Wpis z mikrobloga

@karhar: bezpieczniej PL2303 bo jak się okaże że FT232 jest podróbą, to ci windowsupdate aktualizując sterownik - ubije układ.

Ja jeszcze prościej i taniej - kable do nokii "niebieska wtyczka usb" - ja kupowałem po 1.99zł, po odcięciu wtyku do nokii - masz usb-uart TTL, a jak kupisz wersje z rozbieraną niebieską wtyczką usb - to masz tam pozostałe linie rs232 (o poziomach "ttlowych" oczywiście)
@karhar: PL2303 pewnie jest tanim chińskim klonem, więc jego żywotność może być krótsza niż byś się spodziewał. natomiast FTDI kiedyś psuł podróbki sterownikami na windowsa, więc to też loteria.

najlepsze wyjście: linux + ftdi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@karhar: Mam ten tańszy i jest z nim trochę problemów. Gdy podłączyłem gps u-blox 6M i podglądałem przez putty to konwerter podziałał chwilę a potem się obraził i do restartu systemu nie chciał działać. Generalnie gdybym miał kupować następny to na pewno nie taki. Ale może to tylko mój pech i wina jakiejś trefnej konfiguracji.
@hrumque: to nie jest tak, że FTDI przeprosiło za swój strzał w stopę i podmieniło z powrotem sterowniki na stare windows update? gdzieś o tym czytałem jakiś tydzień po tamtej aferze.
a nawet jeśli, to pod linuxem można zmienić pid i vid, a podróbka dalej będzie działać ze starymi driverami.