Wpis z mikrobloga

@berti: no elegancko, tylko czemu te kolanka tak na końcu mocno w przód idą jakby się wszystko rozluźniało? rozumiem, że pauza i tak mocny tonaż wymagają oparcia - ale czy to jest do końca takie zdrowe? ;/
@jezyk123: mobilność dobra fakt, ale uważam, że mógłby zapauzować bez tego wejścia bioderkami i kolanami w przód ; ) ale domyślam się, że to kwestia ciężaru - co innego zrobić ładne zejście pod 120kg, a co innego pod 240kg :D

szacun ; )
@jezyk123: ale jego pochylenie zależy również od sposobu trzymania sztangi (high bar) dlatego trzyma plecy bardziej "pionowo". Tak czy siak, fajny filmik i zazdroszczę mu techniki, mobilności i siły ( ͡ ͜ʖ ͡)
@koniarek: Też robię przysiady high bar a nie jestem w stanie trzymać tak pionowo pleców bo bym się obalił do tyłu własnie przez to, że nie mam aż tak zajebistej mobilności w stawie skokowym i nie mogę "schować" bioder do środka
@rudy_bigos: nie wiem jak tam z technicznym rozumowaniem u ciebie

wyobraź sobie, że biodra wykonują ruch po okręgu wokół kolan po promieniu, którym jest kość udowa. żeby biodro zbliżyło się do kostek musi wykonać taki ruch po okręgu, który w tamtej fazie jest już lekko "do przodu"
@berti: ok zgadzam się ,ale nawet u olimpijczyków nie ma takiego nagłego zejścia w dół i potem w przód - a u niego jest to widoczne gołym okiem

uważam, że właśnie brakuje mu w pewnym momencie mobilności ( albo obawia się, że go przechyli w tył ) dlatego wykorzystuje staw skokowy i idzie w przód ( co z resztą widać przy powrocie jak musi nagle mocno cofnąć biodro, a nie zwyczajnie