Wpis z mikrobloga

@Sieciowiec: nie bardzo, bo nie jestem dietetykiem :D ja staram się nie jeść glutenu, żeby nie jeść np. chleba (ten sobie zamroże i wystarczy mi na miesiąc :P), makaronów i słodyczy. Czuje się lepiej/lżej, ale zdrowotnie nie jestem w stanie zagwarantować czy to jest zdrowsze, bo cały czas są dookoła tego dyskusje :P

@matra: ale te kupne chleby są koszmarne :<
A to nie wiedziałam, że ziarenka cos tracą podczas
@gagit: podobno zmielone już tak nie, bo chodzi o łupinkę, ale to też tak do końca nie wiadomo. Chodzi o transy.
a pisząc o tym, że chlebów b/g jest cała masa bynajmniej nie miałam na myśli sklepowych śmieci, chodziło mi o przepisy. Chociaż jak patrzę na kluchy z mąki z ryżu, kukurydzy czy ziemniaków, albo nie daj Boże gotowych mixów mąk, to sama nie wiem czy się śmiać czy płakać i
@matra: a to doczytam o tych lupinkach ;) Ej ale ten chlebek jest właśnie z mąki gryczanej, kukurydzianej i ryżowej :< ale nie jest kluchą, jest pyszny :D
@ihwar: jest super, serio :D polecam spróbować, jakoś tak zdrowiej się można poczuć :> ale to może od tego, ze nie jem też mięsa :P no nie wiem
@gagit: gryka jest spoko, ryż w sporej ostateczności, kukurydza jest śmieciowa. Próbuj z jagłem, amarantusem, kokosem i kasztanem. Ja gdybym miała próbować teraz chleba ze zbóż to pewnie zrobiłabym sobie flatrbread z gryki i jagła właśnie.. i chętnie bym go zjadła znowu ( ͡° ͜ʖ ͡°)