Wpis z mikrobloga

Deus Ex - Rozłam Człowieczeństwa*

Jak już wiadomo od tygodnia, już za jakiś czas(jeszcze jako tako nieokreślony), pojawi się na rynku kolejna część Deus Ex. Jest to bezpośrednia kontynuacja Buntu Ludzkości, przez co przyjdzie się nam ponownie wcielić w skórę(i protezy) Adama Jensena.

Akcja gry ma być osadzona dwa lata po wydarzeniach swojej poprzedniczki. Przez ten czas nic się nie uspokoiło, tylko jak to zwykle bywa w cyberpunku, sytuacja ma się coraz gorzej. Masoni nadal kombinują(EA, Ubisoft, Valve i reszta kliki), zamieszki nie ustają, a na horyzoncie pojawiła się bojówka cyborgów chcących być traktowani nie jak maszynki do mielenia mięsa, tylko istoty ludzkie. By pokazać swoją iście ludzką naturę, przeprowadzają serię zamachów terrorystycznych. Takie już człowiecze usposobienie do ksenofobii. I tutaj pojawia się nasz archanioł, Adam, który pogodził się z własnym losem i teraz przyjął posadę zbawiciela świata ludzi(tych mięsistych, i tych z dużą domieszką metalu). Przez to wszystko, konfrontacja z liderem separatystów będzie nieunikniona.

Jak się okazuję, przy stercie banałów aprobujących swoją grę, autorzy obiecują wielce ciekawą rzecz - będziemy mogli przejść tą grę nie zabijając ani jednej osoby(w tym także bossów). Czyli pacyfiści wreszcie będą mieli w co grać, oprócz Candy Crush Saga czy innych gier z fejsbuka.

Tyle wiemy jak na razie, więc pozostaję tylko czekać na kolejne "wycieki".

A dla tych co jeszcze nie widzieli(bo np mieli karę na komputer i musieli spać w piwnicy) prezentuję poniżej trailer.

*Dlaczego tak przetłumaczyłem "Mankind Divided"? Gdyż tytuł raczej się będzie odnosić do filozoficznej kwestii pojmowania człowieczeństwa, czego wyrazem będą wydarzenia mające miejsce w grze. Tutaj nie tylko ludzie będą podzieleni, tylko również nasze poczucie bycia "człowiekiem". Oczywiście januszuję sobie z tłumaczeniem.

#gry #cyberpunk #wykopiesobie #niewiemjaktootagowac #dalej #bo #za #malo #znam #tagow
MarnaImitacjaTuwima - Deus Ex - Rozłam Człowieczeństwa*

Jak już wiadomo od tygodni...
  • 1
  • Odpowiedz