Wpis z mikrobloga

Witam, w nawiązaniu do dyskusji, która toczy się od jakiegoś czasu na #zbieramynabillboard odnośnie treści i formy billboardu przypominającego, że to Niemcy zbudowali obozy koncentracyjne na ternie Polski, mam propozycję na jego pierwszy element, czyli treść. Byłaby nią angielska nazwa jedynego obozu koncentracyjnego, znajdującego się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.Chodzi oczywiście o Auschwitz-Birkenau. Figuruje tam on pod oficjalną nazwą:

Auschwitz Birkenau. German Nazi Concentration and Extermination Camp (1940-1945)

http://whc.unesco.org/en/list/31 (link podrzucił mi @SirPsychoSexy )

Moim skromnym zdaniem dobrym pomysłem byłoby umieszczenie tego napisu na billboardzie, niż np. samo "niemieckie obozy koncentracyjne" gdyż taki turysta z Angli, Francji, czy USA, gdy zobaczy, że to nazwa oficjalna, firmowana przez UNESCO, potraktuje przekaz poważniej i bardziej zapadnie on w jego pamięci. Oczywiście tutaj oprawa graficzna też musi robić wrażenie. Podrzucam pomysł, jeśli się spodoba to będzie mi miło, że pomogłem :) Pozdro.

#zbieramynabillboard #patriotyzm #oswiecim #ruchnarodowy #nacjonalizm #korwin #zydzi #niemcy
  • 5
@goompas: Ale nie występuje samo Nazi (wtedy byłoby mi mityczne) ale wspólnie z German i to już wskazuje, o kogo chodzi. A nawet gorzej bo precyzuje, że Niemcy to ci wredni Naziści, na których się zrzuca winę w zachodnich gazetach.