Wpis z mikrobloga

@koc_grzewczy:

Mogę. Ale nie mogę nic zrobić. Takie jest w Polsce prawo. Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym ma być niedługo nowelizowana i rozszerzyć uprawnienia ratownikom. Ale to rynku pracy nie zmieni. Rynek jest wysycony ratownikami, a co roku produkuje się kilkuset nowych.
@koc_grzewczy: media trzeba odstawić i szukać informacji w necie, w mediach niestety głównie kłamstwa i pranie głów

niedawno kolegę widziałem i rozmawiałem z nim z resztą, robił w carrefour na magazynie, teraz pojechał do anglii na wakacje jak co roku, by mieć kasę na przeżycie, nadal bidny ma nadzieję na znalezienie pracy w zawodzie, to powołanie u niego, sam kiedyś myślałem o ratownictwie medycznym, ale jego opowieści skutecznie wybiły mi to
@koc_grzewczy: Tak jak @korba112 wspomniał o pracę dla ratownika medycznego w zawodzie (zrm/sor) niestety bardzo ciężko…wręcz trzeba mieć szczęście aby się załapać. Produkujemy zbyt dużo ratowników rocznie, nie ma nad tym żadnej kontroli. W innych zawodach (policja, wojsko, straż) ratownik medyczny mimo swojej wiedzy nie może nic więcej zrobić co by zrobił pracownik po zwykłym kursie KPP.