•  

  Moja matka jest bardzo wścibska. I pytanie, jak mogę ją strollowac, żeby przestała mi grzebać po szafkach w poszukiwaniu sensacji? Ewentualnie, żeby myślała, ze takową znalazła, ale nie mogła się przyznać, bo by wyszło, ze jest ciekawskim babskiem. Puśćcie wodze fantacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) #glupiewykopowezabawy #kiciochpyta

 •  

  EFEKTY WYBIELANIA ZĘBÓW
  A więc tak - jak widać na załączonym obrazku, zęby są bielsze i jaśniejsze, ale białe nie są ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Mimo tego jestem bardzo zadowolony, miałem tylko dwie strzykawki i wybielałem 6 dni, a czytałem, że powinno się to robić na cztery strzykawki, przez 12 dni.

  Wbrew temu co mnie niektórzy straszyli - zero bólu, zero nadwrażliwości zębów, ale lekko ucierpiało dziąsło bo żel mi się raz wylał :) Znajomi i rodzina zauważyli zmianę w kolorze zębów i generalnie na żywo zęby są trochę bielsze i jaśniejsze niż na zdjęciu.

  A teraz jak czytać histogram?
  Im bardziej w prawo tym większa jasność pikseli, a im wyższy słupek tym większa ilość pikseli o danej jasności. Próbki o wymiarach 6x6cm zostały pobrane z lewych jedynek.
  Jak widać na dolnym zdjęciu, mamy trochę ciemnych pikseli; z kolei histogram zdjęcia wyżej, czyli tego po wybielaniu, wyraźnie jest przesunięty bardziej w prawo - piksele są jaśniejsze, oraz nie ma "zabrudzeń" małą ilością ciemniejszych pikseli.
  Zdjęcia robione były przy tym samym sztucznym świetle, z tymi samymi ustawieniami aparatu.

  Ja jestem zadowolony z efektu i w przyszłości napewno powtórzę, tylko już na 4 strzykawki. :)

  #wybielaniezebow #wybielanie #zeby #stomatologia #zdrowie #medycyna #dentysta #ortodoncja #uroda #wychodzimyzprzegrywu
  pokaż całość

  źródło: wybielanko tak o.png

 •  

  Czy zastanawialiście się, kiedyś ile osób zmarło w Ojcu Mateuszu? Ja w sumie ostatnio tak.

  Na początek garść informacji:

  -Serial "Ojciec Mateusz" ma 22 serie i 290 odcinków
  -Miasto #sandomierz w 2017 roku miało 23 193 mieszkańców

  pokaż spoiler Chciałem policzyć współczynnik przestępczości i śmiertelności, ale coś mi nie pykło


  Zrobiłem mały reserch, ze względu na dużą ilość odcinków i dużą ilość obowiązków nie mogłem sobie pozwolić na zobaczenie całego serialu więc dane, które mam są oparte o opisy odcinków (źródło na samy dole).

  Po wpisaniu tego do Excela wyszło mi, że w serialu zmarło 130 osób. ALE po sprawdzeniu liczby wierszy, które zapisałem, wyszło, że przerobiłem tylko 241 odcinków.
  Do tego opisy czasem były nie do końca jasne i nie wiedziałem, czy ktoś zmarł, czy też nie więc w niektórych przypadkach gdzie postawiłem zero, tak naprawdę mógł ktoś wcześniej lub później na przykład w szpitalu umrzeć.

  Myślę, że u naszego ojca Mateusza padło już ponad 150 osób

  Dodatkowo:

  -Ponad 11 porwań (było bankowo więcej, ale tyle odnotowałem z opisów)
  -Otruty pies
  -przynajmniej 2 osoby w śpiączce
  -na pewno 1 gwałt
  -W jednym z odcinków Nocul i Możejko na potrzeby śledztwa chodzili w habitach/sutannach
  -Natalia poszła w tango (wiadomo typowa hehe)
  -Możejko traci pamięć
  -Nocul spuszcza wpierdol jakiemuś typowi co obrażał mu żone
  -Nocul spuszcza wpierdol jakiemuś typowi, co obrażał mu żonę, ALE ten typ co dostał lepe w dziąsło, potem uderza żonę Nocula tak, że ląduje w szpitalu (żona nie Nocul)
  -Gibalski zatrzaskuje się w aucie pułapce
  -Śmierć kota
  -Natalia gotuje z typem, co chciał ją zabić chyba, z opisu serialu wychodzi, że to jakiś sandomierski Haniball, ale do końca pewny nie jestem!!!

  Niestety w opisach nie ma informacji, kto w końcu idzie do więzienia, więc prawdopodobnie osób, które siedzą w więzieniu dzięki Matiemu jest raz więcej niż ofiar

  Oprócz tego to: pobicia, pobicia do nieprzytomności, otrucia, kradzieże, narkotyki, romanse, wrabianie innych, poparzenia, złamania, zawały serca, rozcięcia brzucha, porwanie przez rzekę, podpalenia, napady na banki itd.

  W jednym z odcinków był fajny pomysł napadu na muzeum, wkręcili kustoszowi, że przywożą sarkofag na wystawę, a tak naprawdę tam był typ, który miał ukraść coś z wystawy, a następnego dnia miał przyjechać ziomek po sarkofag, bo jednak się pomylił. Ostatecznie tam dzieje się jeszcze coś, ale nie wiem nie widziałem

  #seriale i proszę, nie bijcie #ciekawostki i #gruparatowaniapoziomu

  pokaż spoiler Gdyby ktoś posiadał jakieś dane czy coś to niech daje znać


  Źródło
  pokaż całość

  źródło: img3.dmty.pl

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika pani_gozdzikowa

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)