Wpis z mikrobloga

Miałem jechać pociągiem InterCity, bo potrzebowałem gniazdka, aby popracować na laptopie, ale się spóźniłem i kupiłem bilet na Regio. Tydzień temu jak jechałem tym Regio to głupi siadłem do ostatniego przedziału w EN57 (bo potrzebowałem stolika), co skutkowało potem jazdą z osobami pijącymi piwo i palącymi papierosy.

Miło się zaskoczyłem jak trafiłem dziś na nowiutkiego podkarpackiego Impulsa wyprodukowanego w Newagu. Panowie robotnicy nie mają dzisiaj gdzie pić i palić :P A ludzie jak wsiadają to oczywiście mówią, że #pendolino co się powoli staje w Polsce synonimem każdego nowego pociągu :D

Na plus:
+ klimatyzacja, gniazdka, informacja pasażerska, przestronny kibel z suszarką Dysona - czyli moim zdaniem jaki powinien być standard,
+ automaty biletowe, bardzo dobry pomysł,
+ mega wygodne siedzenia,
+ cicha, płynna jazda
+ bardzo estetyczne wnętrze
+ szybkie wifi!
Na minus:
- mało miejsca na nogi w układzie samolotowym, vis a vis jest bardzo szeroko,
- ktoś urwał już wajchę do odchylania siedzenia :/
- biedny Impuls się męczy na remontowanej linii jadąc czasami 30 km/h (vmax 160 km/h)
- jednak jest to pociąg regionalny, brakuje mi rolet czy oddzielenia części pasażerskiej od przedsionka, zimno leci.

Cena taka sobie, 111 km za 22 zł, jak się jedzie we dwie osoby to 37 zł. Autobus 20-30 zł, carpolling 15 zł.
Czas jazdy najsłabszy, bo 2:54 :/ Autobus 2:15, autem 1:15, autem z szaleńcem 0:50. Niestety dopóki nie skończą remontu, to te pociągi nie będą miały dobrej frekwencji, ale później myślę, że będzie trzeba dokupować dłuższe składy.

Ten Impuls będzie jeździł na trasie #krakow - #rzeszow, z Krakowa 17:05, w drugą stronę na razie nie wiem o której.

#przewozyregionalne #podkarpackie #podkarpacie #pociagi #kolej #impuls #newag #pkp
kakaowymistrz - Miałem jechać pociągiem InterCity, bo potrzebowałem gniazdka, aby pop...

źródło: comment_hnjYyLxLZxUkJHYTeTXkjYyhOpdbmINg.jpg

Pobierz
  • 9