Wpis z mikrobloga

#emigracja #uk #zagranico #emigrujzwykopem #przemyslenia #oswiadczenie

Chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim Mirosławom spod emigracyjnych tagów (ale nie tylko). Dostałem od Was na prawdę dużo pomocy, rad oraz krytyki (w większości konstruktywnej). Gdyby nie Wy, to pewnie nigdy bym się nie odważył na wyjazd, bo lubię być dobrze przygotowany i poinformowany. Nie będę wymieniał z nicków żeby nikt nie czuł się pominięty, ale trzymajcie tak dalej i pomagajcie innym. Ja ze swojej strony postaram się służyć innym radą w miarę moich możliwości i zdobywania nowego expa na obczyźnie.

A dla wszystkich noszących się z zamiarem wyjazdu mam przekaz: Bądźcie pewni siebie, znajcie swoją wartość, nie dawajcie się dymać przez całe życie, bo macie tylko jedno. Najtrudniejsze w całej tej emigracji jest chyba podjęcie definitywnej decyzji o wyjeździe, wyjście ze swojej strefy komfortu. Każdy mały sukces, każdy krok do przodu niesamowicie cieszy i jeśli nie będziecie traktować wyjazdu jako smutnej konieczności a bardziej jako życiową przygodę, to na pewno dacie sobie radę!
  • 30
@szancik: Do ninu: Dowód osobisty lub paszport i adres. Technicznie mogą wymagać potwierdzenia tego adresu (rachunek na Twoje nazwisko, pismo z agencji/od landlorda), ale ode mnie akurat nie wymagali. Wydaje mi się, że pomaga również nie wyglądanie jak zaniedbany Seba w dresie, uśmiech i znajomość angielskiego. Do banku trzeba potwierdzenie adresu (przynajmniej tam, gdzie ja zakładam: Barclays). List z numerem NIN wystarczy. No i też dowód lub paszport.
@czyscioszek: Na spotkanie coś niecały tydzień chyba, a na sam numer jakies 1,5 tyg. Podobno są banki, które zakładają bez potwierdzenia, ale ja się jakoś uparłem na tego Barclaysa, więc nie wiem, bo nigdzie indziej nie próbowałem.
agencja pracy nawiąże współprace


@czyscioszek: a tego nie powiedziałem :)
Agencja nawiąże współpracę od razu. NIN i konto możesz sobie wyrabiać w międzyczasie. W większości przypadków możesz nawet zacząć pracę bez NINu (mówisz pracodawcy, że jesteś na etapie załatwiania, w sensie, że na przykład jesteś po rozmowie i czekasz na papier) i też jest spoko. Najwyżej przydzielą Ci inny tax code i na początku będą zdzierać więcej podatków. Potem można to
@the4dk: no ale bez konta w banku to już na pewno pracy sie nie dostanie, a może sie zdarzyć tak, że żeby założyć konto trzeba będzie właśnie już posiadać nin, więc taki scenariusz musze brać pod uwagę (chyba xD)