Wpis z mikrobloga

Byłem właśnie w lewiatanie po zakupy, zobaczyłem na półce mleko kokosowe w puszce za 5zeta, nigdy nie kosztowałem tego przysmaku więc postanowiłem wrzucić do koszyka i przejść dalej do działu z nabiałem. Szybko pobiegłem z zakupami do domu by jak najszybciej zapoznać się z tym smakołykiem. Okazało się, że smakuje jak bita piana z jajek i ma taką samą konsystencję. Dałem kotu ale też nie je. Co mogę z tym zrobić? Do czego to w ogóle służy? Chyba będę trzymał w lodówce je przez kilka lat i jak będą do mnie przychodzili znajomi i otworzą lodówkę to zobaczą jaki światowy jestem. Patrzcie na niego mleko z kokosów #!$%@?, burżuj #!$%@?. #gotujzwykopem #mlekokokosowe
N.....i - Byłem właśnie w lewiatanie po zakupy, zobaczyłem na półce mleko kokosowe w ...

źródło: comment_h5cpFbnPajEG8OJF18WQLtokFwHXuBj0.jpg

Pobierz
  • 56
@Niedokonczone_Zdani: A ja, podobnie jak @bravenewworld63 polecam zrobić kurczaka w zielonym curry. To będzie tak...
1x Green Curry Paste Kanokwan (może być też inna, ale ta jest bardzo dobra, wydajna (mi na 3 razy wystarczy) i dostępna w wielu sklepach: Piotr i Paweł, Carrefour, Leclerc i chyba też Tesco)
kurzy cyc
mleczko kokosowe
warzywa (papryka, imbir, czosnek, cebula... pełna dowolność)

Mleko kokosowe dajemy do niezbyt dużego garnka, podgrzewamy - gdy zacznie
Kuba989 - @Niedokonczone_Zdani: A ja, podobnie jak @bravenewworld63 polecam zrobić ku...

źródło: comment_X0pzUIcrGr5jJocsv2QoyQfMrWJkUQMw.jpg

Pobierz
@Niedokonczone_Zdani: ryz bialy, jasminowy, paraboliczny - jedna porcja ryzu, jedna porcja mleka kokosowego, jedna porcja wody - wrzucasz do garnka/na patelnie z przykrywka, mieszasz delikatnie na najwiekszym plomieniu az sie zagotuje, zmniejszasz na jak najmniejszy i gotujesz az wchlonie caly plyn, troche soli troche pieprzu. gwarantuje ci ze nigdy nie bedziesz chcial zjesc normalnego ryzu.

jak jestes szalony to na sam koniec mozesz dodac troche mrozonego zielonego groszku i poczekac z