Wpis z mikrobloga

tl:dr złapałem złodzieja na gorącym uczynku

Wróciłem z uczelni, wchodzę na mirko i widzę że jakiś mirek chwali się że w cda jest Settlers7, więc pora do sklepu. Mieszkam przy Bełdanie, kupiłem w kiosku, to myślę - jakieś piwko na wieczór by się przydało i pieczywo, więc obok jest Mokpol. Już mam iść do kasy, ludzi w sklepie pełno, patrzę - a przy 7daysach klęczy dzieciak (na imię mu Dominik, na oko z 7 lat) i pakuje chipikao pod kurtkę. Dziecko odwraca się i widzi jak kiwam przecząco głową, po czym odkłada rogala. Zbliżam się, witam i mówię że lepiej nie kombinować. Spytałem czy jest głodny. Potwierdził, więc kupiłem mu rogala i batonika kitkat, nic więcej nie chciał. Podziękował, pouczyłem go na odchodne żeby nie kradł, spytałem czy chce jabłko i rozeszliśmy się w swoje strony.
Nie mogę pojąć jednego - nie byłem jedyną osobą, która widziała jak kradł, obok mnie stali Janusze i nic nie zareagowali. Dzieciak widać że z ubogiej rodziny, umorusane ubrania. Łezka mi się w oku kręci na myśl dlaczego ten dzieciak był głodny.
#warszawa #truestory sprzed chwili
  • 88
@AliNilA: ja studiuję ściślejszy kierunke, coś z mechaniką i maszynami więc idk co tam piszesz w każdym razie przesadziłeś z tym tl;dr xD i nie dziw się ,że się nikt nie oburzył nawet jak widział że dzieciak kradnie bo to .. grozi parafrafem jeśli by go wydali :P
@ossj: @ossj: teraz to żałuję że poszedłem po te cda. Przed chwilą podczas instalacji Prototype 2 #!$%@? mi laptop na bluescreen. Teraz lenovo recovery key nawet nie działa... @naprawalaptopow o co kaman?
Potrzebuję laptopa na uczelnię do prezentacji, a tu kicha. Wyrobie się w stowie za naprawę? Do następnej wypłaty zaciskam pasa.
AliNilA - @ossj: @ossj: teraz to żałuję że poszedłem po te cda. Przed chwilą podczas ...

źródło: comment_KkNaBUm9FPmMXmKkUU1W6zvoZIPSpSPw.jpg

Pobierz