Wpis z mikrobloga

Uwaga, robimy #konkurs ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Opisz w kilku zdaniach swoją podróż marzeń. Wyjaśnij z kim i dlaczego chcesz jechać akurat w to miejsce. Spośród wszystkich odpowiedzi zamieszczonych pod naszym postem wybierzemy najlepsze, a ich autorzy otrzymają od nas książki "Busem przez świat. Ameryka za 8 dolarów" :-)

Konkurs trwa do jutra (29.01) do godziny 13:00 - po tym czasie zbierzemy wszystkie odpowiedzi i ogłosimy wyniki.


#wykop #busemprzezswiat #ksiazki #darylosu
Pobierz
źródło: comment_zCU89Xqhuk4FfAT3M4gl1HgFDmhk5fhC.jpg
  • 175
@wykop: Czy to Józef Piłsudzki? Napolen? Nie, to Skanderbeg, albański przywódca którego w uproszczeniu nazwę królem Albanii. To mekka dla fanów Popka, ziemia obiecana. Książka ta wyceniana przez portal http://www.labotiga.pl na 34.90(bez przesyłki) przybliżyłaby mnie do podróży do Albanii. Kwota ta pozwoliła by pokryć przejazd, zwiedzanie oraz wyżywienie na miejscu. Jestem typowym mirkiem, 45 kilo czystej masy więc dużo mi nie potrzeba, czipsy i batony starczą na 2 tygodnie.
Z kim
Pobierz
źródło: comment_24S755ZJtJJHF6qbJf7qGONIK7sY9ksw.jpg
@wykop: Od zawsze z wielkim zaciekawieniem patrzyłem na Stany Zjednoczone jako kraj do podróżowania! Ta różnorodność poszczególnych Stanów... ta różna mentalnoścć mieszkańców tego kontynentu... Od maklerów pracujących na Wall Street w Nowym Jorku, którzy dzień w dzień walą koks by być cały czas w „formie“ przez wyczilowanych truckerów, którzy akurat mają przerwe i wcinają półkrwiste steaki przy drodze w Nevadzie kończąc na górnikach, którzy gdzieś na Alasce, którzy wysoko w górach
@wykop: marzę o niskobudżetowej wyprawie starym kolorowym busem dookoła Ameryki Północnej, tj. USA, Kanada i Meksyk. Za osiem dolarów dziennie. Fajnie musi tam być.

Więc książka wydaje się idealna dla mnie.
@wykop: z @marianbaczal zagranico

Pamiętam dobrze czas kiedy obowiązki zawodowe rzuciły mnie za polską granicę. To był dziki okres końcówki pierwszej dekady XXI wieku. Gimby pewnie nie pamiętają jak to drzewiej bywało w Rzeczypospolitej i jak trudno było o pracę dla ludzi z wyższym wykształceniem. Doktoranci umierali z głodu na ulicach a studenci Wyższej Szkoły Lansu i Baunsu bili się z bezdomnymi o kawałek chleba do żurku w Caritasie.
Tak było.
@wykop: Wiecie co lubię? Czas definiowany jako kołowy - jutro słońce także wzejdzie, będzie czas na spokojną kawę, papierosa, spacer. Zazwyczaj jego nie mam, bo rano praca, zwierzaki chorują, obiad, tu posprzątać, w biegu, szybciej, dalej, aż w końcu mówię: basta! i pakuję plecak.
Miejscem uosabiającym takie podejście jest Ameryka Łacińska. Od dziecka fascynowała mnie jej dzikość i zupełnie inna mentalność ludzi. Tres minutos, mi amigo, zmysły się wyostrzają, owoce są
@wykop: Moja podróż marzeń, to podróż śladami Chrisa McCandlessa. Mam kilka osób na myśli z którymi chciałbym dzielić trudy drogi. Chris poszedł jednak sam i sam odszedł. Ruszę więc sam i ja, z początkiem maja. Najpóźniej. Surowa przyroda Alaski budzi się wówczas do życia. Ta podróż uświadomi mi, że książka - Wszystko za życie - autorstwa Jona Krakauera stanie się także moją rzeczywistością. Będę także sam, a magiczny autobus Chrisa McCandlessa
@wykop: Chciałbym przemierzyć wschodnie wybrzeże USA z góry na dół Mustangiem z 67' a następnie wrócić tą samą trasą jakimś potężnym Harleyem, podziwiać wschody i zachody słońca, spać w przydrożnych motelach i przekonać się jak to jest. Obecnie zbieram pieniądze, na wyjazd do USA. Postanowiłem zbierać do skarbonki każde 5 zł, które zostanie mi z zakupów i już trochę tego nazbierałem. Jest to największe moje marzenie, które mam nadzieje że się
@wykop: W Ameryce to chciałabym wygrać trochę kasy w Las Vegas i wziąć udział w castingu w Hoolywood. Może a nuż trafi się rola obok samego Nicolasa Cage'a albo innego filmowego amanta. A jak już sława i bogactwo zapukają do mych drzwi to kupię sobie plecak, taki mega wypasiony, spakuję co trzeba, zabiorę psa i ruszę przez solną pustynię Salar de Uyuni udowadniając, że rozsypana sól wcale nie przynosi pecha!
@wykop: Chciałbym przemierzyć całą Europe, każde państwo po kolei, jakimś dużym samochodem rodzinnym bez żadnych przygotowań, z gronem najlepszych przyjaciół, poczuć ten klimat ciągłej podróży i odwiedzania ciekawych miejsc. Zwiedzanie miast, wieczorami kluby i poznawanie nowych ludzi.
@wykop: Jakby ktoś mnie zapytał, czy bym pojechała w podróż, powiedziałabym: gdzie ta keja, przy niej ten jacht; gdzie ta koja wymarzona w snach.
Jakby zapytał gdzie, odpowiedziałabym: tam gdzie są ludzie, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy bym sobie nie poradziła, kiedy byłabym sama. I co ciekawe takie nieprzypadkowe spotkania wpłynęłyby na moje życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje