Wpis z mikrobloga

#pasta #miud #linux

JA PIERNICZĘ JAK MNIE WPIENIAJĄ TAKIE CIOTY, NO BULWA. O JAKI JA JESTEM WIELCE HARDKOROWY LINUKSIARZ, NAJBEZPIECZNIEJSZE NA ŚWIECIE, OO JAKIE OTWARTE, PODKREŚLAM OTWARTE OPROGRAMOWANIE. ALBO "OO ZAINSTALUJĘ SOBIE SYSTEM, ALE NIE JAKIŚ NORMALNY, MUSI BYĆ W WERSJI NIGHTLY, JESTEM LEPSZY BO MAM NAJNOWSZE A WY CO NADAL WINDOWS I AKTUALIZACJE RAZ W TYGODNIU? JA UŻYWAM MINTA, NIE MOGĘ NAWET ZAMONTOWAĆ PENDRAJWA Z EXFAT, GDYBY BYŁO JESZCZE MNIEJ STEROWNIKÓW I KOMPATYBILNOŚCI TO WYCAŁOWAŁBYM STALLMANA WE WSZYSTKIE DZIURY TAKI BYŁBYM PODNIECONY, ZROBIŁBYM JESZCZE TEMAT ŻE OTWARTE I GNU I GPL. ROZUMIEM MIEĆ INNY SYSTEM, ALE ZABIJAĆ BEZPROBLEMOWE DZIAŁANIE DLA WĄTPLIWEJ PRZYJEMNOŚCI KOMPILOWANIA JĄDER? TO JAKAŚ GEJOWSKA SEKSZABAWA? NIC BULWA NIE DZIAŁA, SZUKASZ CIĄGLE ROZWIĄZAŃ PO FORACH, MOŻNA O PORÓWNAĆ Z JEŻDŻENIEM HULAJNOGĄ PO PIACHU - NIBY MOŻNA, TYLKO PO CO? PRAWDZIWE MATKOKOCHANE SZOŁ ZACZYNA SIĘ KIEDY TAKI KUC MOŻE SIĘ WYKAZAĆ, JAKIEŚ SPOTKANIE Z LUDŹMI ALBO KTOŚ GO PROSI O POMOC. CO TAM MATI, DALEJ PDFY CI SIĘ WOLNO OTWIERAJĄ? JA TYLKO OpenLeninKdeReader W WERSJI ALPHA, JA TO NIE WIEM JAK WY MOŻECIE W TYM FOXIT READERZE xD A TERAZ ZW NA MOMENCIK BO MUSZE ŚCIĄGNĄĆ DODATKOWE PAKIETY BO NIE MOGĘ PLIKU WYDRUKOWAĆ, AHH NIE MA TO JAK NAPRAWIANIE SYSTEMU PO TWÓRCACH I WALENIE KONIA DO TUXA.
  • 29
@Mariusz_Drugi: Jest kilka rzeczy lepszych - zsh i terminal. Jeśli potrafisz z tego korzystać, to przyspiesza pracę kilkukrotnie. Cała masa managerów okien, zwłaszcza tiling wmy - piękna i bardzo przydatna rzecz. Dodatkowo aktualizacja wszystkich programów jednym poleceniem, bez łażenia i tracenia czasu po dziwnych stronach.
@GlenPL: no jasne ze tak, tylko co z tego ze na Linuksie wykonanie jakiejś czynności zajmie 10 razy mniej czasu niż na windowsie skoro karmelowanie kompila i grepowanie apta żeby móc to zrobić tak szybko trwa 15 lat
@tytanowy-janusz: @zarowka12: Cały problem jest taki co uznamy za stratę i do czego dążymy
Każdy ma różne potrzeby i nie ulega to wątpliwościom, część skryptów pewnie można kopiować między platformami z niewielkimi zmianami

Tylko ogólny Bash to nie tylko "skopiuj, usuń, usuń linijkę", ale setki potężnych aplikacji w stylu - przekaż mi USB po sieci, wyświetl okienko graficzne, wypal płytę DVD, stwórz mikro serwer WWW (w jednej linijce). Być może
@fervi: OK, ale po pierwsze nie mieszajmy pojęć. Bash to bash, setki aplikacji nie są jego częścią i nie jest jego zasługą, że one istnieją. Możemy mówić o zalecie np. Linuksa czy FreeBSD, że ma na pokładzie np. sed czy awk czy inne narzędzia, ale co innego dostępność konsolowych aplikacji na daną platformę, w tym z naciskiem na zawarte domyślnie w dystrybucji, a co innego możliwości samej powłoki (bash, zsh, cmd.exe,