Wpis z mikrobloga

#lekarz #leki #choroby #szczecin

Wiem że to raczej mało istotne ale może znajdzie się jakiś lekarz który mi podpowie jak sie leczyc.

do lekarza najszybciej pojde w poniedziałek bo do jutra wieczór musze sie zajmować swoimi dziećmi, dopóki żona nie wróci (nie chce ciiagac dzieci po mrozie)

Objawy: 25 grudnia: gorączka ból głowy i osłabienie, biegunka

26 grudnia: bez gorączki, ból głowy i gardła

27 grudnia. zawroty i ból głowy, nadmierna potliwośc

Leczyłem sie aspiryną, gripexem i pyralginą. Pyralgina jako jedyny lek lagodziła ból głowy

no to mirki napiszczie mi ze nie umrę i że sie tylko niepotrzebnie nad soba użalam. Może zna ktoś jakieś domowe metody bede wdzieczny za jakakolwiek rade
  • 19
@roberto07: Zawroty głowy, przy których występuje także wysoka temperatura, biegunka i/lub wysypka mogą świadczyć o wstrząsie toksycznym lub o zakażeniu bakteryjnym całego organizmu (sepsa). Konieczna jest natychmiastowa pomoc lekarska.

W twoim wypadku nie występują wszystkie objawy jednocześnie ale powinieneś i tak na siebie uważać. Nie jest powiedziane, że od razu wyzdrowiejesz jak tylko zaczniesz przyjmować antybiotyk. Nie mniej jednak powinieneś odczuć jakąkolwiek poprawę.
@roberto07: przeczuwam,że to zwykłe przeziębienie z niewielką gorączką, ale z tego co napisałeś niestety nie da się wykluczyć anginy - do dopełnienia diagnostyki trzeba pomacać węzły i obejrzeć gardło. Tego przez łącze zrobić się nie da. Zalecam wizytę u lekarza w poniedziałek... z tym, że do tego czasu to prawdopodobnie będzie już po chorobie xD Niemniej jeśli udasz się do lekarza i ten ci przepisze antybiotyk to bierz go do końca,
@roberto07: aha, metody domowe typu "wywar z czosnku" mają udowodnione, że działają równie skutecznie jak placebo, czyli nie zawracaj sobie nimi głowy. Na gorączkę i ból głowy paracetamol (najpierw spróbuj tego) albo ibuprofen (jeśli paracetamol nie zadziała). Kolega wyżej miał dobry pomysł z wódeczką - choroby nie wyleczy, ale jak sobie trochę łykniesz to się lepiej będziesz czuł :)
@roberto07: panie, zwykla wirusowka, duzo plynow izotonicznych i wypoczynek, niech zgadne, napady potliwosci i pocenie jak swinia w nocy a "goraczka" ok 37,5 C? A z biegunka niewielkie nudnosci.

Caly miesiac jezdzilem do tego, epidemia enterowirusa.

Jesli mozesz to zalatw sobie atosse, cudowny lek.