Wpis z mikrobloga

Muszę się z Wami tym podzielić, bo niewyczymie #!$%@?.

Rok 2010. Młoda Kalina lvl. 16 nie kończy szkoły, bo rodzi jej się pierwsze dziecko ze "stałym" partnerem. Mniej więcej w tym samym czasie rozwodzą się jej rodzice. Zamieszkuje z ojcem. Kilka miesięcy po urodzeniu dziecka, partner ucika za granice i ślad po nim ginie.
Rok 2012. Pojawia się nowy pan obok Kaliny. Akceptuje dziecko, wprowadza się do Kaliny i ojca. Robi jej następne dziecko. Kilka miesięcy przed narodzinami pan znika. 18 letnia dziołcha ma dwójkę dzieci i utrzymuje się z zasiłku.
Wakacje 2014. Po krótkich facebookowych romansach Kalina poznaje nowego pana. Po krótkim czasie zostają parą. A ona po kilku tygodniach wprowadza się do Romea z dwójką dzieci.
Koniec roku 2014. Słyszę od znajomych, że zasiłki jej maleją, więc musi znaleźć pracę, by dokładać się do gospodarstwa domowego. Ale jak znaleźć pracę, gdy w wieku 20-21 lat nie ma się skończonej szkoły, a o pracy to słyszało się tylko z opowieści. Nowy pan się oświadcza Kalinie.
Luty 2015. Szczęśliwa para oświadcza, iż za pół roku na świat przyjdzie jej trzeci, a ich pierwszy bękart. Tak o to Kalina w wieku 21 lat nie będzie miała ukończone żadnej szkoły po za gimnazjum, trójkę dzieci - każde z innym. A na przyszłość brak też doświadczenia zawodowego. Za to będzie ciągnęła ogromne zasiłki, bo samotna matka trójki dzieci.
#!$%@? mać. A my cały miesiąc #!$%@?ć, gdzie boisz się mieć jedno dziecko z żoną, bo jak utrzymać i wychować. Jestem za tym by pomóc, ale nie #!$%@? tym, którzy zasiłek uważają za sposób na życie.

Socjalistyczne Państwo, to ostoja dla #!$%@? nierobów.

#oswiadczenie #boldupy ##!$%@? #patologiazewsi #patologia #patologiazmiasta #truestory #polakicebulaki #polakibiedakicebulaki #cebula #polska
  • 83
  • Odpowiedz
@czipsycebulowe: I jeszcze mieszkanie socjalne (choc czasem są kolejki ale jako samotna matka ma pierwszeństwo). I nawet jak się zadłuży to przecież samotnej matki z 3 dzieci nie eksmitują bo będzie hurrr durrrr niedobre państwo dzieci wyrzuca.
  • Odpowiedz
ale nie #!$%@? tym, którzy zasiłek uważają za sposób na życie.


@weeden: a mnie się wydaje że ona nawet nie uważa tego za sposób na życie, po prostu jest tępą karyną która po 3 gówniakach jeszcze nie zajarzyła że książę z bajki nie przyjedzie
  • Odpowiedz
@weeden: tak to jest, jak sie spytasz patoli: "kto i za co wychowa ich tyle dzieci?", to ci spojrzą się na ciebie jak na idiotę i odpowiedzą: "jak to kto?! Gmina!"
  • Odpowiedz
@maciek_gi: Tutaj będzie kumulacja kilku zasiłków i innej pomocy (np. paczki żywnościowe czy jakieś kolonie dla dzieci, zniżki np. w kinach dla wielkiej rodziny) + jeszcze alimenty (choć nie wiemy w jakiej wysokości ale co najmniej tyle ile płaci fundusz alimentacyjny), więc trochę się nazbiera. Choć fajnie by bylo jak by ktoś to policzył.
  • Odpowiedz
Tak po za tematem opowiem coś ze swojego dzieciństwa. Mieszkałem w moim bloku kobieta po rozwodzie z 2 dzieci. Nigdy na niczym nie oszczędzali, markowe ciuchy, duże kieszonkowe dla dzieciaków, telefon w mieszkaniu (to byly czasy gdzie jeszcze nie kazdy mial telefon), chyba jako pierwsi mieli w bloku satelitę (wtedy to kosztowało mase kasy) itp. Po za alimentami jako samotna matka dostawał profity, wiem na pewno, ze były darmowe obiady w szkole,
  • Odpowiedz
@Variv: haha, przypomniała mi się taka historyjka. Starsza babcia miała dwóch dorosłych synów, którzy mieli po dwie lewe ręce. Zdesperowana babcia poszła do księdza poprosić o jałmużnę, ksiądz jej na to: "kto nie pracuje niech nie je xD"
  • Odpowiedz
@weeden: Takie dzieci z patoli, z rodziny wielodzietnej z reguły są pozostawione same sobie. Potem będą chodzić z Twoimi dziećmi do szkoły i dajmy na to zaczepiać ich albo im mocno dokuczać (bo tak np. wyniosą z domu od entego tatusia). Reakcje nauczycieli nic nie pomogą, bo dzieciom z patoli wszystko lata podobnie jak rodzicom. A Twoje podatki dalej będa na nich szły do 18 roku życia.
  • Odpowiedz
@Mordeusz: Ja też taką #!$%@?ę poznałem. Jak zobaczyła mój samochód, to prychła, że Skodą jeżdżę. A sama pracuje dorywczo, a kasę doi z dwóch byłych mężów (marynarze). Samochód jest, mieszkanie jest, życie się toczy, a Pani leży i pachnie. Ale grawitacja robi swoje, cycki nie te, to już absztyfikantów coraz mniej...
  • Odpowiedz
Heh sie mi przypomniala bajka na dobranoc
"ale każdy z nich był inny
I w tym nie ma nic dziwnego:
Każdy z ojca był innego.
Bo w młodości swojej czasie
Matka strasznie puszczała się."
  • Odpowiedz
@weeden: Nie wiem o co masz bóldupy. Kradnie te zasiłki czy jak? Skoro jej się należy to korzysta. Musiałaby być niespełna rozumu żeby tego nie robić. Albo być jakąś idealistką "#!$%@? że mi się należy, nie będę z tego korzystała by nie obciążać budżetu naszego biednego Państwa! " Ale takie rzeczy to tylko w bajkach. Pretensje miej do rządzących którzy wprowadzili takie zasiłki. Zresztą nie wiem, jak mnie jakaś osoba #!$%@?
  • Odpowiedz
@weeden:

#cebula to jesteś ty gościu, co cie obchodzi z kim ta panna śpi i ma dzieci. nastepny kunserwatysta co ludziom pod kołdry zagląda.
A co do zasiłków, to wątpie czy są ogromne, poza tym akurat panna bardziej się przysługuje Polsce niż ty(demografia), bo watpie abyś miał wiecej dzieci od niej.
jeszcze jej podziękujesz jak zostaniesz emerytem i jej dzieciaki będa cie utrzymywać. :)
  • Odpowiedz