Wpis z mikrobloga

#koty #pytanie #kot
mirki, jakieś rady odnośnie oswojenia małego kotka? ktoś wyrzucił niedaleko i przychodzi do mnie na balkon a ja mu (a w sumie to chyba jej) daje jakieś żarcie albo mleko
teraz go wpuściłem do domu i rzucałem szynke żeby podchodził coraz bliżej, nawet jadł mi z ręki, ale jak wstałem to cofał sie, burknął i wyszedł
jak żyć?
Pobierz
źródło: comment_vzsQVUteGeHak7ENca41KkUEoepZIfiR.jpg
  • 146
@pakoz: ale czujesz różnicę między półdzikim kotem, który mleka nie próbował od czasu porzucenia matki, wiejskim myszołapem, który pije je przy każdej okazji? Ty też mleko pijesz, a jak znajdziesz Filipińczyka i napoisz go mlekiem to obsra się po same uszy.
@mroz3: To z mlekiem to jest bujda na resorach, żeby nakłonić ludzi do kupowania jakichś specjalnych suplementów. Fakt, niektóre "szlachetne" gatunki kotów to może i mają delikatne żołądki, ale zwykłe dachowce nie mają z tym problemu.
Ja tylko w kwestii szynki - to nie jest kocie jedzenie :) tzn. może jakieś koty zjedzą, ale tam są przyprawy, konserwanty, to nie dla kota.
Jest dobre kocie jedzenie, karmy suche (np. Hills, Purina, te lepsze gatunki) i tego uczyłbym jeść tak na co dzień. Mokre raczej od święta bo jak się nauczy to suchego nie ruszy, a takie jest tańsze i zupełnie dobre.

Możesz też kupić jakiś przysmak do wabienia
@obwarzan: koteł przesłodki <3 jak dasz mu troszkę juniorkowej mokrej karmy , to szybciej przyjdzie, bo ma ładniejszy zapach i małe kicie wolą mokrą :) od mleka nic mu się nie stanie - nie powinno się go dawać kotom, ale nie umrze od jednej miseczki, a czego się nie robi, żeby zdobyć kota ;)