Wpis z mikrobloga

@tbananek @rafalinho007 : jakieś uzasadnienie? dla mnie nawet wygodniej będzie po bo mniej ubrań do prania natomiast mam 2 obawy:
1. i tak robie bardzo ciężkie treningi
2. załóżmy że codziennnie dostarczam tyle samo kalorii, w dt będzie ich spalane mnóstwo (trening silowy bardzo inensywny i jeszcze cardio) a w dnt prawie nic. nie będzie sie to objawiać przetrenowaniem i brakiem efektów w dt, oraz zatłuszczaniem w dnt?
@kragg5: w dzień treningowy.

Dzień nietreningowy w którym robisz trening (jaki by on nie był) to dzień treningowy.
W dodatku, jeśli robisz długie cardio to w pewnym stopniu blokujesz syntezę białek.
Intensywne 20 minut po treningu będzie w sam raz.
@berti: ok dzięki za sensowną radę. od kilku miesięcy dietę mam masową bez cardio, natomiast waga momentami stała w miejscu więc zwiększyłem kalorie, co powoduje lekkie zatluszczanie. myśle ze dodanie cardio będzie idealnym kompromisem. jeszcze pytanie, utrzymywać tą samą ilość kalorii w dnt i dt?
@kragg5: sprawdź co będzie działo się z wagą i po tygodniu zrób korektę jeśli będzie taka potrzeba.

inna sprawa, że jak miałeś zastój a po zwiększeniu kalorii poszło w tłuszcz, to znaczy, że możesz za słabo lub za mało trenować
@berti: wydaje mi sie że trenuje bardzo inentysywnie. leje sie ze mnie potem juz od pierwszego cwiczenia. zakwasy występują. progress siłowy jest. może to wina planu treningowego. od października jechalem fbw (ze zmianą w styczniu dot. ilości powtórzeń w serii oraz sposobu progresji obciążenia). od poniedziałku zmieniłem plan na typowy 3dniowy split, także jutro zaczynam drugi tydzień