Wpis z mikrobloga

@Tojtek: w naszych polskich warunkach? Nie ma takiej możliwości (obecnie) jak "płać ile chcesz i czy chcesz".

Po pierwsze - jak chcesz zarabiać to musisz prowadzić zarejestrowaną działalność gospodarczą, bo takie "ty piszesz programy, a raz na jakiś czas ktoś kliknie i coś przyjdzie" to jest wg. urzędu skarbowego 100% "prowadzenie zorganizowanej działalności gospodarczej, nakierowanej na zysk, itd". Czyli zus itd... nie opłacasię przeważnie

Po drugie - nie wiadomo jak to
  • Odpowiedz
@Tojtek: nie tyle chore, co niedostosowane do tego typu działalności/zarobku. Wg naszych przepisów - WSZYSTKO jest "pracą opodatkowaną" (żeby nie nazwać działalnością), w zasadzie wszystko co nawet nie przynosi gotówki (a przynosi zysk niematerialny - np pomoc sąsiadowi), i wszystko podpada pod opodatkowanie. A wszelkie formy "regularności i zaplanowania" tych czynności sa przesłanką do uznania tego jako prowadzenie działalności gospodarczej (i to oprócz podpadania pod opodatkowanie, na podstawie wyceny rynkowej danej
  • Odpowiedz
@Tojtek: ja ci nie doradzę, ale sam musisz ocenić - czy kiedyś w ramach jakiejś kontroli, urząd skarbowy przeglądając wyciągi z twojego konta spyta "a te przelewy przychodzące, to na jakiej podstawie są, czy ten zarobek został opodatkowany?"
Zawsze możesz spróbować ugrać to w formie takiej, że zewidencjonujesz ten dochód (dobrze i dokładnie z całego roku), i w PITcie uwzględnisz "dochód z innych źródeł". Tylko że tam powinny się znaleźć takie
  • Odpowiedz
a potem (gdy zysk przekroczy kwotę wolną od podatku) po prostu rozliczyć się z tego


@Tojtek: ha, a to już w ogóle jest fajne. Rozliczyć się musisz ZAWSZE. Tylko podatek może nie zapłacisz (jak kwota SUMARYCZNA z wszystkich źródeł dochodu, w ciągu roku, nie przekroczy tej wolnej od podatku).

  • Odpowiedz
@hrumque: Czytam to sobie po raz kolejny i odechciało mi się kodzić cokolwiek - to jest po prostu chore i ledwo pilnuję się, by nie zacząć rzucać wiązanek. Ciągle byłem przekonany, że musi być opcja, by po prostu, po ludzku mieć ten pieprzony przycisk, który ludzie klikają i przelewają coś, co po zsumowaniu jest niższe od kwoty wolnej od podatku i nie muszę nikomu się z tego tlumaczyć. Jak ja, jako
  • Odpowiedz
@Tojtek: no to jedyna opcja - szara strefa, konto na słupa, i liczyć że się nie wywali nic ;) To jest polska, tutaj jesteś przestępcą zawsze, nawet jak o tym nie wiesz, tylko po prostu nie wszystkich jeszcze złapali/ukarali, więc wielu żyje i robi to co ty chcesz robić, będąc po prostu w błogiej nieświadomości. Wielu się uda, tobie może też. Ale jak się nie uda - to ja ostrzegałem...
  • Odpowiedz
@Tojtek: Zostaw przycisk, a otrzymanych dotacji nie wypłacaj na konto, tylko trzymaj na PP do płacenia za rożne rzeczy jak będzie taka możliwość. Polski US nie ma tam żadnej mozliwosci wglądu.
  • Odpowiedz