Wpis z mikrobloga

Trochę przy nudzę z samego rana jeśli interesuję Cię #biznes zachęcam do przeczytania i opinii:

Sytuacja wygląda następująco, pod koniec września wracam do Polski.
Mogę zająć się pracą w biurze i mieć spokojne życie.
Natomiast przez ostatnie 5 lat przekonałem się do tego że to nie dla mnie i chce ruszyć z czymś własnym.
Jedna próba już była niestety nie udana ze względu na śmierć bliskich osób, za bardzo mnie to psychicznie zjadło żeby pracować i rozwijać własny biznes.
Była to sklep internetowy z dość kontrowersyjnym produktem nasiona konopii #narkotykizawszespoko
Więc odłożyłem to na później, czego nie żałuje, a pierwsze doświadczenia nabyte.
Sprawę zdążyłem przemyśleć i nie chce się pakować w tego typu biznes, ale to nie temat na ten post.

W międzyczasie poznałem #rozowypasek którego Ojciec ma zakład stolarski, niestety cienko z zamówieniami ze względu na to że był zawsze tylko podwykonawcą.
Nigdy nie zatrudniał handlowca, i wszystko naprawdę dobrze szło do czasu.
Niestety firma współpracująca się wypięła i na dzień dzisiejszy trzeba szukać zleceń na własną rękę.

Tutaj mam więc pomysł na założenie firmy która wykonuje meble na zamówienie + współpraca z absolwentami wystroju wnętrz + jeśli wszystko się uda hobbistycznie chciałbym spróbować również z produkcją uli.
Czyli wchodzisz na stronę, dzwonisz ja przyjeżdżam wraz z osobą ogarniająca temat wszystko pięknie mierzone, następnie wizualizacja i realizacja.

Starą firmę która jest na Ojca chce zamknąć i skorzystać na początku z inkubatorów przedsiębiorczości #aip .
Aby zaoszczędzić na samym początku trochę pieniędzy. Czy warto bawić się w ogóle w takie rozwiązanie ?
Czy mogę nawiązać z nimi współpracę jeśli już prowadziłem firmę płacąc ZUS i byłem VAT'owcem.
Jak z wynajęciem biura u nich ?
Na start opłata za maszyny + lokal odpada gdyż wszystko jest na miejscu.
Na początku 20-40k włożyć w to przedsięwzięcie wystarczy ?
Zastanawiam się również nad stroną.
Prawdopodobnie postawie ją na #wordpress.
Najlepszy szablon który znalazłem

http://www.templatemonster.com/demo/53145.html

Czy jesteście w stanie coś ładniejszego polecić ?
Ktoś korzystał z tej strony, płatność Visa wszystko bezproblemowo ?
Przy stronie która ma być wizytówką zostać przy #wordpress ?
Czy ewentualnie jakiś inny CMS lub zlecić stworzenie firmie zewnętrznej ?
Hosting mam od jednego z mireczków ( ͡ ͜ʖ ͡) na PW mogę polecić.

Czy pakować się w taki biznes ma sens przy #ikea #aliexpress ?
Zakład robi naprawdę piękne meble i szkoda by to wszystko sprzedać i szukać innego pomysłu.
Tym bardziej że coraz bardziej podoba mi się wizja stworzenia firmy która słynie z jakości wykonywanych produktów.
I zoorganizowania kolejnego #rozdajo na wykopie.

Dajcie kilka plusików jeśli pomysł się podoba, abym wiedział że nie jestem wariatem i znów się porywam z motyką na słońce.
Ktoś jeszcze z Was kupuje meble nie w ikei ? Jak do tej sprawy podchodzicie jeśli urządzaliście/urządzacie mieszkanie ?
Kupujecie nowe/używane ?

#biznes #pieniadze #meble #mebleboners
  • 25
@PanPiotrus moj znajomy sprzedaje meble na targu - ma też stolarza podwykonawce itp itd. Nawet sobie nie wyobrażasz jaka to jest kasa nawet w czasach wielkich sklepów z ów produktami :) działaj!!
@PanPiotrus: jeśli chodzi o meble, ja niestety jestem juz z pokolenia ikei, więc już wiesz gdzie kupuję takie rzeczy. Ale np. moim rodzice wolą za meble dać 3x więcej i mieć coś porządnego na lata. Grupa ludzi takich +50 jest duża na pewno oni w ikei tak chętnie nie kupują. Działaj nie myśl od razu, że nie wypali.
W międzyczasie poznałem #rozowypasek którego Ojciec ma zakład stolarski,


@PanPiotrus: zaczynasz od dupy strony. Najpierw sie zapytaj czy ten ojciec stolarz chce sie bawic w takie meble, bo moze zwyczajnie nie lubi dłubaniny tego typu. Druga sprawa, że opieranie biznesu na ojcu jakiejś laski to moze byc ryzykowne, pokłócisz sie z laską i zaraz bedą kwasy w robocie.
@tobiasz22: znaczy wygląda to tak, że znajomy zamawia u stolarza meble pokazowe, wystawia je na targu i ludzie zamawiają jak podupceni, klucz w tym że to może być wszystko na wymiar a w sieciówkach tego nie ma. A jeżeli chodzi o wzory to wiem że np ten stolarz wzoruje się między innymi na rzeczach z sieciówek:£
@PanPiotrus: Tu przedstawiciel pokolenia 30- ()
całe mieszkanko juz umeblowane, a z sieciowek mam tylko stolik na kawe...
sam sobie wymyslam i projektuje, tylko ze juz 3 stolarzy przerobilem i brakuje mi u nich stałego wysokiego poziomu wykonania :-(
@PanPiotrus: Powiem tak:
Biznes jaki by nie był zawsze będzie ryzykowny. Jeżeli masz pieniądze na start to proponuję wejść w spółkę z Ojcem. On wchodzi aportem typu know-how + maszyny Ty tworzysz kapitał zakładowy gotówką. Dzięki temu w razie problemów unikniesz odpowiedzialności całym majątkiem. Dodatkowo jako wspólnik możesz pracować na rzecz spółki nie płacąc za to ZUSu(tak jakby było cienko na początek i nie starczało na opłaty). Załóż sobie również konkretnie
@PanPiotrus: Meble to teraz na rynku bardzo dobry temat. Uważam, że pakowanie się w bardzo szeroki temat mebli na zamówienie nie ma większego sensu. Na Twoim miejscu poszedł bym trochę inną drogą. Zrób pełną analizę rynku na świecie dotyczącą sklepów internetowych sprzedających własne oryginalne i na topie meble jak np. Meble Postarzane, znajdź kogoś zdolnego do projektowania, zaprojektuj 5 podstawowych modeli na start dobierz unikatową paletę kolorów i lecisz z tematem
@PanPiotrus: Ryzyko jest całkiem spore i już Ci piszę dlaczego.

Nie wiem na ile zorientowałeś się w rynku, ale mimo wszystko z dostępnościom firm robiących meble na zamówienie nie ma problemu. Jest to dość drogi temat dlatego i specyficzny klient z tzw. dobrym portfelem. Jego inwestycja musiałby być na poziomie kilkunastu dobrych tysięcy pln. Dość ciężko znaleźć takie osoby bez odpowiednich znajomości. Pozytywną rzeczą jest fakt, że w momencie kiedy taka
@PanPiotrus: nigdy nie kupiłem żadnych mebli w Ikei. Zazwyczaj rodzice korzystają z usług małych firm, czasem ewentualnie jakieś Bodzio jak się coś konkretnego spodoba. Ale z reguły to szczególnie w małych miasteczkach i wsiach taka firma jak Twoja miałaby wzięcie.
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: spokojna twoja rozczochrana, temat ogarnięty i uzgodnione co i jak jest w stanie zrobić wszystko co aktualnie jest w sklepach/ się sprzedaje. Każdy jest dorosły i uwierz że są ludzie którzy umieją się normalnie rozstać. Poza tym ten biznes to raczej spółka między mną a ocjem mojego #rozowypasek jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

@trolejbus: Centralna Polska, czy działasz coś w temacie ? chciałbyś nawiązać współpracę ?

@