Wpis z mikrobloga

Ciekawostka muzyczna.

Wczoraj z nudów postanowiłem wieczorkiem obejrzeć film a że corocznie na święta Bożego narodzenia nie oglądam w telewizji ani Kevina ani szklanej pułapki i nie oglądałem tych filmów już dosyć długo (kilka lat) to postanowiłem odświeżyć sobie Die Hard (szklaną pułapkę)

Dokonałem w tym filmie fajnego (dla mnie przynajmniej) muzycznego odkrycia, odkrycia które dla wszystkich was nie ma najmniejszego znaczenia i nic was nie obchodzi i prawdopodobnie nie zrozumiecie dlaczego mnie to odkrycie tak cieszy, odkrycia którego mógł dokonać tylko ktoś kto siedzi głęboko w muzyce filmowej i zna wiele soundtracków na pamięć.

Dokładnie w 2:05:27 filmu (scena zaraz pod koniec filmu, na parkingu przed Nakatomi plaza, kiedy czarnoskóry policjant ratuje życie Johnowi McClane'owi i jego żonie zabijając terrorystę w długich blond włosach) pojawia się pewien utwór muzyczny (nie ma go oficjalnie na soundtracku z Die Hard) który brzmiał cholernie znajomo. Szybkie "memory refresh" i okazuje się że dokładnie ten sam utwór pochodzi ze ścieżki dźwiękowej drugiej części obcego (Aliens). wklejam poniżej.

Autorem utworu jest wybitny kompozytor (świętej pamięci zmarły 22 czerwca tego roku) James Horner
Wykonanie - Londyńska orkiestra symfoniczna.
Tytuł utworu "Resolution and Hyperspace". Kto ma szklaną pułapkę pod ręką może to sprawdzić :)

Obcy został wyprodukowany w 1986 roku a Die Hard dwa lata później.

#muzykafilmowa #szklanapulapka #diehard #aliens #obcy #jameshorner #ciekawostkifilmowe #ciekawostkimuzyczne
Namarin - Ciekawostka muzyczna.

Wczoraj z nudów postanowiłem wieczorkiem obejrzeć ...
  • 4
@aleosohozi: Siedzę tutaj już tyle lat i obserwuję wykopowe społeczeństwo i niestety nie mam o nim ogółem dobrego zdania, dlatego niezmiernie cieszę się z tego że jest ktoś taki jak ty. Ktoś komu pinionszek, ubogie żarty gimbohumoru i te inne głupie modne na 5 minut rzeczy nie wystarczają.

Nie powinno ci być przykro bo nie pisałem o tobie (skoro cię takie rzeczy interesują i lubisz takie odkrycia)

Pozdrawiam.
@Namarin: @aleosohozi: Hej, jakoś dotarłem do tego wpisu i też muszę coś dodać od siebie.
Lubię takie ciekawostki i wartościowe wpisy, które są czymś więcej niż "śmiesznymi" obrazkami. Czasem trzeba się przekopywać do nich przez tony g*wna, ale warto. Fajnie, że są ludzie, którzy tworzą taki content.
Pozdro dla Was.