Wpis z mikrobloga

Trochę przy nudzę z samego rana jeśli interesuję Cię #biznes zachęcam do przeczytania i opinii:

Sytuacja wygląda następująco, pod koniec września wracam do Polski.
Mogę zająć się pracą w biurze i mieć spokojne życie.
Natomiast przez ostatnie 5 lat przekonałem się do tego że to nie dla mnie i chce ruszyć z czymś własnym.
Jedna próba już była niestety nie udana ze względu na śmierć bliskich osób, za bardzo mnie to psychicznie zjadło żeby pracować i rozwijać własny biznes.
Była to sklep internetowy z dość kontrowersyjnym produktem nasiona konopii #narkotykizawszespoko
Więc odłożyłem to na później, czego nie żałuje, a pierwsze doświadczenia nabyte.
Sprawę zdążyłem przemyśleć i nie chce się pakować w tego typu biznes, ale to nie temat na ten post.

W międzyczasie poznałem #rozowypasek którego Ojciec ma zakład stolarski, niestety cienko z zamówieniami ze względu na to że był zawsze tylko podwykonawcą.
Nigdy nie zatrudniał handlowca, i wszystko naprawdę dobrze szło do czasu.
Niestety firma współpracująca się wypięła i na dzień dzisiejszy trzeba szukać zleceń na własną rękę.

Tutaj mam więc pomysł na założenie firmy która wykonuje meble na zamówienie + współpraca z absolwentami wystroju wnętrz + jeśli wszystko się uda hobbistycznie chciałbym spróbować również z produkcją uli.
Czyli wchodzisz na stronę, dzwonisz ja przyjeżdżam wraz z osobą ogarniająca temat wszystko pięknie mierzone, następnie wizualizacja i realizacja.

Starą firmę która jest na Ojca chce zamknąć i skorzystać na początku z inkubatorów przedsiębiorczości #aip .
Aby zaoszczędzić na samym początku trochę pieniędzy. Czy warto bawić się w ogóle w takie rozwiązanie ?
Czy mogę nawiązać z nimi współpracę jeśli już prowadziłem firmę płacąc ZUS i byłem VAT'owcem.
Jak z wynajęciem biura u nich ?
Na start opłata za maszyny + lokal odpada gdyż wszystko jest na miejscu.
Na początku 20-40k włożyć w to przedsięwzięcie wystarczy ?
Zastanawiam się również nad stroną.
Prawdopodobnie postawie ją na #wordpress.
Najlepszy szablon który znalazłem

http://www.templatemonster.com/demo/53145.html

Czy jesteście w stanie coś ładniejszego polecić ?
Ktoś korzystał z tej strony, płatność Visa wszystko bezproblemowo ?
Przy stronie która ma być wizytówką zostać przy #wordpress ?
Czy ewentualnie jakiś inny CMS lub zlecić stworzenie firmie zewnętrznej ?
Hosting mam od jednego z mireczków ( ͡ ͜ʖ ͡) na PW mogę polecić.

Czy pakować się w taki biznes ma sens przy #ikea #aliexpress ?
Zakład robi naprawdę piękne meble i szkoda by to wszystko sprzedać i szukać innego pomysłu.
Tym bardziej że coraz bardziej podoba mi się wizja stworzenia firmy która słynie z jakości wykonywanych produktów.
I zoorganizowania kolejnego #rozdajo na wykopie.

Dajcie kilka plusików jeśli pomysł się podoba, abym wiedział że nie jestem wariatem i znów się porywam z motyką na słońce.
Ktoś jeszcze z Was kupuje meble nie w ikei ? Jak do tej sprawy podchodzicie jeśli urządzaliście/urządzacie mieszkanie ?
Kupujecie nowe/używane ?

#biznes #pieniadze #meble #mebleboners
  • 25
Ale tutaj żadne przekręty nie wchodzą w grę, stara firma zostanie zamknięta jak nikt się tym nie zajmie.


@PanPiotrus: Ja nie mowie o nowej firmie, a o starej: przyznalez sie ze wraz z ojcem dopusciliscie sie przestępstwa firmanctwa
czytaj ze zrozumieniem


@PanPiotrus: czytam ze zzumieniem. napisales "Starą firmę która jest na Ojca chce zamknąć ", czyli masz starą firmę założoną na ojca. dopuszczasz się firmanctwa

ale zakladam ze imputujesz mi teraz brak zrozumienia, bo sam zrozumiales ze doniosles na samego siebie publicznie i starasz sie zaczarowac rzeczywistosc na wypadek gdyby czytal to ktos z Urzedu Kontroli Skarbowej
@konradk: Nic nie jest moje mój drogi, może źle to opisałem. Zastanawiam się jak to najlepiej rozegrać i zapewniam Cię że będzie to załatwione w sposób legalny. Miło również wiedzieć że jesteś stróżem i wychwytujesz takie błędy, cóż gratulacje i miłego weekendu.

@ahaw: ~ 100zł-150zł jak dla mirka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trudno się określić jeśli dokładnych wymiarów nie mam.