Wpis z mikrobloga

@sathra:
Dzięki.
A te Urządzenia w waszym spisie, co wam potrzebne? Bo duży kawałek gry już zrobiliście na komputerach.
I co oznacza tam "oprogramowanie"? Że pirackiego 3ds maxa na oryginalnego wymienicie? Bo unity darmowy, tak? (a modele 3d pewnie w blenderze robicie, tekstury w gimpie). Nie pytam ze złości, ciekawość mnie zżera.
Nie pytam ze złości, ciekawość mnie zżera.


@le_vampire: Nie ma sprawy, kto pyta nie błądzi. Rozpiszę Ci koszty trochę dokładniej:

Oprogramowanie: Photoshop, Scaleform, Unity i jakieś pomniejsze frameworki czy pluginy.
Urządzenia: Co najmniej jedno z każdego systemu (choć to i tak mało) oraz kontrolery i pady (np moga).
Arty: Nie wszystko robimy sami. Przykładowo: animacje kupujemy.
Implementacja: To pozycja najdroższa. Oznacza nic innego jak koszty utrzymania. Trzeba
@sathra:
Gra będzie płatna jednorazowo? Ile wynosić ma cena?
Aha i Unity płatny dopiero przy około 400 000 zł, 15k USD za licencję, nie kupujecie licencji dopiero gdy gra zarobi 400k zł?

I dzięki za szybką odpowiedź, której udzieliłeś. Mam nadzieję, że gra będzie porywająca.
@sathra:
Swoją drogą, co sądzicie o Gimpie vs Photoshop? Gimp wypada znacznie gorzej? Bo w internecie wiele osób uwielbia kłótnie i ludzie się obrażają, kłócą o to kto ma rację, jedna grupa twierdzi, że Gimp jest super ekstra i równy Photoshopowi, a druga grupa krytykuje Gimpa, ze gorszy. Kto ma rację?
I to samo pytanie mam odnośnie Blender vs 3ds max, który z nich lepszy wg ciebie?
@sathra:
I jeszcze o piractwo zapytam, gra będzie zabezpieczona jakoś? Jeśli nie, to czy chcielibyście zbombardować dom każdemu z Wykopu, kto zagra w piracką wersję, czy raczej macie podejście typu "zagra, może polubi i kupi"?
Kto ma rację?


@le_vampire: Haha, oczywiście, że ja! A tak poważnie, ja akurat jestem programistą, ale posiadam niezłego skilla w podstawowej grafice 2d. Taka umiejętność się bardzo przydaje bo nie musisz nikogo prosić, żeby zrobił Ci baner na fanpage czy logo do App Store. Wracając do Twojego pytania to uczyłem się na gimpie ale potem przesiadłem się na Photoshopa. Photoshop bardziej mi się podoba, ma ładniejszy i prostszy interfejs. Ale nie