Wpis z mikrobloga

Mirki z #emigracja #uk #szkocja mam parę pytań #pytaniedoeksperta #pytanie

1. Proszę o pro tipy jak oszczędzacie gaz w mieszkaniach. Wprowadzam się do nowego mieszkania i będę mieć operatora gazu i prądu na kartę. Żarówki led kupiłem, z prądem sobie poradzę ;)

2. Jaki mobilny operator internetu? Tak, żeby możliwy był thetering. Nie chcę podpisywać niepotrzebnych umów, nie chcę się z nikim wiązać, bo w każdej chwili mogę spakować się do samochodu i pojechać np. ze Szkocji do Anglii. Obecnie korzystam z sieci giffgaff, za doładowanie 12 Funtów otrzymam 3 GB internetu i mogę udostępnić go na komputer. Jest jakaś lepsza alternatywa?

3. Macie jakieś godne sklepy/miejsca w okolicach Glasgow, w których dostanę używaną lodówkę/pralkę? Może ktoś z was ma coś do "ożenienia". Muszę się zaopatrzyć, wiadomo im mniej cebulionów tym lepiej. Popatrzę jeszcze na gumtree, chociaż tutejsi to dziki i rzadko mają w ogłoszeniach podany nr telefonu, często miałem tak, że umawiałem się z kimś w wyznaczone miejsce, żeby coś kupić i zostawałem zbywany, nie rozumiem ludzi tutaj - po co coś wystawiają, jak nie stawiają się na miejsce i w trakcie mojej drogi do określonego punktu coś wymyślają?
  • 7
@oldskul: Jeśli chodzi o gaz to moim zdaniem w piecu gazowym najlepiej ustawić taką temperaturę wody jaką lubisz, żeby lać tylko ciepłą i nie mieszać jej z zimną, im cieplejsza ma być woda i większe jej ciśnienie tym więcej i mniej efektywnie spala się gazu.