Wpis z mikrobloga

Witam Mirków. Ostatnio po głowie chodzi mi myśl żeby w najbliższe wakacje wyjechać samotnie rowerem w podróż po Europie (myślałem też nad Azją, ale chyba to zbyt wiele na pierwszy raz) To byłaby pierwsza taka podróż, więc nie mam doświadczenia i mam kilka pytań, może akurat ktoś z podróżujących podpowie( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Jaki powinienem kupić rower budżet do 1,5-2k? (za mało, jak tak to ile?) może jakieś proponowane modele?
2. W jaki niezbędny zestaw powinienem się zaopatrzyć? Raczej sam jestem świadomy tego co byłoby mi potrzebne, ale może ktoś zasugeruje coś o czym bym nie pomyślał.
3. Czy warto brać jakaś mini kuchenkę gazową?
4. Spać chciałbym głównie w namiocie, może macie jakieś propozycje solidnego, przetestowanego namiotu? No i myślałem że chyba lepiej spać na obrzeżach miast, ze względu na to że nie musiałbym szukać pól namiotowych.
5. Czy warto brać urządzenia typu smartfon, aparat etc? Pomyślałem ze dokupiłbym jakiś dobry power bank i co jakiś czas doładowywał go u życzliwych ludzi.
6. Czy taka wyprawa ma racje bytu w pojedynkę?
7. Czy uważacie że gdybym potrzebował pieniędzy wystarczyłaby mi karta kredytowa?
8. Co powinienem wziąć ze sobą w razie ewentualnej obrony przed sebixami zza granicy?

To chyba tyle, za wszystkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny.
Btw, to mój pierwszy post, wcześniej tylko śledziłem tą jakże fascynującą społeczność.

#podroze #rower #pytanie
  • 8
@MrKudlaty:
1 - rower trekkingowy z sakwami.
2-8 - najpierw zacznij jeździć na weekend po swoich okolicach poznając swoje możliwości, sprzęt, oczekiwania i wymagania, później sukcesywnie zwiększaj dystanse i czas trwania, a dopiero z odpowiednim doświadczeniem oraz skompletowanym i przetestowanym sprzętem myśl o samotnej europie.
@Diabl0: Nie jestem kompletnym laikiem, na jakiego mogłem wyglądać. Z rowerem miałem sporą styczność, bo od kilku lat w wakacje jeżdżę po okolicach i wiem na co mnie stać, stąd ten pomysł z większym wyjazdem. Gdybym nie miał zadnego doświadczenia ani wyobrażenia swoich możliwości to na pewno nie zastanawiałbym się nad tym tylko robił to co napisałeś. Mimo wszystko dzieki za odpowiedz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. Jaki powinienem kupić rower budżet do 1,5-2k? (za mało, jak tak to ile?) może jakieś proponowane modele?

@MrKudlaty: Ja kupiłem swój za 1,4k, ale 4 lata temu. 4 większe wyprawy na nim odbyłem i dalej trzyma się dobrze. Teraz ceny poszły do góry, więc celowałbym coś w okolicy 1,8-2k. To w takiej minimalnej wersji, bo do roweru wyprawowego można dorzucić naprawdę dużo "gadżetów".

2. W jaki niezbędny zestaw powinienem się
@MrKudlaty: możesz też rozważyć ładowarkę w dynamie na sytuację awaryjne. Dopóki nie załączysz to Cię nie obciąży, załączona daje opór, ale np. na płaskim / z górki możesz naładować powerbanka czy telefon.