Wpis z mikrobloga

Księga Wyjścia 20;3
Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

ja to tutaj tylko zostawię i czekam na interpretację.

#religia #chrzescijanstwo #ateizm #kosciol
  • 7
@Hadzi: Dlatego nie chodzę do Kościoła, jego wystrój i prezencja kleru stoi w przeciwieństwie do Pisma Świętego na którym owa kultura się opiera. To dlaczego nie wierzę to jeszcze inna bajka, choć i to wiąże się z naukami i pismami owego.
@xSQr: Zgodzę się, że cała instytucja, złote klamki i lichenie stoją w takiej opozycji do nauki Chrystusa, że aż bije po oczach. Z drugiej strony, myślę, że nie wiarę lepiej opierać na analizie faktów naukowych, naprawdę wystarczą :) I nie mówie to o nie wierze w jakikolwiek byt którego można by określić mianem boga, tylko o nie wierze w dogmaty i naukę kościołów/religii bo to w sumie 2 inne rzeczy
@Hadzi: Natura. Jeżeli człowiek w jakiś sposób zacznie eksperymentować genetycznie to prędzej, czy później wytworzy coś, co będzie go niszczyło x pokoleń do przodu.