Wpis z mikrobloga

Jako że na scenie #3ds pojawiło się ostatnio bardzo dużo opcji "przerobienia" konsoli, a duża część użytkowników posiada modele 3DS oraz 3DSXL, podaję linka w którym dowiecie się krok po kroku jak przerobić Waszą konsolę bez żadnych flashcartów ani innych tego typu narzędzi:

https://gbatemp.net/threads/tutorial-installing-rxtools-custom-firmware-3ds-and-2ds.390867/

Polecam najpierw przeczytać cały wątek, aby najpierw na chłodno dowiedzieć się co i jak, a dopiero potem postępować krok po kroku.

Link podaję, bo jest sprawdzony na 100%. @yacolek wczoraj podpowiedział, abym skupił się na rxtools i potwierdzam, że metoda działa bez problemu - co prawda nad przeróbką spędziłem około 3h, ale zaręczam, że warto. Po takiej przeróbce możecie bez problemu odpalać najnowsze gry, instalować na karcie SD tyle romów ile chcecie, a nawet grać w te gry online ze znajomymi. Jeśli wkręcicie się w temat jeszcze bardziej, to później bez problemu będziecie mogli też odpalać gry z DS-a oraz emulator SNES-a. Czy może być coś piękniejszego? :)

Dzięki tej metodzie nie potrzebujecie ani złotówki, ani specjalnych flashcartów, kompletnie nic. Wystarczy sama konsola i SD, które i tak macie już w slocie konsoli.

@yacolek: dzięki za podpowiedzi :)

#3ds #gateway #sky3ds #rxtools #nintendo
Pobierz krejdd - Jako że na scenie #3ds pojawiło się ostatnio bardzo dużo opcji "przerobienia...
źródło: comment_JmHmVNquQroYrAriMAsfwsi3Mw48V1jF.jpg
  • 15
@krejdd: tylko apetyt to rośnie jednak w miarę jedzenia i tak chociaz z 8gb to warto mieć na start - niektóre gry zajmują ponad 2gb, więc na wgranie potrzebne jest drugie tyle ;)
@Rafax011: "przerobienie" konsoli ogólnie daje możliwość odpalania wszelkiego rodzaju homebrew, co samo w sobie jest fajne. Jeśli ktoś się na tym zna, można modyfikować zawartość gier, pisać soft pod 3DS. No ale nie ma co się oszukiwać - najistotniejszymi funkcjami jest możliwość odpalania romów oraz emulatorów wcześniejszych konsol.

@Simo_Hayha: ja się cieszę, że piractwo jest. Polityka Nintendo zawsze była i nadal jest chora. "Good guy Nintendo" to straszny mit i
@Ortheon: takim sposobem nie mam pojęcia. Pewnie coś wymyślą. Mój 3DS leżał w szafie około roku (jeszcze z wersją 8.1) i teraz przypadkiem na mirko zapytałem czy jest jakaś opcja. Także cierpliwości i będzie git :).
@DarkBolo: gry z gba tak, z ds póki co chyba jeszcze nie. Nie słyszałem o ds virtual console, a sama 'emulacja' ds na 3dsie jest chyba sprzętowa nawet, konsola przęłącza się w zupelnie inny tryb wtedy. Akurat flashcart do trybu ds to koszt 10-20 zł, w porównaniu do gatewaya który kosztuje 300 zł to spora roznica :p zatem kombo cfw + ds flashcart to optymalne rozwiązanie.
@Ortheon: 9.5 póki co