Wpis z mikrobloga

@lesniok: Coś w tym jest. Pracuję wyłącznie w holendersko-belgijskim środowisku. Używam jedynie angielskiego i łamanego holenderskiego, w domu mieszkam z Litwinem i Rumunem (na szczęście się myje). Na początku zaczynałem zdania z przyzwyczajenia po polsku, teraz z automatu lecę po angielsku. Języka nie zapomnę ;>
  • Odpowiedz
@PanJapson: Dzięki za rady. Na razie jest ok, widziałem już polską patologię na mieście, więc wiem o co chodzi. Mam do czego wracać, więc pewnie kiedyś wrócę ;> Pozdrawiam !
  • Odpowiedz
@Carotas: Średnie, 2 lata studiów ukończone i dziekanka na czas nieokreślony.
11 Euro na godzinę, +8% holiday money i 10% urlopowego od stawki podstawowej.
To pierwsze chyba.
  • Odpowiedz
@redle: Gdybyś potrzebował kolego kiedyś jakiejś pomocy czy coś, to mam tam siostre i szwagra, to pisz, to postaram się coś wykombinować.
  • Odpowiedz
@Carotas: 11 Euro na godzinę, +8% holiday money i 10% urlopowego od stawki podstawowej.
Uczę się holenderskiego od tubylców w pracy
Czemu Holandia ? Totalny przypadek, dostałem telefon, 5 dni później byłem już w nowej pracy w NL.
Nikogo tutaj nie miałem, nikogo nie znałem, gdzieś kiedyś w internecie zostawiłem CV i oddzwonili po 2 latach :D
  • Odpowiedz
@Namarin: Nie, absolutnie, ale wydaje mi się, że mogę pomóc komuś kto przyjedzie tak samo zielony jak ja i ułatwi to jemu start. Mogę próbować pomóc, czy nie za bardzo ? Faktycznie, lepiej tagować kozy.
  • Odpowiedz
@redle: elo, też jadę za kilka dni, polecasz jakąś sieć komórkową prepaid z dobrym cennikiem na pakiety internetowe? ( ͡° ͜ʖ ͡°) i gdzie żarcie kupować?
  • Odpowiedz
Ja kupiłem z Vodafone, ale nie korzystam prawie w ogóle w ogóle z nr NL, bo w pracy mam wifi i w domu. Żarcie tylko w Aldi, bo jest najtaniej, kupujesz 400g piersi z kurczaka za 2 euro 500g pomidorów i robisz obiad :D
  • Odpowiedz
Ja kupiłem z Vodafone, ale nie korzystam prawie w ogóle w ogóle z nr NL, bo w pracy mam wifi i w domu. Żarcie tylko w Aldi, bo jest najtaniej, kupujesz 400g piersi z kurczaka za 2 euro 500g pomidorów i robisz obiad :D

@blzj:
  • Odpowiedz