•  

  Znajdę w okolicy 500pln zestaw długie spodnie z szelkami + jakaś kurtka zimowa żeby dało się komfortowo jeździć przy ~0st.? Jeżeli tak, to na jakie firmy patrzeć?

  #szosa

 •  

  dlaczego teraz nie buduje się bloków z prefabrykatów? nawet nie chodzi o deweloperów tylko o kapitana państwo? przecież jakby stworzyli jakiś państwowy zakład prefabrykatów imienia lecha i marii kaczynskich i klepali ustandaryzowane klocki w całym kraju skończyliby problem z mieszkaniami bez jakich śmiesznych dopłat do kredytów. takie klocki stoją już kilkadziesiąt lat i w sumie nic sie z nimi nie dzieje od tego czasu mimo że były postawione przez najebanych Włodków w latach 70. Skoro w PRL najebali tyle tych bloków to po 50 latach przy obecnej technologii to powinno być jeszcze prostsze. #kiciochpyta #budownictwo #polska pokaż całość

 •  

  Ostatnio odwiedziłem dwie restauracje w #poznan w których jeszcze nie byłem. Jedną chciałbym polecić, a drugą należy unikać.

  Zacznę od tej, której należy unikać - Chinkalnia Restauracja Gruzińska. Pewnie pomyślałbym, że kuchnia gruzińska to po prostu nie moje gusta, gdyby nie to, że trafiłem akurat w czasie, gdy siedziała spora grupa gruzinów obok mnie, ale o nich zaraz. Zachęcony opiniami z Google (chociaż przestane chyba się nimi sugerować bo mam wrażenie, że ludzie w domach jedzą puszke dla psa i gdziekolwiek nie wyjdą zjeść na mieście to im wszystko smakuje) i chętny na poznanie nowych smaków wyszedłem stamtąd praktycznie wszystko zostawiając i z odruchami wymiotnymi.

  Już na starcie zaczęło się kiepsko bo przez 20 minut nikt mi i osobom mi towarzyszącym nie poświęcił z obsługi chociażby 5 sekund. Na jednym stoliku było po osiem egzemplarzy menu, na innych wcale. Co niektórzy zniecierpliwioni goście zaczęli wychodzić. Dwie osoby do obsługi tyłu klientów to stanowczo za mało. Szanuje ciężką prace w gastro to nie robiłem scen.

  Gdy już udało się złożyć zamówienie to wówczas wspomniani gruzini obok zaczęli cisnąć na podane im jedzenie, jeden powiedział wprost kelnerce, że to nie jest ich kuchnia, że to nie ma nic wspólnego z ich krajem. Później były większe jaja z ich strony, a nawet anulowali resztę zamówienie i poprosili, aby im nie donosić. Uprzedzam, to nie były żadne wsióry.

  Podawano nam zamówione dania oddzielnie. To straszne faux pas. Kumpel jadł to reszta ekipy patrzyła, i tak po kolei wszyscy praktycznie. Nie podano sztućców, po zwróceniu uwagi mieli donieść, ale nie donieśli, trzeba było iść po nie samemu.

  Najbardziej mnie wkurzyła kolendra. Na ich karcie menú, dania z kolendrą są oznaczone specjalnym symbolem. Nie lubie kolendry i nie życzę sobie jej w moim jedzeniu. Toteż wybrałem takie potrawy, gdzie tej kolendry nie było. A gdzie tam, uj wie po co te symbole na menu. Czaszuszuli miało kolendre, do tego na zapiekane ziemniaki z cebulą wrzucona garść kolendry. Wołam kelnerke i pytam, co to jest? Słuchajcie jej tłumaczenia: dania oznaczone symbolem kolendry są nią posypane jako dodatek, a tam gdzie nie ma symbolu kolendry to nie oznacza, że jej nie ma tylko że jakby ona była w środku, już gotowana z daniem. Tak mi odpowiedziała XD Pomijając absurd tłumaczenia to i tak skłamała bo Czaszuszuli było posypane i tak kolendrą.
  A gdyby ktoś miał alergie na kolendre? Mówię do niej, że kolendry nienawidzę i proszę to zabrać. Myślicie, że zapytała czy przynieść to samo danie tylko bez kolendry? Albo zaproponowała zwrot pieniędzy? Niee, tylko zabrała to wszystko i tyle.

  Ogólnie to bardzo słabo jakościowo jedzenie, gruzini obok nawet z nami pogadali i przepraszali za nich oraz kaleczenie ich kuchni. To chyba wystarczające podsumowanie tego miejsca. Nawet chinkali, rzekomo ich specjał i coś co kojarzy się odrazu z kuchnią gruzińską było fatalne - mięso ble, ciasto za cienkie, wszystko się rozwalało w rękach, a to powinno na raz się jeść bez używania sztućcy.

  Za to polecam inną ostatnio przez mnie odwiedzoną - Rodizio de Brazil. Na wstępie uwage przykuwa ładny wystrój. Można iść tam na randke bez siary. Obsługa na wysokim poziomie, bardzo przyjazna i kulturalna. Czytałem, że pracują tam ukrainki i jest problem z komunikacją, nic takiego nie zauważyłem, obsługiwały nas polki. Tylko ochroniarz był ukraińcem, zresztą bardzo miły facet. Szef sali to niesamowity gość, niemal z każdym klientem na wstępie zbija piątki, a na pożegnanie przytula jak własne dzieci. Jedzenie pyszne, chociaż praktycznie wszystko gdzie głównym składnikiem jest mięso więc trochę ciężkie. Jest bufet bez limitu za 60 zł od osoby, ale to tak bardziej do drinkowania i aby spróbować co nieco ich kuchni bez zamawiania dań głównych. Drinki dobre i nie oszukane. Cenowo jak to na Starym Rynku, kilka stów trzeba wydać jak się oprócz jedzenia chce popić. Za wystrój, jakość obsługi, dobre jedzenie i atmosfere daje im maksymalną ocenę. Też nie jestem Gesslerką czy Makłowiczem więc może coś przeoczyłem, ale mi to wystarcza i spełnia moje oczekiwania. Macie trochę wolnego czasu to polecam się wybrać.
  pokaż całość

 •  

  720 682 + 70 + 28 + 10 + 10 + 12 + 143 + 13 + 71 = 721 039

  Sukcesywnie kwadracik po kwadraciku i jest 38x38. Do tego podbudowa pod większy kwadrat też już jest konkretna :)

  Cel do końca roku czyli 40x40 powinien się udać z nawiązką ;)

  Max square: 38x38
  Max cluster: 1846
  Explorer Tiles: 6028

  #rowerowyrownik #kwadraty #rowerowawarszawa

  Skrypt | Statystyki
  pokaż całość

  źródło: 38.png

 •  

  715 782 + 70 = 715 852

  Wczorajsza pętla z @cult_of_luna. Oskrobałem szyby w aucie (no prawie), ubrałem na cebulę, zapakowałem rower i z rana obrałem kurs na Perłę Pułnlcy.
  Jak południe ma sławny Słupek Do Opierania Rowerów, na Kujawach mamy Skocznie im. Pawła Jumpera w Unislawiu. I to był glowny punkt podróży. Po drodze kościół szachulcowy w Kokocku i panarama z wzniesienia w Unislawiu w stronę Wisły. "płasko-kujawska" wersja podkarpackich wziesien :) Pogoda i trasa ideolo!
  Na koniec piwko i kotki (pozdrawiam Nelę, Xarę, Odiego i młodego, niesfornego młodzieńca którego imię wypadło mi z głowy).

  #rowerowyrownik #rower #szosa

  Skrypt | Statystyki
  pokaż całość

  źródło: Adobe_Post_20211010_1719110.28350092439527863.png

 •  

  #kwadraty #poznan zdobywał ktoś kwadraty na poligonie w biedrusku? Da się tam jakoś legalnie wjechać? X lat temu jechałem tam ścieżka ale wszystkiego to nie złapie ¯\(ツ)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika inyourface

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi inyourface

Osiągnięcia (5)