Wpis z mikrobloga

Testing... Testing...

@rudy_bigos gadane było kiedyś o rozstawie i kierunku stóp. Zrobiłem dziś dwa przysiady. Pierwszy normalnie, drugi ze stopami równolegle.
Zdziwiłem się jak głęboko jestem w stanie zejść. Ale co ważniejsze, wersja "równoległa" była zdecydowanie silniejsza. Jest na to jakieś mechaniczne wytłumaczenie? Jeśli jestem w stanie zejść nisko w takim przysiadzie to powinienem tak zawsze robić?
#silownia
b.....i - Testing... Testing... 

@rudy_bigos gadane było kiedyś o rozstawie i kierun...
  • 24
@DAW100: tak, 24h. jest dobrze. Stojak z regulowanym zabezpieczeniem, platforma i talerze do dwuboju, duże i dobrze wyposażone strefy rozgrzewkowe. Sztangi jeszcze świeże więc przyjemnie zdzierają skórę :-)
@berti: @murarz13: @TheAdas: @Budka_dla_ptakow: @rob3rt90: @madeye: @HT-Ron: @koniarek: @TheAdas: @GreenBastard: @KuLi: @DAW100:

Zaczynając od pozycji wyjściowej :
- rozstaw stóp na szerokość ramion i szerzej ( stopy równolegle palcami w przód, ciężar ciała na całej stopie )
- pełny wyprost w biodrach i kolanach ( ważny dla transferu energii, i uruchomienia pracy posladka )
- gryf sztangi na górnej części
@berti: co do Twojego przysiadu jeszcze - możesz wykonać prosty test

stań sobie na szerokość ramiona, i próbuj napinać pośladki w różnych pozycjach stóp ( równolegle palce do przodu, i za każdym razem zmieniaj ustawienie stóp palcami bardziej na zewnątrz - w końcu zauważysz, że im bardziej zrotowane na zewnątrz stopy i palce, tym mniejsza możliwość napięcia pośladków - tracisz więc masę siły generowanej z pośladka i próbujesz taką stabilność zrzucić
@berti: Wypluj te gume!

Ja parę razy próbowałem robić przysiad ze stopami równolegle do siebie ale nie ma takiej opcji. Pół przysiad to maks co mogę zrobić w takiej pozycji.


@rudy_bigos: To co napisałeś powinno być przyklejone gdzieś u góry tego tagu.