Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję porady,

Pracuję już w jednej firmie ponad 2 lata. Jak na programistę iOS/Android nie zarabiam najlepiej ~3,5-4k. W tej firmie tak naprawdę zaczynałem komercyjne pisanie. Obecnie mam co raz więcej zapytań z innych firm na lepszych warunkach finansowych (~6,3k) . Głównie zdalnie i po godzinach. I mam dylemat. Bo w obecnej pracy normą jest że jak trzeba to siedzieć do 2-4 rano byle skończyć projekt. Dla mnie to norma, ale z drugiej strony chciałbym to jednak ograniczyć by móc zarabiać po godzinach. Pomyślicie, że "No to powiedz sobie że od 8-16 robisz dla firmy X, a od 17-20 dla Y" gdyby to było takie proste. Ponad rok temu mój obecny pracodawca bardzo mi pomógł. Miałem nieciekawą sytuację prawną, a mimo to mnie nie zwolnił. Spory kawałek czasu biurko na mnie czekało. No i nie wiem czy rok to jest ten czas że robienie po godzinach za free (tak traktuję kończenie projektu "bo klient nie zrozumiał"), jest wystarczającym czasem by nie okazać się niewdzięcznym #!$%@?? Nie chce rzucać pracy, ale bardziej ją rozgraniczyć.

#praca #it #programowanie #pytanie #pytaniezdupy
  • 15
@ZaginionyPakiet: Na twoim miejscu podziękowałbym za pomoc i współpracę tej firmie, bo nie warto. Czy poza tamtą sytuacją z zeszłego roku jest coś co cię trzyma w tej firmie? Ciekawe projekty, wspieranie rozwoju pracowników (szkolenia, wyjazdy na konferencje), dobra atmosfera?

Co do stawek - to nie jest różnica 300-500 złotych tylko 2000 - przeskok z 4000 na 6000 to skok o 50% jednak.
@sosnnaa: Póki co trzyma mnie to że firma pozwala mi wybierać technologię w której mam robić dany projekt, atmosfera. Póki co jesteśmy małą firmą, która uczepiła się większej. Z szefem jesteśmy na ty, wszyscy siedzą w jednym pomieszczeniu. Jeśli mamy czas to po godzinach gramy razem.

Jak bym poszedł do innej to raczej musiał bym się określić co do technologi. Na tą chwilę wiem, że obj-c/swift jest moją specjalizacją. Kontakty ograniczyły