Wpis z mikrobloga

#maratonfilmowy 39 950 - 8 = 39 942
#xvix365filmow 328 - 8 = 320

Idiokracja
Całkiem dobry pomysł na film, niestety źle wykonany. Aktorzy grają tak sobie, gdyby nie główny bohater to powiedziałbym nawet, że słabo. Film często denerwuje, trochę z założenia, ale trochę z wykonania i powtarzalności, bo cały film oparty jest na jednej idei, twórcy nie mieli chyba pomysłu jak rozwinąć akcję więc na siłę zrobili z tego te 84 minuty filmu.
6/10

Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj
Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, mimo Colina Farrela w roli głównej, którego fanem nie jestem. Dobry aktorsko, Ralph Fiennes wypadł świetnie. Humorystyczne elementy wykonane zostały dobrze i nie czułem, by były wciśnięte na siłę. Akcja rozgrywa się w odpowiednim tempie, a sam film nie nuży.
8/10

[Drugie życie króla](http://www.filmweb.pl/film/Drugie+życie+króla-2012-633104)
Kolejny film, który mógł być bardzo dobry, a wyszedł średniak, próbujący nieść przesłanie (chyba). Opisany jako komediodramat, ale ani jednym ani drugim za bardzo nie jest. Dramatem może i jest, chociaż bardzo nierównym, a elementy komediowe tylko czasami powodują na twarzy uśmiech. Czułem też, że duża część filmu miała niewielkie znaczenie na fabułę i rozwój postaci.
6+/10

[Być jak John Malkovich](http://www.filmweb.pl/film/Być+jak+John+Malkovich-1999-868)
Jeden z dziwniejszych filmów jakie oglądałem. Zagrany rewelacyjnie według mnie. Film przekazuje małe prawdy o ludziach, ale nie robi tego nachalnie i widać, że głównym celem filmu jest rozrywka. Komediowo radzi sobie dobrze, nawet bardzo dobrze, bo kilka zaśmiałem się na głos. Jeśli ktoś lubi z założenia dziwne filmy to polecam.
8+/10

[Wielka Szóstka](http://www.filmweb.pl/film/Wielka+Szóstka-2014-685183)
Film animowany który z innych filmów czerpie bardzo dużo. Do samej animacji ze strony technicznej nie mam zastrzeżeń, widać, że przy tworzeniu czerpali z dorobku i Disneya i Marvela. Niestety fabuła jest sztampowa do bólu i to jest główny wada tego filmu, bo oglądając czułem, że widziałem już to kilka razy. Jako czysta rozrywka, bez zbytniego zgłębiania się film nie zawodzi ale jak ktoś oczekuje czegoś więcej to może się zawieść.
7+/10

Birdman
Gdyby nie znakomite aktorstwo to ten film nie miałby racji bytu, chociaż dobre jest prawie wszystko. Fabułę poznaje się z zaciekawieniem, a perspektywa jej poznawania sprawia, że staje się ona jeszcze ciekawsza. Właściwie to poza niektórymi drobniejszymi rzeczami, jak np. wprowadzenie niektórych wątków i pominięcie ich chwilę później nie mam mu nic do zarzucenia. Polecam.
8+/10

[5 centymetrów na sekundę](http://www.filmweb.pl/film/5+centymetrów+na+sekundę-2007-349500)
Wolne, melancholijne anime, z piękną muzyką, rysunkami i animacją. Trudno mi opisać, ale oglądając miałem podobne uczucia co grając w To the Moon, więc jeśli ktoś lubi tę grę i anime nie jest mu straszne to polecam.
8/10

Wielkie oczy
Mimo, że to film Burtona, było go bardzo mało w tym filmie, gdybym obejrzał go przez przypadek to bym pewnie nawet nie pomyślał, że to on mógł reżyserować. Film jest bardzo dobrze zagrany, oglądając Amy Adams w roli Margaret widać było emocje, które wywoływał bohater Waltza, swoją drogą, zagrany także rewelacyjnie. Film traktuje o kilku mniej lub bardziej ważnych rzeczach, ale to co szczególnie porusza to warstwa psychologiczna. Wydaje mi się, że film ma zaniżoną ocenę, gdyż nie tego można się było spodziewać od Burtona.
8/10

Ale się rozpisałem dzisiaj

#film
xvix56 - #maratonfilmowy 39 950 - 8 = 39 942
#xvix365filmow 328 - 8 = 320

Idiokra...

źródło: comment_e7uaqQN7xFKhFXOz1XYeXxLVhD2BdxAZ.jpg

Pobierz
  • 4
@darjahn: Z tych dzisiaj opisanych to wszystkie po raz pierwszy, w tych poprzednich to dwa pierwsze filmy z trylogii Ocean's oglądałem kilka lat temu i gdzieś w połowie sobie przypominałem, że jednak oglądałem i Dekalog I kiedyś oglądałem. Wiem, że mam dużo do nadrobienia, wg filmwebu z Top 500 obejrzałem dopiero 195, a ogólnie oceniłem 990.
@MasterSoundBlaster: Clémence w Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj <3
Emily w Drugie życie króla też