Wpis z mikrobloga

@berti: tak z ciekawości, orientujesz się czy OL robią cokolwiek oprócz siadów, rwań, podrzutów, pressów i ich modyfikacji? Chociażby taki bench press? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@shdw: Nie kojarzę żeby wyciskanie na klatę było częścią treningu dwuboistów ale oprócz tych ćwiczeń które wymieniłeś to robią oczywiście martwe ciągi (z normalnym chwytem i chwytem rwaniowym), rumuński martwy ciąg, wzniosy tułowia z obciążeniem, różnego typu ćwiczenia na brzuch, wyskoki na skrzynie(wysokie :D), high pulls*, sots press*, lateral raises* i dużo innych. Ale bicka sztangielką to napewno nie robią :D

*nie wiem jak to się po polsku pisze.
  • Odpowiedz
tak z ciekawości, orientujesz się czy OL robią cokolwiek oprócz siadów, rwań, podrzutów, pressów i ich modyfikacji? Chociażby taki bench press? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@shdw: raczej nie. Ja u mnie na siłowni nie widzę nikogo, kto trenuje dwubój, żeby robił płaską. Generalnie robienie klaty nie pomaga w rwaniu i podrzucie, ogranicza mobilność ramion. Tak samo bicepsy przeszkadzają w poprawnej rack position. Tutaj masz ogromną bazę ćwiczeń
  • Odpowiedz