Wpis z mikrobloga

A co złego w specu ? ( ͡º ͜ʖ͡º) znajomy ma demo 8 z 14 zajebiste wujek ma do enduro też super tata zanjomego ma czasówkę ...
@Lordon: W samym specu nic złego bo to zajebista marka ale z małym budżetem nie warto porywać się na firmy które wysoko się cenią. W tym przypadku lepiej kupić tańszą ramę z lepszym osprzętem.
@mailo: W tym specu nie ma najgorzych części ;) a chyba lepiej trochę więcej wydać na ramę a potem za niższe kwoty kupować sprzęt ;) (ramy nie ymienisz tak jak kól ;) tzn wymienisz no ale wiesz ;))
@Bialy_Mis: @mailo: W czym niby Merida jest lepsza? @jagoot: Upewnij się czy to SA przy widelcu w Meridzie oznacza powietrzny widelec (solo air). Na stronie RSa nie ma takiego wynalazku, ale może to jakiś dziwny OEM. Jak nie to nie ma o czym gadać. Chciaż tak czy inaczej Raidon w Ghoscie jest IMO lepszym widelcem. Poza tym są osprzętowo są prawie identyczne z lekką przewagą Ghosta. (opony, tylna zmieniarka).
A co złego w specu ?


@Lordon: Np. to, że ma 9-rzędowy napęd Acera/Alivio/Deore i korbę Suntour, a Canyon oferuje 10-rzędowy napęd SLX/XT z korbą Deore. Spec robi dobre rowery, ale nie w tej cenie.

I używaj funkcji "odpowiedz", bo nie dostaję powiadomienia.
@mailo @baczus @dran2 dzięki bardzo za swoje opinie.
Zrobiliście mi teraz niezły mętlik w głowie ;)

Mój budżet do raczej ok 3000zł, a nie 3500zł jak założyliście ;)
Dlatego też w granicach 3000/3100(max) jeśli chodzi o Canyona to znalazłem tylko coś takiego:
https://www.canyon.com/pl/mountainbikes/bike.html?b=3601
Koszt meridy to 3099zl.

@dran2: w meridzie ten widelec to właśnie solo air, bo to ten sam co w tym canyonie z linka powyżej.

Wydaje mi się, że
y mętlik w głowie ;)


@jagoot: weź jeszcze pod uwagę że Canyon ma jedną zasadniczą wadę - dystrybucja tylko i wyłącznie online, przez co nie można przymierzyć się do roweru. No ale dzięki temu mają dobre ceny więc jest to także i zaleta.
@mailo: Nie prawda. A @jagoot jest tego najlepszym przykładem chcąc kupić tą Meridę za 3k. To ponad 16% zniżki i dziwnym trafem tyle co Canyon na prawie tym samym osprzęcie. Rowery to towar o wysokiej marży i takie zniżki nie są niczym nadzwyczajnym, szczególnie poza sezonem. W zeszłym roku jeszcze w marcu dostałem 17%.