Wpis z mikrobloga

#python #linux #unix Ej mirko jak mogę z poziomu pythona uruchomić komendę w bashu, tak żeby skrypt nie czekał aż komenda w bashu się zrobi tylko odpalił i robił to co ma robić dalej, tak jakbym odpalił coś screenem i od razu zrobił ctrl-a ctrl-d.

Narazie jedynym rozwiązaniem jest wrzucać komendy do wykonania do pliku i ustawić crona żeby wykonywał plik co minutę, ale może jest coś lepszego?
  • 14
@fervi: () To znaczy, że trzeci (3) na mecie jest lepszy od drugiego (2) a ten od pierwszego (1) bo 3 > 2 > 1 ?

Chyba opóźniająca się przesiadka z Pythona 2 na Pythona 3 powinna dawać do myślenia ,że jest dokładnie odwrotnie ? Nie wspominając o tym ,że różnice o ile wiem czynią je niekompatybilne ze sobą, więc to nie jest tak jak z Javą
@Ilythiiri:
jest rozwijany i będzie otrzymywał nowe ficzery
lepsze wsparcie unicodu
porządek i poprawki w bibliotece standardowej - na przykład:
- wywalenie metody .next(), która dublowała się z funkcją next()
- zamiana raw_input() na input
- zamiana xrange() na range()
- wywalenie łapania wyjątków przez except Exception, e: (zostało except Exception as e)
- wywalenie raisowania przez raise Exception, "coś się wysrało" (zostało raise Exception("coś się wysrało"))
nowości jak
Może się okaże, że zysk, jeśli istnieje to jest zbyt mały względem 2 ,żeby kiedykolwiek podejmować decyzję o przepisywaniu takiego ogromu kodu ? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Ilythiiri: jak mówiłem, w większości nie ma co przepisywać kodu. Ale nowy warto rozwijać w 3.

Zapomniałem jeszcze o jednej rzeczy: coraz częściej będzie się zdarzać sytuacja, w której jakieś biblioteki nie obsługują 2. Już się z takimi spotkałem :)
@LOLWTF: Ok, dzięki za fachowe nakreślenie kierunku zmian. Ja akurat jestem na etapie nauki Pythona2, przypuszczam ,że w robocie się bardziej przyda aktualnie. Ale miło wiedzieć gdzie to zmierza :-)
Zapomniałem jeszcze o jednej rzeczy: coraz częściej będzie się zdarzać sytuacja, w której jakieś biblioteki nie obsługują 2. Już się z takimi spotkałem :)


@LOLWTF: A ja ostatnio czytałem ,że ktoś cofnął decyzję o utrzymywaniu wsparcia dla 3 bo za mała popularność :P