Wpis z mikrobloga

Kto wg Was jest najbardziej przecenianym i przepłacanym piłkarzem?

Dla mnie Nani i Di Maria. Tak się stało, że teraz obaj grają w tym samym zespole, ale to nie ma znaczenia.

Nani to wiadomo. Szkoda słów. Wystarczy filmik.

Odnośnie Angela Di Maria słówko wyjaśnienia. Jak przechodził do Realu z Benfiki oglądałem kompilacje jego ekwilibrystycznych bramek, czytałem zachwyty nad jego umiejętnościami. Co się okazało później? Bramek to on nie strzelał żadnych, miał za to bardzo dobry przegląd pola co skutkowało wieloma asystami w sezonie. Ale to nie był szczyt jego ambicji. Czytałem jego wypowiedzi jak i oczekiwania fanów Realu, że to oto przychodzi talent prawie taki jak Cristiano. Widziałem chyba wszystkie mecze Realu od sezonu 2011/12 więc coś tam widziałem w przeciwieństwie do ludzi, którzy Real oglądają tylko w LM oraz w meczach z Barcą i Atletico. Powiem tak - NIE PŁAKAŁEM PO ANGELU. Swego czasu nawet wypadł z podstawowej 11 Realu, asyst miał coraz mniej i jego gra mi się zupełnie nie podobała, dlatego że był mocno nieskuteczny w ofensywie. Jak myślę o nim to mam obraz gościa bardzo napalonego na piłkę strzelającego z 25 metra wysoko ponad bramką. Często w ten sposób kończyły się jego strzały. W poprzednim sezonie jego dyspozycja była lepsza ale dalej miał braki. Owszem, dawał na boisku z siebie wszystko, latał, charował i udało mu się dalej utrzymywać skuteczność w asystowaniu, natomiast dalej jego zrywy i strzały z dystansu to była żenada. Na prawde nie wiem skąd głosy, że to on był najlepszym zawodnikiem Realu w poprzednim sezonie. No przestańcie żartować, na pewno nie dawał więcej niż Ronaldo, Modrić, Ramos czy nawet Bale. No ale trzeba mu oddać, że zagrał kilka genialnych meczów w tym jeden z Barceloną i super. Tzn. byłoby super, gdyby nie poczuł się drugim Cristiano i nie wymagał takiej podwyżki. Za co on miał dostawać tyle kasy? Za 4 bramki w lidze w sezonie? Pamiętajcie, że Ozil był równie dobrym asystentem a dawał zespołowi moim zdaniem o wiele więcej od Angela. A teraz, gdy James już jest w pełni zgrany z kolegami z zespołu to o Di Marii już nikt nie pamięta w Madrycie.

A teraz oglądam derby Manchesteru i tam chyba w United myśleli, że przyjdzie Angel i ich zbawi, zapewni same puchary i nastrzela nie wiadomo ile bramek. xD

#pilkanozna #realmadryt #dimaria #nani #united
D.....r - Kto wg Was jest najbardziej przecenianym i przepłacanym piłkarzem?

Dla mni...
  • 18
@Donk_von_Fisher: jak oglądałeś tylko ostatnie 2 sezony to Nani mógł się taki wydawać, do Manchesteru przyszedł taniej niż Anderson, a w sezonie kiedy United doszło do finału i przegrali z Barceloną 3:1 to w lidze miał 9 bramek i 19 asyst, więc nie wiem co wg Ciebie zrobił, że uznałeś go za przecenianego i przepłaconego
@Donk_von_Fisher: Angel nie jest złym graczem - pod względem kreatywności, szybkości i dryblingu byłby wzmocnieniem dla każdego zespołu. Ale coś w tym jest. Od wspomnianego sezonu 11/12 obejrzałem niemalże wszystkie mecze Realu - poza pierwszymi rundami CdR i sytuacjami, gdy byłem w podróży w trakcie trwania meczu. Ile razy widziałem Angela przy piłce, w myślach prosiłem: rób co chcesz, ale zlituj się - nie strzelaj. Jego podania były po prostu mistrzowskie.
@bezczelny_klamca: Zgadzam się w stu procentach! Jednak na tyle dobry zawodnik, a mający tak poważny deficyt (chodzi o te strzały i porywanie się czasami na nie jak napalony) zatrzymanie go w RM za wszelki koszt byłoby bardzo głupią decyzją. Są od niego lepsi gracze, u których nie kuleje ten aspekt. W Anglii np. Hazard, a w Realu teraz James.
@Donk_von_Fisher: Oczywiście Busquets, chociaż teraz jest moda na filozofowanie o ustawieniach i jakichś pierdołach taktycznych niemających znaczenia i na pewno miłośnicy dyskusji o wyższości 1-3-1-4-1 nad 2-1-2-4-1 by mnie zjedli, bo Sergio podobno zrewolucjonizował pozycję defensywnego pomocnika.
@Donk_von_Fisher: @bezczelny_klamca: Totalnie się z wami zgadzam, poza tymi wrzutkami. Angel albo miał wrzutkę 'na nos' albo totalnie w kosmos, zamknąć oczy i kopnąć, jak w B klasie. I większość jego wrzutek tak wyglądała. A większość jego akcji to wziąć piłkę, biec, kiwnąć, wrzucić z 30 metrów do nikogo. I po akcji.

Z drugiej strony, przegląd miał niezły, technikę świetną (chyba jedyny który prowadzeniem krótko piłki na pełnym biegu dorównuje
@Donk_von_Fisher: aha, w ten sposób przepłacany. W takim razie połowa składów największych klubów świata jest przepłacana, nawet Ronaldo - tak, gwarantuje skuteczność, ale Messi w swoim najlepszym sezonie zrobił jeszcze więcej za połowę tej kasy ;-) także tego typu przepłacanie to pojęcie względne, z resztą teraz o wielu graczach nie wiadomo dokładnie jakie mają kontrakty. Nie wiem jaki kontrakt ma żwiru w Arsenalu, ale to chyba mój faworyt, oczywiście wspomniany wcześniej