Wpis z mikrobloga

@su1ik: ciężko powiedzieć, bo wszystkiego nie zwiedziłem. Głównie zwiedzałem samą Chorwację.
@piotar: w Albanii uważaj z kasą. Na wejściu mów, że "student, nie mam dziengi". Obowiązkowo jakiś gaz pieprzowy na dzikie psy i złodziejaszków ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzymaj jakieś drobniaki w kieszeni, gdyby ktoś, kto zabrał Cię na stopa był agresywny. Dasz mu jakieś grosze to się #!$%@?.
  • Odpowiedz
  • 1
@su1ik: mogę Ci przedstawić punkty które ja sobie zaplanowalem wstępnie do odwiedzenia : Bośnia : sarajewo, mostar. Czarnogóra: kanion tary(obowiązkowo!) Budva, bar, kotor. Chorwacja - dubrovnik. Albania - szkodra. Do wyjazdu jeszcze ponad miesiąc więc lista jeszcze nie zatwierdzona @yeloneck. Dziękuję za info. Muszę przyznać że różni się od tego co mi mówił kolega, ktory siedział rok w albani. No oprócz dzikich psów:-) a ceny podobno takie, że nawet jakby
  • Odpowiedz
  • 0
@yeloneck: dzięki:-) a które miejsca w albani odwiedzales?Ja akurat Bede swoim samochodem . To prawda że drogowka lubi łapać turystów bez wazniejszch powodow?
  • Odpowiedz
@piotar: dzieki za odpowiedz, wezme pod uwage te punkty na pewno. z ta odp yeloneck to chyba ogolne porady bo nie wiadomo na kogo mozna trafic. kumpel ktory byl 2 tyg w albanii mowil, ze to najmilisi dla turystow ludzie na swiecie, ale czarna owca zawsze sie znajdzie wiec warto byc przygotowanym
  • Odpowiedz
  • 0
No takie same informacje dał mi kolega. Oprócz dość natarczywych cyganów ludzie są do turystów nastawieni bardzo pozytywnie. Są nawet wdzięczni za odwiedzanie ich kraju
  • Odpowiedz
@su1ik: @piotar: IMO. Sarajewo - grzech nie pojechać, 2 noce minimum (zależnie od budżetu), "na dziko" bym nie polecał - raz, że nie ma gdzie w centrum, a dwa, że na obrzeżach jest trochę niebezpiecznie. ("Hostel" pamiętam Polacy płacili za 8 E, a my pod namiotem w ogródku za 7,5 E... to było w 1 noc, zajechaliśmy już po ciemku, a w drugą poszliśmy do takiego prawdziwego hostelu, to płaciliśmy
  • Odpowiedz
@su1ik: o z Czarnogóry to jak najbardizej polecam Kotor. Mam też miłe wspomnienia z miejscowości Bar i Stary Bar poneważ rozbiliśmy sobie obóz nad urwiskiem koło zatoki. Jeżeli chodzi o jazdę samochodem to przejechałem 5000 km i nie widziałem ani jednego fotoradaru. W Albanii jeżdżą jak chcą nawet nie mają pasów na teoretycznie trzypasmowych drogach cyganki chodzą pomiędzy samochodami i żebrzą. Im dalej na południe Albanii tym gorsze drogi. Średnia prędkość
hadrian3 - @su1ik: o z Czarnogóry to jak najbardizej polecam Kotor. Mam też miłe wspo...

źródło: comment_xYiQfFTgIhHE2pk1I5gi7fS3xy8cAN7y.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@AntekMucha: wielkie dzięki za wyczerpujaca odpowiedź :-) ja jadę wszędzie z noclegsmi. W sarajewie mam apartament 4 osobowy za 30 zł za dobę( w centrum) kanion tary to bardziej przelotem chce zobaczy dla samych widoków. Zdjęcia w necie zrobiły na mnie wrażenie. Co do reszty Czarnogóry to kwaterę i bazę wypadową mam w petrovacu. Bar chciałem zobaczyć ze względu na stary bar. Wielkie dzięki za dłuższe info. A co do jedzenia
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@50shadesofbane: Jak wspomniałem to mój pierwszy trip. W planach mam jeszcze wiele miejsc. Dlatego się zwolniłem z pracy. I odpuszczam studia na rok. I chcę ten rok na podróże wykorzystać
  • Odpowiedz
@su1ik: To, co na mnie zrobiło największe wrażenie: Belgrad, Stary bar, Kotor, Mostar. Na pewno warto też odwiedzić Dubrownik, ale nam się nie udało, bo kończyły się już fundusze :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Ja za podobną kwotę chcę prsezyc ponad miesiąc, plus będę robić duże bańki mydlane by zabić czas i ewentualnie na piwko uzbierać :)
  • Odpowiedz