze swoich znajomości oraz ze sprytu i intelektu opracował plan znając rozkład patroli. Obmyślił, aby uciec późną nocą, kiedy wrogowie są najmniej czujni.

  - Cholera jasna. Powiedział do siebie

  - Jakby te dokumenty o fabrykowanych głosach wyszły na światło dzienne.... ale jest już za późno. Teraz zostaje tylko pomoc króla i walka o prawdę.

  Po tych wewnętrznych rozmyśleniach, które można było usłyszeć z jego ust, postanowił szybko zjeść posiłek ukrywając się w spiżarni w zabarykadowanym domu, który zdawał się być opuszczony w tym całym chaosie.

  W momencie eksplozji w porcie Achtunkus był akurat z wizytą u znajomego Pana Slanta. Był to też jego dawny przyjaciel z lat młodości, które spędził w rodzinnych stronach Rzymu.

  Retrospekcjum wstecznium pamięcium:

  - WItaj Puablo, dawno Ciebie nie widziałem. Rzekł Achtunkus
  - Och, witaj Achtunkusie, kiedy ostatnio się widzieliśmy... chyba jeszcze we Włoszech! Odparl Puablo
  - Tak, widzieliśmy się we Włoszech, też na rynku. Odpowiedział Achtunkus
  - Coś pamiętam, faktycznie. Pokiwał głową na potwierdzenie Puablo
  - A powiedz mi, jak tam sytuacja polityczna? Słyszałem, że nie jest ciekawie. Zapytał Tehnokratus
  - Zgadza się, Portugalska swołocz przejęła władzę, a do tego jakbyś chciał wiedzieć spiskiem i podstępem. Odrzekł wzburzonym głosem Puablo
  - Cooo? Zapytał zaciekawiony Tehnokratus
  - Proszę, ufam Ci, zobacz na te dokumenty, wykra.... pożyczył je jeden z zaufanych ludzi Slanta. Podał dokumenty Tehnokratusowi

  Tehnokratus czytając dokumenty doznał szoku. Portugalski król chcąc uniknąć otwartej wojny z Anglią postanowił wykorzystać swoich uśpionych agentów i sfałszować wyniki wyborów, urny kiedy przybyły na miejsce głosowania były już w połowie pełne.

  Powrót do realitum okrutnikum:

  - Tak.... szkoda, że wtedy nie zaprosiłem Puablo na siebie, on zawsze lubił mocną i dobrą herbatę... Zamyślił się Achtunkus jednak szybko oprzytomniał.

  Wstał, wszedł po drabince do domu i zerkając przez okno upewnił się, że nikogo nie ma.

  - Dobra, cały mój majątek w złocie jest ukryty, pora na działanie. Biernie przyglądałem się jak upada legalna władza w naszej kochanej kolonii, obserwowałem jak jeden gburny gubernator tłamsił wszelki przejaw wolności oraz życzliwości. Byłem świadkiem chamstwa, agresji i deptania pasztecików. A teraz jeszcze ten portugalski okupant... widziałem jak siłą karmili małe dzieci cytrusami, nie mają ani krzty sumienia w sobie. Powiedział stanowczo Achtunkus

  Achtunkus miał śmiały plan. Postanowił sprzeciwić się najeźdźcom jak niegdyś dzielni Galowie z Masywu Armorykańskiego.

  - A więc nadeszła godzina próby, ocalę wszystkich, z pomocą Zeusa jak da! Zeus ulepił z gliny ludzi i tchnął w nich życie, a więc i ja modląc się do niego poproszę o pomoc, o bojowników, którzy z pieśnią w sercu przyniosą osadnikom wolność. Głęboko w lesie, za wąwozem pomiędzy ogromnymi głazami z jednym frontalnym wejściem i tajnym tunelem prowadzącym za góry założę obóz, bazę. Zbiorę armię i powrócę tutaj wyplewić ten chwast niszczący dobre zboże tej osady.

  Nagle do drzwi ktoś zapukał

  Tehnokratus Achtunkus przeraził się, że jednak żołnierze zbrodniczego reżimu przybyli po niego mimo mistyfikacji jakie uczynił, jednak nagle poznał znajomy rytm.

  Puk puk pukpukpuk pukpuk puk puk pukpuk

  - Tak! Krzyknął sam do siebie Achtunkus

  Otwiera drzwi

  - Witaj Mustafo! Kupę lat! Achtunkus złapał i uścisnął przyjaciela
  - Och, drogi przyjacielu, a to się porobiło, ale zgodnie z Twoim planem wszystko jest przygotowane. Nasza akcja na tyłach miasta powinna odwrócić uwagę straży, północne rejony będą czyste, jednak uważaj na siebie mimo wszystko, niewielu jest tak odważnych jak Ty. Odparł Mustafa

  Po chwili wspominania dawnych lat Mustafa oraz Achtunkus pożegnali się.

  -A więc dzisiaj w nocy zacznie się kolejny rozdział historii.... Powiedział do siebie Tehnokratus

  ================================================
  Na płotach oraz budynkach można odczytać następujące ulotki:

  Rodaku, Bracie Osadniku!

  - Synowie Osady, Koloniści, Bracia moi! Widzę w waszych oczach ten sam strach, który pożera mi serce! Być może przyjdzie dzień, gdy odwaga naszych ludzi zginie, gdy porzucimy wartości, druchów, rwąc więzy przyjaźni! Ale to nie jest ten dzień! Godzina próby i strzaskanych tarcz, gdy era wolności chyli się ku upadkowi. Ale to nie jest ten dzień! Dzisiaj stajemy do walki! Na wszystko, co wam jest tej dobrej ziemi drogie, wzywam was do walki, mieszkańcy kolonii!

  ================================================

  #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto
  pokaż całość

  źródło: prędzejSzczeznęNiżSięPoddam.png

 •  

  Żeby nie było, że nic nie napisałem w takiej super aferce. Zasadniczo większość z was pisze tutaj dla samego pisania, bo się coś dzieje i ludzie się wołajo. Ja to rozumiem, spokojnie, aferki zawsze spoko są, coś się dzieje i można się pośmiać.
  A teraz jak wszyscy to czynią podzielę się swoją historią.

  Jakoś tak kilka lat temu jak byłem ze swoim ex różowym to zauważyłem w pewnym miejscu zmianę zachowania, zainteresowałem się tym i odkryłem, że różowa ma romansik konkretny z kimś innym, więc się z nią spotkałem, powiedziałem, że kończę temat i tyle. 5 lat związku poszło do piachu (w przenośni), ale zrobiłem co należało, nie można pozwalać na taką stratę zaufania i szacunku i traktować tego jakby nic się nie stało.

  Morał. Najbardziej powinno zależeć zainteresowanym czyli ich chłopakom, na pewno widać zmianę zachowania różowego, zawsze widać, nawet po sposobie w jakim patrzy na Ciebie. Rozumiem, że jako społeczność śmieszkolandii taka aferka to zabawa dla was... nas ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), ale taka jest prawda i fakt.

  Także życzę obu stronom fajnej zabawy, pamiętajcie tylko, że jesteście w internecie.

  #dziewczynybeztabu
  pokaż całość

 •  

  Tehnokratus Achtunkus

  - Kurczę.... Powiedział do siebie Tehnokratus
  - Przez te cholerne cytrusy, co sprzedają w okolicy dostałem awitaminozy! Już sam ich zapach jest szkodliwy. Lepiej szybko zjem dużo kapusty kiszonej, niech tylko dotrze nowy transport z Europy....

  Po chwili namysłu

  - Ewentualnie pójdę do lokalnego aptekarza, może ma jakieś medykamenty w dobrej cenie...

  Wzrusza ramionami widząc jak nowy gubernator idąc do sklepu potyka się praktycznie o każdy kamień na drodze

  #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto
  pokaż całość

 •  

  Tehnokratus Achtunkus

  Tehnokratus biegnąć do zbrojowni podaje list swojemu posłańcowi, którego wysyła natychmiastowo do Rodrigo Santoro

  Treść listu:
  =========================================
  Panie Rodrigo Santoro.
  Jako iż KHX znajduje się na wyspie obowiązuje was prawo tutejszego miasta.
  W ramach tego prawa proszę natychmiastowo przerwać ten nielegalny proceder.
  Złapani muszą zostać osądzeni w świetle prawa, a nie poprzez samowolną, zbrodniczą egzekucję.
  Taka jest wola ludności tego miasta i prawa w jakim żyje.
  =========================================

  Po przekazaniu listu posłaniec pobiegł natychmiastowo w kierunku dowódcy KHX, nie był uzbrojony

  #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto

  @lacuna
  pokaż całość

 •  

  Tehnokratus Achtunkus

  - Drodzy bracia koloniści i siostry kolonistki! W dniu dzisiejszym na naszą nieszczęsną kolonijną nację napadnięto zbrojnie, łamiąc prawo kolonijne i próbując dokonać samosądu wbrew prawu.... Tutaj na moment przerywa .... oraz wbrew woli wolnego ludu!

  - KHX spróbuje niebawem złamać nasze wspólne prawo, naszą godność i suwerenność poprzez wykonanie samowolnego wyroku. Chcą zdeptać swoją pychą oraz chciwością to kim i czym jesteśmy!

  Bierze głęboki wdech

  - Nie możemy pozwolić im na to! Ta próba pokazuje, że pragną zawłaszczyć siłą naszą ciężką pracę, nasze domy, kopalnie, farmy i wszelkie bogactwa, a lud zniewolić pod jarzmem tyranii swojej samowoli!

  - Jako członek Kwadrumwirat oraz jako wasz współkolonista wzywam was do zbrojnej obrony przed tą napaścią, wspólnie powstrzymajmy naszego wroga, który działa ze szkodą obywatelom kolonii, niech sąd dla osób, które chcą stracić będzie sprawiedliwy i podyktowany prawem, a nie chęcią zysków i dominacji! Dzisiaj jest dzień, w którym razem i wspólnie określimy naszą przyszłość: Czy staniemy się niewolnikami portugalskiej, bezdusznej kompanii, czy sięgniemy po naszą własną, zapracowaną potem i krwią wolność!

  Po tej płomiennej mowie na placu, podczas której wszyscy go słuchali zbiega natychmiastowo i krzycząc do swoich przyjaciół biegnie z nimi do zbrojowni po wydanie karabinów

  #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto
  pokaż całość

 •  

  Tehnokratus Achtunkus

  Siada na krześle przed stołek w gabinecie, wielu ludzi czeka przed otwartymi drzwiami, po chwili przemawia do zgromadzonych

  - Drodzy Państwo, jako iż obecnie pełnię funkcję osoby współodpowiedzialnej za zarządzanie miastem chętnie odpowiem na wasze pytania, proszę je wrzucać tutaj do tego koszyczka poniżej, a ja po pewnym czasie je wyciągnę i wydam stosowną odpowiedź.

  #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto #lacunafabularnietriumwirat
  pokaż całość

 •  

  Drodzy mirabelkowie i drogie mirki, czy ktoś wie jaki fajny smartphone można kupić do 900zł?
  Czym dłuższy czas pracy na baterii tym lepiej, fajnie jakby miał na tyle ramu żeby działać płynnie, no i aparat żeby był dobry, taki co potrafi dobre zdjęcia zrobić, szczególnie jak jedzie się.... w bieszczady! Tak, w bieszczady. A no jeszcze fajnie jakby mieścił się w jednej dłoni, lubię korzystać z telefonu pisząc jedną dłonią.

  #pytanie #telefony #smartfon #pytaniedoeksperta #technologia
  pokaż całość

 •  

  ===================================
  Tehnokratus Achtunkus

  Dużo mieszkańców kolonii zbiera się na rynku głównym, obserwując okolicę oraz rozmawiając z sobą, wśród głosów słychać kilka głównych nurtów, takich jak przepis na niesławną lemoniadę z cytryn sosnowskiego, opinie o gubernatorze i władzy oraz o niedawnym zniknięciu 'dziadunia' i jego równie tajemniczym powrocie. Gwar ludzki uspokaja widok wchodzącego na plac i podest sędziego, zbierającej się ławy przysięgłych, wszyscy wyczekują już tylko jednego: PROCESU.

  - Wit.... WIT.... WITAM PAŃSTWA! Wykrzykuje Tehnokratus próbując uspokoić rozgadany tłum.

  Na placu zapanowuje grobowa cisza, po czym sędzia zaczyna przemawiać dalej.

  - Chciałbym rozpocząć proc.... nagle odgłos biegu, jedyny słyszalny poza głosem sędziego dźwięk przerywa przemówienie.

  - Przepraszam bardzo Państwa za spóźnienie, już jestem! Krzyczy John Whiteflag ( @Lisaros ) ukłaniając się delikatnie wszystkim zgromadzonym.

  Tehnokratus marszczy czoło, po czym przemawia dalej

  - Chciałbym rozpocząć proces od pierwszej sprawy, sprawy Gabrieli Cobblepot-Goldenfield. Domaga się ona uniewinniena wobec stawianych jej zarzutów morderstwa skazanego.

  Sędzia kiwa głową w kierunku strażnika, który po wcześniejszym ustaleniu porządku przebiegu wydarzenia kiwa głową w kierunku kolejnego strażnika, ten kiwa głową do kolejnego, a kolejny do pierwszego. Zapanował lekki zamęt, lecz w ostatniej chwili strażnik, który był na końcu tej kolejki zaczął mruczeć sam do siebie i poszedł do lochu po oskarżoną, przypominając sobie, że to on miał ją umieścić w metalowej celi na środku placu

  Staruszka z wyczuwalnym złym spojrzeniem w oczach zostaje wprowadzona i siada na krześle, patrząc na tłum i wyraźnie odcinając się od ich spojrzeń

  - Droga milady Gabrielo Cobblepot-Goldenfield, zabiłaś skazanego na wyrok, na wyrok, który się nie odbył, gdyż postąpiłaś na własną rękę, łamiąc przy tym prawo skazanego, który je posiadał. Dzisiaj ława przysięgłych oraz wysoki sąd zadecyduje o tym, czy ta wina będzie Ci przebaczona, czy też odpowiesz za morderstwo, którego się dopuściłaś.

  Tehnokratus kiwa głową do ławy przysięgłych

  - Proszę szanowną ławę przysięgłych o zabranie głosu w tej sprawie.

  Nad ich głowami przelatuje gołąb, który mocno gruchocze podczas przelotu, co powoduje, że dużo ludzi zaczyna go obserwować, a nieopodal obcy kupiec potyka się o skrzynkę owoców cytrusowych i upada. Dodatkowo malujący w oddali akwarelista mocno klnie, gdyż złamał mu się ulubiony pędzel podczas malowania przebiegu rozprawy na płótnie. Zgromadzona ludność traktuje to jako swego rodzaju prolog do rozpoczętego właśnie procesu.

  #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto
  pokaż całość

  •  

   @SirSherwood:
   Mateo Cortez
   Wszyscy wiemy jak to się skończyło, a prawda jest taka, że pan jako strona postępowania nie powinien brać udziału w czynnościach służbowych związanych ze sprawą podpalenia ani z jakąkolwiek sprawą z nią związaną. Co jako specjalista od procedur powinien pan doskonale wie. Jeśli zaś chodzi o kartki z godzinami to fakt, natomiast nie zauważył pan, że na każdej kartce była ta sama godzina? Bo że tłumu strażników na korytarzu pan nie zauważył, wybaczycie, nie jestem w stanie w to uwierzyć. pokaż całość

  •  

   @jaksa0:
   Joseph Slant
   - No to jak się to skończyło? Przestanie mnie pan może w końcu pomawiać? Zaproponowałem detektywom współprace, zresztą w tej kwestii gubernator nas do tego przymusił. Mamy to na papierze - warknął Slant - A raczej mieliśmy, bo ja przecież w straży nie jestem, więc mnie to obchodzi jak wczorajszy obiad - uśmiechnął się Joseph - Nie. Była inna godzina i proszę przestać ściemniać, każdy strażnik miał dziesięć minut, sześć strażników na godzinę. Każdemu dałem inną, dopasowane do jego godzin służby. A jeszcze co do spraw związanych, to co? Może moja dotacja jest nielegalna? Pomoc w odbudowie kościoła też? Przecież to sprawy powiązane, no proszę mnie o to ścigać. pokaż całość

  • więcej komentarzy (66)

 •  

  ========================================

  Tehnokratus Achtunkus, II Wielki Proces Kolonialny, 1515, IV Kwartał. Godzina 21:20

  - Drodzy państwo! Powiedział głośno posłaniec sędziego stając na podeście na rynku głównym
  - Wymiar sprawiedliwości chciałby zaprosić wszystkich zainteresowanych dzisiaj na sąd, który odbędzie się w następujących sprawach karnych:

  Tutaj posłaniec rozwinął list, który otrzymał od sędziego, wziął głęboki wdech po czym jeszcze głośniej przemówił

  -W sprawie milady Gabrieli Cobblepot-Goldenfield ( @TynkarzCzwartejSciany ), która zgłasza odwołanie od wyroku na niej ciążącej w sprawie popełnionego przez nią morderstwa....

  Tutaj lekko zaciąga powietrze, aby przeczytać kolejny punkt z listu

  - Oraz w sprawie Pana Paxton "Pax" Ladrian ( @Zeroskilla ) i François de la Gregua ( @Gregua )pozwanych przez komendanta Samuela Madarra o składanie fałszywych zeznań....

  Posłaniec czując już lekkie rozluźnienie po przeczytaniu dwóch pozycji zauważa jeszcze dopisane małym drukiem na dole zwoju literki, które składając się w większą całość, postanawia je również przeczytać

  - fałszywych zeznań.... oraz w sprawie Slanta ( @SirSherwood )pozywającego miasto o odszkodowanie 200 funtów za zniesławienie jak i w procesie Pana Mateo Corteza ( @jaksa0 ), który uważa, że jego zwolnienie jest wykonane bezprawnie i krzywdząco.

  Posłaniec bierze łyk wody

  Po chwili przerwy posłaniec czyta również tekst, który ma zapisany na osobnym zwoju

  - Pan sędzia Tehnokratus rozpocznie proces mocnym wieczorem, o 21:20, gdyż przechodził nieopodal cytrusów z plantacji królewskich, które upadły na ziemię i zaczęły ostro, wręcz piekielnie fermentować i doznał silnego wzdęcia na samą tylko woń i musi chwilę odpocząć.

  - A! Dodał jeszcze posłaniec

  - W procesie będzie brać również udział ława przysięgłych, czyli @Yokaii (Marek Katkatan) , @profesjonalna_skarpeta (Katarzyna Lepkie Rączki) , @Kozlov666 (Ansgar Knochig) , @meinigel (Thomas Sutherland) , @Grzechu10g (Grégoire "Grondement" Dubois)

  Szybko znika z podestu kierując się do tawerny

  ========================================

  #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto

  Wzywam wołających i obserwuję obserwujących. (albo jakoś tak)

  @Matei123, @2077, @ZdenerwowanyBialorusin, @Onde, @Patryk_z_lasu, @gasior22, @Queltas, @Kroomka, @profesjonalna_skarpeta, @Miczubezi, @Gregua, @kvvach, @Grzechu10g, @SirSherwood, @Anon95, @endrjuk, @eliot123, @Zerri, @Ex2light, @Stalowa_Figura, @Awerege, @Akumulat, @William_Adama, @Yokaii, @Lisaros, @pocotosienoginoco, @Knyazev, @Zeroskilla, @Stah-Schek, @meinigel, @orlando74
  pokaż całość

 •  

  =======================================
  Tehnokratus Achtunkus ogłoszenie:

  Drodzy koloniści i współosadnicy! W ramach poprawy warunków sanitarnych naszej kolonii oraz w ramach programu plus sanitatis organizuję zbiórkę finansową na rozpoczęcie budowy Łaźni Publicznej. Plany obiektu przedstawię w następnym kwartale. Docelowo ma być to obiekt użyteczności publicznej, każdy ma mieć do niego dostęp, utrzymanie tego obiektu będzie zapewnione z budżetu kolonii. Konstrukcja zawiera: Salę z wodą gorącą do kąpieli ciepłej, salę z wodą chłodną do kąpieli chłodnej, cztery pomieszczenia z dostępem do masażu, jedną saunę suchą i jedną saunę mokrą, gorącą. Dodatkowo będzie znajdować się tam biblioteka z książkami oraz sala poświęcona sportom czyli gimnastyce i ćwiczeniom.

  Chciałbym zaprosić do współpracy wszystkie gildie, gdyż projekt ten zwiększy poziom rozwoju naszej kolonii i przyczyni się do szerzenia dobrego zdrowia publicznego.

  PS Będzie tam też miejsce na prywatną sprzedaż pożywienia oraz umieszczenie różnych obrazów w holu budynku.

  W razie ewentualnych pytań proszę kierować pisma pod adres mojego zamieszkania w mieście lub pod adres banku, który prowadzę.
  =======================================

  #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto
  pokaż całość

 •  

  Ej, są tutaj jacyś specjaliści od telefonów? Jakiś fajny model do polecenia?

  Kiedyś miałem samsunga, chyba j1 z 2013 i on miał super aparat, do dzisiaj nie dorwałem takiego telefonu co robił tak dobre zdjęcia. No i teraz sobie szukałem takiego średniaka do... 900 zł około, widziałem ciekawe asusy, spoko bateria, aparat ponoć fajny, ramu sporo, procesor nawet ok, fajna obudowa, ale w sumie sam nie mogę się do niczego przekonać. Drodzy specjaliści i Ci którzy nimi nie są, ale są bo tak uważają. Co fajnego polecicie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Aaaa i żeby w miarę możliwości miał ekran hd i 5.5 cala, podobają mi się takie.

  #pytanie #telefony #smartfon
  pokaż całość

  •  

   @Chrystus: Obecnie mam jakiegoś LG i troszkę mnie irytuje fakt tego, że nie mogę regulować kamery, nie ma żadnych opcji. To mój drugi LG i jest podobny, wcześniej miałem jakiś starszy model i też jakieś niedociągnięcia miał. Samsungi mi się do końca nie widzą, chociaż ekrany spoko mają. Asus miał takie fajne połączenie pomiędzy spoko sprzętem, fajnym ekranem i fajnym aparatem. Ludzie mi jeszcze polecali Xiaomi, ale jakoś tak... nie przekonały mnie do końca. pokaż całość

  •  

   @achtunki: w okolicach 1200, ale czasem się da taniej dorwać
   pocophone to właśnie xiaomi, tylko pod inną marką xD

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Tehnokratus Achtunkus przechadza się nieopodal królewskich farm i plantacji cytrusów oraz trzciny cukrowej.
  - No ja Cię, znowu tłuką tych niewolników na tych plantacjach. Jak wysyłałem im list z opcją reform i zmian to olali to całkiem...

  Tehnokratus na chwilę staje przy płocie patrząc na niedolę niewolników.

  - Ej, strażniku, chodź no tutaj!

  Ochroniarz pilnujący niewolników patrzy z chwilą zastanowienia po czym podchodzi do płotu.

  - No panie, co je? Zadaje pytanie.

  - Weź im daj tej wody z tego bukłaka, słońce w pełni, a oni się gotują jak fermentowane owoce w kotle tawerny Martwa Gżegżółka. Rzekł Tehnokratus.

  - Pane, alje to newolniki, po co jem... mu.... im picia? Odparł dość rozumny ochroniarz plantacji.

  - Masz tutaj funta i daj im tej wody człowieku. Powiedział wzburzonym głosem Tehnokratus.

  - Nnnnoooo. Odparł ochroniarz.

  Ochroniarz zaniósł wodę niewolnikom, którzy z ulgą ją wypili jednocześnie robiąc duży ukłon w stronę Tehnokratusa.

  - Nosz kurde, znowu kawałek szkła leży w w zaroślach, powinni tutaj częściej sprzątać.... Powiedział do siebie Achtunkus potykając się o rozbitą butelkę, po czym dodał:

  - Kiedy spadnie ten deszcz, już chyba od trzech tygodni nie padało, a wody do picia jest coraz mniej....

  Świeżo upieczony bankier udał się w kierunku miasta zostawiając za sobą swoje troski i zmartwienia, gdyż planował już zakup wybornego paszteciku w Tawernie.

  #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto
  pokaż całość

 •  

  =====================================================
  Tehnokratus Achtunkus Ulotka ofertowa:

  Witajcie mili Państwo! Chciałbym was zaprosić do skorzystania z oferty handlowej mojego biura kupieckiego!
  Oferta jest następująca:
  -Pierwsza transakcja w trakcie dnia handlowego jest bezpłatna, każda kolejna to 8% prowizji od wartości towaru.
  -Prowadzenie renomowanego, legalnego składu handlowego gracza całkowicie za darmo!
  -Pobierana opłata za ilość towarów w składzie: 2 funty od 10 jednostek składowanego zasobu.
  -Dla każdej operacji czyli transakcji lub składowania wystawiam stosowny zdobiony dokument z potwierdzeniem!

  -Dla stałych klientów promocje oraz oferty specjalne!

  Nie przegap tej okazji, nie daj się zwieść darmowym składowaniem bez papierów i doświadczenia!

  Polecam również ofertę handlową moich znajomych kupców,
  Pana Staholomilli Stahello ( @Stah-Schek ) oraz Pana Ansgar Knochig ( @Kozlov666 )

  =====================================================
  #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto
  pokaż całość

 •  

  Tehnokratus Achtunkus

  - Drodzy mieszkańcy i osadnicy! Przed nami szykuje się kolejny sąd i proces, prawda. Jeżeli Pan Gubernator uzna, że jestem dobrym sędzią z miłą chęcią go poprowadzę, gdyż jestem zaznajomiony z tajnikami sędziowskimi, w lewej dłoni trzymam księgę z prawem, a w drugiej trzymam... no może nic nie trzymam, jednak efekt jest bardzo podobny i efektowny.

  Pocierając czoło

  - Jednak jeżeli Gubernator uzna, że rozpisujemy kolejne głosowanie z miłą chęcią zgłaszam się na ochotnika, gdyż uważam, że spełniam oczekiwania tej miłej społeczności osady, moich szanownych współosadników i przyjaciół.

  Unosząc głos

  - Niech wszyscy zbrodniarze i kryminaliści mają się od dzisiaj na baczności, gdyż sprawiedliwość ich dosięgnie ręką, która zna litość, ale zna też karate.

  #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto #sadowerewolucjeachtunkusa
  pokaż całość

  źródło: młot_dla_sędziego_prawda.jpg

 •  

  Tehnokratus Achtunkus kiwa głową w kierunku strażników pilnujących wejścia na plac.
  - No no, widać, że plac świeżo po remoncie, nawet nowy bruk położony Słychać głosy z tłumu.
  - Kurde, jakbym wiedział, że tak bruk położą to bym do przetargu zgłosił wujka z tawerny, swój chłop, u siebie zrobi na odwal, ale u obcego też na odwal, ale chociaż tanio no i stołek obsadzony. Ktoś również skomentował z tłumu ludzi.

  Kiedy wszyscy ludzie znaleźli się już na placu i było słychać ich głośne rozmowy nagle dało się usłyszeć donośne….
  - CISZA! Krzyknął Tehnokratus Achtunkus
  - Rozpoczynamy proces, chciałbym powitać Pana Gubernatora, oskarżyciela Wolesława Bałęsę ( @Akumulat ), obrońcę Josepha Slanta ( @SirSherwood ) oraz wszelkich pozostałych ludzi obserwujących proces.
  ( @Anagama @gasior22 @krasik01 @Lisaros @Mnichuy @Onde @Miczubezi @pocotosienoginoco @eliot123 @ZdenerwowanyBialorusin @endrjuk @Grzechu10g @Stalowa_Figura @Yokaii @Queltas @Awarage @Kroomka )

  Nastał moment ciszy, wszyscy zajęli swoje miejsca siadając na krzesłach, liczniejszy tłum nadal stał obserwując rozwój procesu, podczas gdy sędzia, oskarżyciel oraz obrońca zajęli swoje miejsca siadając na przygotowanych krzesłach, na podwyższeniu.

  - Wprowadzić oskarżonego. Rzekł Achtunkus

  Strażnicy wprowadzają oskarżonego, który widząc pierwszy raz światło słoneczne od dłuższego czasu mruży oczy, po chwili przykuwają go do żelaznego siedzenia zamontowanego mocno do podłoża na środku placu w żelaznej klatce i zamykają za sobą drzwi na klucz.

  - Dobrze, oskarżonym tutaj osobnikiem jest nasz znajomy, osoba, którą wszyscy znają z jego zamiłowania do wędrówek, pioniera Fredrico Vespucciego ( @Relkin ). Oskarża się go o podpalenie kościoła katolickiego co w konsekwencji doprowadziło do zapalenia się sporej części miasta i uśmiercenia tym wielu mieszkańców w prawdziwych męczarniach….

  -Ty podły gnoju, jak mogłeś! Słychać głosy z tłumu
  -Moja żona spłonęła żywcem! Odpowiesz za to! Ktoś z tłumu krzyknął podsycając i tak spory gwar tłumu

  Tehnokratus Achtunkus uderza młotkiem

  - Proszę państwa o ciszę, wiem, że jest to czyn podły i haniebny, jednak zachowajmy poziom cywilizacji, którą reprezentujemy. Chciałbym przekazać głos oskarżycielowi Wolesławowi Bałęsie ( @Akumulat ), który to przeczyta pełną listę zarzutów oraz zada pytania oskarżonemu.

  Wszyscy w oczekiwaniu czekają na słowa oskarżyciela

  #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto
  pokaż całość

  źródło: ktoś_dzisiaj_mocno_oberwie.jpeg

 •  

  Otwieramy ponowne zapisy! Osoby ubiegające się o członkostwo są proszone o zaznajomienie się z programem TPL. Przyjmujemy wyłącznie ludzi wyznających zasady TPL, w przypadku pytań zapraszam chętnych na PW, gdzie na nie odpowiem.

  #mirkouniverse #technokratycznapartialudzkosci

  źródło: ustawatpl.png

 •  

  Kupiec Tehnokratus Achtunkus, ogłoszenie przybite do tablicy informacyjnej w osadzie:
  |=====================================================|

  Witam szanownych państwa!

  Oferuję swoje skromne usługi handlowe. Jako, iż jesteście światłymi ludźmi
  wszelkich ras i wyznań, którzy lubią konkretne informacje przedstawiam je wam:

  - Prowizja dla transakcji u kupca Achtunkusa, czyli mnie wynosi pomiędzy
  10%, a 8% wartości transakcji. Jeżeli ktoś ma smykałkę do targowania się to
  chętnie zapraszam do mojego biura handlowego, w którym chętnie potarguję
  się z Tobą przy wyśmienitym napitku.

  - Opłata za składowanie towaru wynosi 3% wartości składowanego towaru
  na kwartał.

  - Każdemu klientowi gwarantuję zdobiony dokument jako potwierdzenie, podbity
  moją pieczęcią na którym zawarte będą informacje o przeprowadzonej transakcji
  oraz o aktualnym stanie składu klienta.


  - Ustawowo każdy klient ma prawo do jednej, darmowej transakcji, każda
  kolejna wedle powyższego cennika.

  - Obciążona prowizją jest osoba zlecająca transakcję.

  - Dla stałych klientów możliwa będzie indywidualna oferta.
  |=====================================================|

  #lacunafabularnienewbristol
  pokaż całość

 •  

  Wita was oraz pozdrawia kupiec Tehnokratus Achtunkus!
  Oferuję usługi kupieckie, zajmę się rozliczeniami waszych transakcji handlowych oraz składowiskami oczywiście za niewielką prowizją. Oferuję wysoką jakość usług, na każdą transakcję wystawiam stosowny dokument z pieczęcią. Wgląd do rejestru kwartalnego dla wszystkich klientów, zapisy są przejrzyste oraz łatwo czytelne.

  #lacunafabularnie #lacunafabularnieczarnolisto #lacunafabularnienewbristol
  pokaż całość

  źródło: TehnokratusAchtunkus.png

 •  

  Uwielbiasz świeży chleb wypieczony ze świeżo zmielonego zboża? Uwielbiasz handel oraz duże zyski? Interesujesz się produkcją oraz rolnictwem? Chcesz należeć do gildii z długimi tradycjami sięgającymi 1120 roku? W takim razie przedsiębiorstwo rolniczo-produkcyjne "Liczne-Swojskie-Plony" zaprasza do siebie!

  Nasz chleb jest produkowany na bazie wody mineralnej oraz zaczynu ze znakomitego zakwasu sprowadzonego z Europy z długą tradycją sięgającą 1120 roku. Wypiekała go słynna na wschodzie piekarnia 'ثعلب ذك' co oznacza Cwany Lis. Po zawieruchach na wschodzie przepis wraz z zakwasem trafił do piekarni 'Tiramisù- Gustosi Prodotti da Forno', w której to potomkowie dawnych rodów wypiekali go w niezmienionej formie, jednak rozszerzając ofertę o nowe produkty. Słynnymi wypiekami zajadał się również papież Sykstus IV, który zwykł mawiać: "Dobry chleb to podstawa udanego dnia, a najlepszy w Rzymie jest ten w Tiramisù".
  Po odkryciu Nowego Świata przepisy wraz z kolonią zakwasu trafiły i tam kontynuując tradycję najsmaczniejszych wypieków, nad którą piecze sprawują potomkowie tej samej rodziny od czasu założenia pierwotnej piekarni.

  Gildia oferuje:
  - Kartę multichlebek na darmowy przydział dowolnie wybranego chlebka
  - Ciekawe stanowisko pracy
  - Możliwość zarobku
  - Dofinansowanie do leczenia syfilizmu oraz szkorbutu
  - Kupon na coroczny festyn zakładowy

  Chętnych do wstąpienia zapraszam na pw oraz do plusowania tego postu:

  https://www.wykop.pl/wpis/39872115/lacunafabularnie-w-ramach-przygotowan-do-wydluzeni/#comment-140524537

  "Chleb tak dobry, że można umrzeć od jego braku!"

  #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnie
  pokaż całość

 •  

  Cześć ponownie drodzy Pecetowcy! Potrzebuję waszej rady. Znacie jakieś ciekawe poradniki lub testy chłodzeń wodnych do PC? Jednak nie tych All in One tylko normalnych. Szukam jakiś materiałów, ale mam problem znaleźć, mogą być również w języku angielskim. Myślałem nad zmianą chłodzenia na wodne właśnie, jednak nie mam pojęcia jak obecnie wygląda w tej tematyce rynek, co jest godne polecenia, co jest wydajne przy jednocześnie dobrej opłacalności cenowej.
  #pcmasterrace #komputery
  pokaż całość

  •  

   @achtunki: 9900K ma lut nie glut :) Gal, srebro i coś tam jeszcze. Pastę mam Termal Grizzly Kryonaut i dotąd zawsze się sprawdzała. Zresztą EKWB dorzuca ją do swoich bloków CPU. Co do aplikacji to nie twierdzę że jestem specem ale mamy tu kontrolę wewnętrzną - AIO i blok GPU też smarowałem i jakoś dało radę zrobić to dobrze.
   Pompka pompuje ok. Uwierz że to widać. Ale to jest dobry trop o tyle że zalałem płynem dopiero wczoraj. Może musi się odpowietrzyć porządnie. Oczywiście przekręcałem komputer na wszystkie strony i zeszło sporo powietrza. Popracuję z otwartym rezerwuarem i pompą na maxa i poobserwuję.
   Najbardziej mnie zastanawia jakim cudem cinebench wygrzewa kompa bardziej niż occt. Za czasów haswella cinebencha mogłem puszczać w kółko a occt dobijał do 90C po 10 minutach.
   pokaż całość

  •  

   @achtunki : wychodzi że byłem dzbanem i nie zainstalowałem bloku do końca dobrze. EK Velocity najwyraźniej wymaga dokręcania śrub na raty po kilku cyklach grzania. Dzisiaj się okazuje ze jest duży luz pomimo że wczoraj było dokręcone do oporu. Od razu temperatury w CB spadły do ~68C i co ważne nie uciekają. Także zwróć uwagę u siebie bo schemat montażowy bloku będziesz mieć ten sam.

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  Ej, Drodzi, Kochani, mam problem.
  Corsair HX850i to spoko zasilacz? Do RX 2070 i i5.
  #pcmasterrace

 •  

  W ramach porozumienia pomiędzy stronami, darmowy kebab.jpg dla wszystkich zgromadzonych! A jakby ktoś miał nietolerancję jpg to kebab.png również jest. (Popracujcie trochę nad poziomem discorda, taka drobna rada ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
  #lacunafabularniekrucjata #lacunafabularniejihad

  źródło: kebab.jpg

 •  

  A tak wygląda typowy wpis na tym tagu. Przypomnijmy to sobie jeszcze raz w oczekiwaniu na kolejny.
  #lacunafabularniejihad #lacunafabularniekrucjata

  źródło: typowywpis.png

  +: kinasato, r.......e +1 inny
 •  

  @lacuna Czy Twoja kostka do rzucania spełnia standardy oraz kryteria opisane w rozdziale norm o kostkach, rozdział 6, linijki od 5 do 6?
  Wedle tych przepisów kostka do rzucania musi:
  - Być typu k6 jeżeli jest wykorzystywana w grach losowych.
  - Nie może być wykorzystywany wosk w trakcie polerowania kości.
  - Wartości rzucane powinny być pseudolosowe, czynnikami wpływającymi są jakość podłoża, które musi być płaskie o wymiarach umożliwiających swobodny rzut oraz struktura podłoża jak i jego jakość.
  Dodatkowo kości w takim systemie powinny być wielkości 36mm/36mm, ważyć 45gm. lub w przypadku wariantu D mieć wymiary 22mm/22mm oraz ważyć 10.4gm.

  A w ogóle to nie śpię, piję już 3 herbatę bo kości zostaną rzucone.
  #lacunafabularniejihad #lacunafabularniekrucjata
  pokaż całość

 •  

  Kochany notatniku z pracami badawczymi,

  Sprawy mają się dla mnie całkiem pomyślnie. Nie uszkodziłem żadnego pergaminu, a tusze są tutaj wysokiej jakości i jest ich pod dostatkiem. Gorzej z aktualną sytuacją, bibliotekarz z okolicy ukradł mi kilka piór i wywiózł je do lokalnych miast. Jednak dzięki Allahowi znajdę wszystkie pióra i je odbiorę. Wiem, że lubisz świeży tusz, jednak obecnie nie mam dostępu do żadnego nowego koloru. Pozdrów wszystkie moje notatniki w szafce i gdy znowu Abdullah przyjdzie i je poprzestawia to pokaż mu stronę z napisem mówiącym, że ma iść do piekła. Niech się nauczy porządku.

  Pozdrawiam,
  Twój właściciel

  #lacunafabularniejihad #lacunafabularniekrucjata #lacunafabularnieczarnolisto
  #lacunafabularniejihad
  pokaż całość

  +: A.......k, SirSherwood +12 innych

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika achtunki

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.