Wpis z mikrobloga

157 785 - 247 = 157 538

Dzień I wyprawy dookoła Polski z #metaxynarowerze

Start rano o 5:00 z #krakow gdzie po drodze zgarnąłem @polok20, a na Rynku dorwaliśmy @Wilier i start. Z @Wilier dojechaliśmy do Głogoczowa, gdzie on zawrócił. Większość dnia niemal idealne warunki, bezwietrznie, niebo zachmurzone, temperatura dość przyjemna. Przez to zachmurzenie i ogólne zamglenie nie było warunków na foteczki, bo widoczność słaba. Z drugiego dnia są spoko.

Na podjeździe w Chabówce niespodziewanie się wzbogaciłem, bo były rozsypane pensy - jak na przyjezdnego Krakusa przystało pozbierałem. Odcinek dość nudny, bo znane mi tereny. Kawałek za Jaszczurówką spotkania z moją ulubioną kozą. Z ciekwych miejscowości to Suche Cipki (nie ma niestety znaku) i Kacwin - z kacem jeszcze nikt nie wygrał. Potem Zamek w Niedzicy oraz zapora i zalew, gdzie zrobiło się dość chłodno, zaczęło kropić i trzeba było zwijać manatki. Stary Sącz to niestety bida z nędzą.

Nocleg w Rytro u @Domisiowa69 - podziękowania raz jeszcze dla niej za spanie, pranie i kolację, a dla @Kamillos33 za pomoc w załatwieniu tego noclegu. Dziewczę to ma pensjonat... tzn. piękny pałac ośmiogwiazdkowy, który możecie zobaczyć tutaj - polecam, dobrze mi się spało. @Domisiowa69 jest fanką Realu (oh yeah!), więc fani Barcelony płacą podwójnie! A tak na serio to dobre miejsce blisko Piwnicznej. Niestety @Domisiowa69 jest to straszna kłamczucha, bo powiedziała, że miło było poznać i nie jestem taki straszny na żywo. Nie wierzcie jej!

12 nowych gmin do #zaliczgmine. Link do treningu. Link do albumu ze zdjęciami.

#rowerowyrownik #200km #rower #szosa
metaxy - 157 785 - 247 = 157 538

Dzień I wyprawy dookoła Polski z #metaxynarowerze...

źródło: comment_uzzTVkPjdxLpivuT7ygOt1q3KjslkhV5.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
@ad1s: A dzięki, dzięki. Teraz zdjęcia udało się wgrać. Mam 40 min do wyjazdu dziś, więc może zdążę drugi dzień choć wgrać zdjęcia na serwer, a wieczorem relację napisać.
@PaleRuskieFajki: Ani tu, ani tu. Poza tym już wyglądam inaczej, bo wczoraj byłem u fryzjera (przed wyprawą nie zdążyłem).
  • Odpowiedz
  • 1
@metaxy: czekam z niecierpliwością na relacje z drugiego dnia, tym bardziej ze z tego co widzę byłeś wtedy w moich rodzinnych stronach, fajnie je będzie odwiedzić, chociażby na zdjęciach :) no i oczywiście powodzenia, wiatru w plecy, szerokości przyczepności!
  • Odpowiedz
@metaxy: trzymam kciuki, żeby Ci się wszystko udało. Ja mam póki co plan na przyszły rok - rowerem z północy na południe Polski, do rodziców i spowrotem. :)
  • Odpowiedz
@metaxy: Ogólnie miasteczko z XIII wieku więc jest trochę zabytków. I pomimo, ze nie ma tego wiele to jednak daleko do stwierdzenia "bida z nędzą"
  • Odpowiedz