Wpis z mikrobloga

  • 1
Witam. #mirki #mirabelki doradźcie w sprawie kupna telewizora, bo kompletnie nie jestem w temacíe na jakim poziomie są te nowe technoldogie, i co teraz odgrywa największe znaczenie, więc tak jeżeli chodzi o moje wymagania, wielkość w granicach 42 ''-50'', nie wymagam by był 3D, ale za to inne funkcje przydatne chętnie, z dobrym kolorem. I super obrazem być może nagrywaniem bądź przewijaniem, fajnie by bylo jakby miał wewnętrzną antenę żebym nie musiał podłączać (nawet nie wiem, czy takie są ) wiadomo, żeby obsługa nie była skomplikowana, żeby można było jakieś usb podłączyć, najlepiej o jak najcienkszej obramówce, tak żeby fajnie mecze się od czasu do czasu oglądało, także proszę o podpowiedzi, propozycje max do 4k. #tv #telewizor #rtv #plaski #technologie #zakupy #saturn #mediamarkt #mediaexpert #avans #pomoc #pomocwwyborze #cokupic #samsung #philips #sony #lg #panasonic #sharp #telewizory #ekran #plaskiekran #najlepszywybor #pomozkupic #wroclaw #dolnyslask #agdrtv #led #tvkolor #gdziekupic #expert. #dosalonu #mieszkanie #cogdziejak
  • 20
  • Odpowiedz
@ckiler: Jesteś bardzo czuły na jakość obrazu?

Jeżeli chciałbyś kupić samsunga to unikaj serii poniżej 7xxx, generalnie samsung w wersjach budżetowych ma słabe matryce i wykonanie, za to nadrabia wyposażeniem i multimedialnością. LG odradzam serie z 2014 roku ich nowy system operacyjny okazał się niewypałem (jest strasznie wolny nawet w wyższych seriach) Sony - najgorszy smart i funkcje multimedialne, design to rzecz gustu, ale mi sony 2014 nie odpowiada. Za to
  • Odpowiedz
@ixyz: To zależy, H6400 ma dosyć widoczne nierównomierne doświetlenie. W dobrym wypadku niedoświetlone są tylko rogi, w gorszych egzemplarzach niestety jest więcej problemów. Poza tym moim zdaniem te serie nie mają najlepszej czerni i bieli. Najlepiej to sprawdzić w sklepie podpinając na usb pendrive z jakimś prostym programikiem do sprawdzania matrycy, ewentualnie wrzucić sobie plansze w różnych kolorach, w tym koniecznie białą i wtedy sprawdzić konkretny egzemplarz pod względem podświetlenia (od
  • Odpowiedz
@Amfidiusz: @ixyz: Zapomniałem dodać, że z tego co pamiętam on natywnie ma chyba matrycę 50 Hz. Tak więc widzisz dla Amfidiusza jest wystarczający, być może dla Ciebie też będzie.

Jak będziesz sprawdzał TV w sklepie, to koniecznie zmień też (lub poproś sprzedawcę) tryb ze sklepowego na domowy
  • Odpowiedz
@ixyz: Większość ludzi nie widzi wielkiej różnicy, kiedy nie ma modelu porównawczego.

i zgadzam się z @siejeje Niewiele jest telewizorów LCD które mogą startować do plazm, ale plazmy to już niestety technologia przeszłości.
  • Odpowiedz
@ixyz: bezpośrednio nie, byłem kiedyś przedstawicielem handlowym jednej z firm RTV, miejsce pracy zmieniłem, ale hobbystycznie obserwuje co się w branży dzieje. Nie jestem już niestety tak na bieżąco jak kilka lat temu.
  • Odpowiedz
Szkoda że technologia plazmowa umiera.. Ja się jeszcze załapałem i kupiłem 2 lata temu plazmę Panasonica 42" za około 2700pln, oczywiście wszystkie funkcje smart posiada. Jak teraz idę do kogoś i widzę te świecące ledy to aż się smutno robi. Twarze wypalone, czerni brak, i to w wysokich modelach np. Samsunga.
  • Odpowiedz
@ixyz: Do dupy może nie, ale po prostu jest więcej użytkowników mniej wymagających i robi się głównie pod nich. Dodatkowo technologia ledowa jest tańsza, a więc łatwiej szprzedać. Ledy ciągną też mniej prądu.
  • Odpowiedz