Wpis z mikrobloga

@Whiteshadow: Jak zdecydowaliście się na emigracje to powinniście chociaż podstaw się dowiedzieć na własną rękę przed pytaniem tutaj moim zdaniem. Może część informacji z mojego tagu wam się przyda #platkiowsianewnorwegii (chociaż macie zupełnie inne podejście).

Ogarnijcie sobie jak najszybciej norweski numer na pewno.

I weźcie też nakupcie ile wlezie wódki i papierosów, żeby przewieźć legalnie w celu sprzedaży dalszej.
@platkiowsiane: ale oczywiście, że mniej więcej dowiedzieliśmy się jak to wszystko wygląda, paru naszych znajomych w zeszłym roku już było, ale liczę po prostu na jakieś dodatkowe cenne rady :) a z tym przewożeniem to legalnie nie można za dużo wziąć z tego co czytałem litr wódki i karton fajek tylko :/
@Whiteshadow: Nie chcę Cię zniechęcać, ale może nie być tak łatwo i kolorowo jak to sobie zapewne z kumplem wyobrażacie.

1. Farmy i uprawy - przynajmniej w moim regionie - mają swoich stałych i 'stałych' sezonowych pracowników, więc może być Wam z tym ciężko.
2. Znalezienie miejsca do koczowania 'u kogoś' graniczy z cudem (przygodę na jaką się wybieracie przeżyłem kilka lat temu - w czasach większego dobrobytu i mniejszej ilości
@platkiowsiane: Cumplu - opisuję sprawę z mojego punktu widzenia w oparciu o dotychczasowe doświadczenie.
Taki pokój u mnie w regionie dałbym radę (wcale nie #chwalesie) ogarnąć dość szybko - wydaje mi się, że to kwestia jednego telefonu i chwili oczekiwania (wydaje mi się, gdyż ostatnio załatwiałem tak pokój znajomym w zeszłym roku, ale nie sądzę, żeby coś się zmieniło).
Poza tym - dla chcącego nic trudnego i jak dla mnie
@marcinsa12: Rejon to jest Łazarski i słyszałem, że tam nie jest kolorowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A mój region (skrót myślowy od 'region, w którym zamieszkuję') to południowa część Norwegii - Vest-Agder, Aust-Agder, Rogaland.
@marcinsa12: No ja akurat z Hordaland zbyt wiele wspólnego nie mam, ale jeśli będziesz miał jakieś sprecyzowane plany (termin przyjazdu, miejscowość docelowa, czas pobytu) to w miarę możliwości postaram się pomóc. Jeśli nie bezpośrednimi kontaktami - to przynajmniej postaram się Ciebie nakierować w odpowiedni sposób i dać jakieś wskazówki.
@Whiteshadow: w okolicach Oslo zapomnijcie o pokoju na dwa miechy. Ceny kosmos. Natomiast namiot/auto bez problemu: bogstad camping tylko nie na kempingu a na parkingach wzdłuż jeziora ;)