•  

  Polacy w NL to jednak w większości patologia.

  źródło: 1573406614649.jpg

 •  

  #pracbaza #praca #gownowpis

  Od 8 lat pracuję w miejscu, które zasadniczo nie nadaje się do zakwalifikowania do jakiejkolwiek kategorii. Jest to hurtownia spożywcza, której do niedawna głównym targetem były małe sklepy, teraz całkiem skutecznie wychodzi z tym samym targetem na zachód, jako że do granicy z Helmutami mamy niedaleko (Zielona Góra). Do tego od paru lat dobrze sobie radzi w handlu międzynarodowym na większą skalę, na zasadzie kupujemy tira nutelli i sprzedajemy go arabowi do arabowni.

  Szefostwo to dwójka właścicieli-januszy, którzy większości całkiem solidnego majątku dorobili się płacąc za wszelkie usługi możliwie minimalne kwoty, lub w ogóle nie płacąc.Nie oznacza to, że są złodziejami, nic z tych rzeczy - zwyczajnie tworzą mniej lub bardziej gówniany etat dla człowieka, który będzie w firmie robił to, co dla innych firm robią wykonawcy zewnętrzni. Ja oczywiście też taki etat posiadam.

  Na przykład, flota samochodów naprawiana jest w warsztacie przez trzech mechaników (jeden do osobówek, dwóch do ciężarówek od których tylko kamazy są starsze, co nie znaczy, że mniej wytrzymałe). Każdy z tych mechaników zarabiałby krocie pracując na własny rachunek ale woli jednak etat za niecałe 3k, zamiast otworzyć warsztat w państwie pisowskim. A fachowcami są niemałymi, żaden z nich nie ma problemu, żeby z dwóch atego stworzyć jednego, który bez problemu przejdzie przegląd, mimo że kabina nie do końca pasuje ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  I tak dalej z każdym kolejnym działem, który w firmie typu hurtownia spożywcza jest potrzebny. Niniejszym postanowiłem podzielić się ze społeczeństwem kilkoma (może kilkunastoma) opowieściami, co się dzieje wewnątrz firmy, której roczny obrót przekracza 100mln Euro, a w której przedstawiciele jeżdżą 10-13 letnimi corsami i caddy.

  Jak będzie jakieś zainteresowanie, napiszę kolejny post. Powiem tylko, że historii, które się wydarzyły tylko za mojej kadencji, nie powstydziłby się przedstawić porządny kabareciarz.

  Tymczasem wracam do swojej działki :)
  pokaż całość

 •  

  Ok Miraski i mirabele. Teraz na powaznie bez baitow,trolowanie i głupich tekstów. Wiem że kojarząc moje wpisy będzie Wam ciężko,ale chociaż raz mi uwierzcie.

  Robie #rozdajo nagrody niespodzianki (to nie będą fanty ze zdjęcia) Waszym zadaniem jest odgadnąć historię tych zakupów albo przynajmniej zbliżyć się do prawdy. Standardowo. Plusujecie,w komentarzu piszecie dlaczego takie zakupy ,po co i jaki będzie ich dalszy los. Udział biorą wszyscy.Zwycięzy osoba która zgadnie lub najtrafniej opisze przeznaczenie tych zakupów.

  Podpowiem Wam że mieszkam na #emigracja a zakupy wiozłem z #polska do #niemcy

  #rozdajo #glupiewykopowezabawy

  Macie czas do końca dzisiejszego dnia,jutro napiszę jak jest naprawdę i wybiore zwycięzcę.
  pokaż całość

  źródło: IMG_20191103_140602.jpg

 •  

  ej mirasy, szybkie #kiciochpyta bo robię zamówienie do #castorama i mam mały zgryz

  Buduję sobie szafę/pawlacz w przedpokoju od podłogi, po sam sufit (2700mm). Chcę zrobić stelaż z drewna i obić płytą meblową. Pytanie brzmi: czym się różni kantówka od łaty? Wyceniałem sobie mój projekt na kantówkach 2700mm, a teraz znalazłem łaty trzy razy tańsze, więc mógłbym oszczędzić jakieś 60zł, a w skali całego budżetu w kwocie 250zł, to kupa siana na coś innego.

  #meble #budownictwo #drewno
  pokaż całość

 •  

  #volvo #felgi #mechanikasamochodowa Mireczki - oddałem auto na wymianę kół na zimę. Zimowe koła jak wyszły z fabryki z autem mialy naklejone ciężarki z zewnątrz. Teraz jak w warsztacie wyrażali mi koła na zimę to usuwając ciężarki zarysowali mi w warsztacie dwie felgi. Zrobiłem tam imbe ale ich podejście było że nic z tym nie mogli zrobić i idź Pan stąd. Nie chcieli spisać żadnego oświadczenia że to ich wina itd, ogólnie mówili że zdejmując ciężarek z zewnątrz nie można było tego uniknąć. Zrobili mnie w chuja czy serio tak jest? Kręcić Małysza? Felgi zarysowane pic tel #prawo pokaż całość

  źródło: IMG_0267.jpg

  +: masieg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika terraxxo

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)