Wpis z mikrobloga

@ixyz: to może jakaś ceramika etc. ?
Stopy z tytanem do ok 1200C ale jest coś co wytrzyma: węglik wolframu ( ͡ ͜ʖ ͡) lub bardziej popularny węglik krzemu który jest używany np. w tarczach hamulcowych. W sumie to kruche jest.
Tylko nie wiem jak to miałbyś wdrożyć. Raczej słabo. Jesteś pewien że masz tam taką temperaturę?
@ixyz: Aktualnie z żeliw żaroodpornych to masz Żeliwo alumniowe (temperatura pracy to max.1200*C), ale jest w fazie prototypu, wolframowe(ultra prototyp, tylko w chinach produkowany) i wanadowe (też ok 1200*C). Osobiście nie znam żadnych stopów żelaza o takiej odpornosci, chyba że ewentualnie stopy o strukturze gradientowej z wysokotopliwymi węglikami. Raczej uderzałbym w ceramikę, w formie okładziny ogniotrwałej (zaczynają się od 1650*C), chyba że ma być materiał odporny na rozciąganie, to na tą
@ixyz: Z pewnością stali na 1600+ nie znajdziesz, dlatego piece ze stalowym pancerzem wykłada się ceramicznym materiałem ogniotrwałym (magnezytowo-chromowej na przykład) i izolacyjną warstwą cegły szamotowej. Spróbuj poszperać w informacjach na temat osłon termopar, tak może ktoś zdradzi informacje na temat materiału, z jakiego sa wykonane. Albo uderz prost do jakiejś AGH na przykład z pytaniem.