Wpis z mikrobloga

@KawaJimmiego: Najprostsza zasada mówi, że po i można się po prostu tego trzymać.
Jednak korzystne może być rozciąganie mięśni antagonistycznych przed treningiem np przed treningiem klatki rozciągnąć plecy. Do tego niektórzy mogą mieć zmniejszone zakresy ruchów i po konsultacji z trenerem fizjoterapeutą okaże się, że warto któryś mięsień rozciągać też przed.
Najprostsza zasada mówi, że po i można się po prostu tego trzymać.

Jednak korzystne może być rozciąganie mięśni antagonistycznych przed treningiem np przed treningiem klatki rozciągnąć plecy.


@DamianParol: Spoko, a jakieś uzasadnienie?
@DamianParol: to że osłabia to bujda (z tego co wyczytałem to 5% siły dla rozciągania statycznego powyżej 90 sekund (kto tyle przytrzymuje???) i mniej niż 2% dla krótszego i to jescze na jakies tam grupie badanych to wiesz...
@KawaJimmiego: wiele jest teorii. Slyszalem ze rozciaganie przed, gdy miesnie nie sa rozgrzane moze przyczynic sie do kontuzji. Podobno tez rozciagani miesni przed, rozluznia je a tego raczej nie chcemy. Szczerze to przestalem zwracac na to uwage i rozciagam sie przed, miedzy seriami i po cwiczeniach.
@KawaJimmiego: Mi powiedział że najlepiej po treningu się rozciągać. Przed treningiem spowoduje że możemy naderwać ścięgna czy mięśnie a co za tym idzie też jakieś gunwo zapalenie. Potem powiedział mi że jak rozciągasz się po treningu to rozluźnimy napięcie w mięśniach i unikamy przykurczów mięśni, zwiększamy też elastyczność. I bezpiecznie robić po treningu rozciąganie ponieważ mięśnie są już rozgrzane. Mówię co pamiętam od lekarza
@KawaJimmiego: Poza tym bez sensu tracić czas na rozciąganie. Jest dużo ćwiczeń, które mają w sobie już rociąganie np. rozpiętki, podciąganie na drążku. Poważny trening to 1,5h i co może jeszcze cardio 30min i 30min rozciągania?
@KawaJimmiego: A no to przepraszam. Ja osobiście unikam rozciągania przed treningiem. Robiłem nawet wcześniej tak zanim mi to lekarz powiedział/ Dziwne moje zachowanie, zawsze wolałem rozciąganie po wysiłku.