Wpis z mikrobloga

TL;DR: Koniec jazdy na krawędzi pasa w przypadku braku DDRów aby zrobić miejsce samochodom, od dzisiaj kulturalnie środkiem pasa, niech wyprzedzają jak ludzie albo nie wyprzedzają wcale.

Nie da się być kulturalnym na drodze w tym kraju nie narażając się na śmierć przez to że jak dasz blachosmrodziażowi palec to będzie chciał zaraz całą rękę.

Jakiekolwiek próby jazdy #rower przy krawędzi ulicy, w przypadku gdy nie ma akurat dedykowanej DDR, kończą się tym iż niechybnie prędzej czy później jeden z potomków husarii będzie chciał wyprzedzić cię na ciągłej bez zmieniania pasa, i minie cię o 2cm szerokości.

Pół biedy gdy to osobówka jadąca 30km/h w mieście, ale są inteligenci robiący to jakimiś suvami #!$%@?ący 80/h po drogach powiatowych.

#rower #szosa #podroze #zalesie #samochody
  • 53
@atrophy: powiedz, czym się różni jazda środkiem swojego pasa a w śladzie prawego koła? Czy w obu przypadkach musisz zmienić pas, żeby zgodnie z przepisami wyprzedzić rowerzystę?
No to może pora jeździć w miejscach o mniejszym ruchu


@Voltaire: Ostatnio próbowałem żeby ominąć Krajówkę i Wojewódzką. I co? najpierw #!$%@?łem się w piachy gdzie trzeba było rower prowadzić. Dalej trafiłem na mniej uczęszczany asfalt. Na dwóch kierowców którzy mnie wyprzedzali jeden zrobił to na centymetry na zakręcie. Drugi strąbił tylko dlatego, że nie trzymam się krawędzi jezdni.
Zostaje mi nie wychodzić z piwnicy.
@alteron: w śladzie opon jest tez więcej dziur i łat. Wszystko zależy od drogi. Ja już dawno oduczylem się jazdy przy krawędzi i niebezpiecznymi odcinkami ścieżek rowerowych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DejwiD: @CheSlaw: o jak się zesraly nieznające przepisów pedalarze.

Udawanie ruchu drogowego wystarcza wam żeby odreagować bycie nikim czy musicie pokazać władze np kupując psa i zamykając go w mieszkaniu 30m?


@yhbgrobdoivbvwamsv: XD od kilku ładnych lat nawet nie siedziałem na rowerze XDDD

Ale skoro jesteś takim wybitnym znawcą przepisów to powiedz o nieprzestrzeganiu konkretnie którego przepisu pisałeś? Tylko proszę nie wymyślaj swoich przepisów. Zacytuj albo podaj numer paragrafu
@jamajskikanion: tylko dlaczego ten "inny pojazd" zmienia się w nie-pojazd kiedy zależnie od humoru? Rowerzystów, którzy zamiast czekać na czerwonym, wjeżdżają na pasy, chodnik itd,przekraczaja czerwony sygnalizator podczas tego manewru "zmiany w pieszego", zjeżdżają przez ciągła na szlak w parku itd.

I nie, że mnie to jakoś swędzi, ale tu wszyscy się powołują śmiertelnie na PRZEPISY. Szkoda, że tylko wtedy kiedy im to na rękę..
@KacapRemover

Szkoda tylko, że wy pedalarze robicie to samo jadąc w lesie po ścieżce, mijacie na gazetę pieszych waląc na pełnej od tyłu. Robicie to samo będąc w strefie zamieszkania, teraz jestem w jednej z takich miejscowości ze strefą i tylu debilnych pedalarzy jadących slalomem, między pieszymi na pełnym gazie to w życiu nie widziałem. Jesteście gorsi niż najgorszy zort blacharzy, nie macie grama szacunku dla słabszych. Ha tfu.