Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu robiłem promo aplikacji Urban tutaj na mikro : http://www.wykop.pl/wpis/12507979/siema-mirki-mam-dla-was-takie-skromne-rozdajo-tylk/

Nie ma co ukrywać akcja cieszyła się średnią popularnością, mało było chętnych na burgera i te 7 nie rozeszło się od razu ;).

W każdym razie, nauczyłem się na tym sporo i też sporo się zmieniło od tego czasu. Okazało się, że @emandero robił zgrubsza podobną rzecz i udało nam się zgadać, aby rozwijać tą aplikacje wspólnie.

Postanowiliśmy aplikację mocno przebudować, zmienić jej nazwę oraz trochę koncepcję.

Urban przestało już być dostępne [*] i powstało Citify. Nazwę zmieniliśmy z kilku powodów, głównie dlatego, że Citify jest bardziej unikalne i łatwiej o domeny i tym podobne.

W nowej aplikacji już nie ma globalnej listy obserwowanych #tagow, zamiast tego można tworzyć sobie spersonalizowane zakładki i tam ustawić odpowiednie #tagi i miasto. Aplikacja zyskała też na życiu, dzięki temu, że obrazki są wyświetlane bezpośrednio na liście, co było problematyczne w poprzedniej wersji gdyż korzystała ona z Parse.com, natomiast teraz jedziemy na własnym backendzie, nad którym pracuje @emandero.

Jeżeli macie ochotę pomirkować sobie lokalnie z ludźmi ze swoje miasta to zapraszam :
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.citify na razie tylko #android

Jeszcze nie dorobiliśmy się hejterów, więc można postować do woli. Społeczność tworzy się póki co w #poznan, ale nie pozwolimy innym miastom długo czekać ;).

Tutaj nasz fanpejdż : https://www.facebook.com/citify.polska?fref=ts

BTW. #programowanie szukamy frontendowca z Poznania, jacyś chętni?

#mdfkandroiddev #startup #aplikacje
mdfk - Jakiś czas temu robiłem promo aplikacji Urban tutaj na mikro : http://www.wyko...

źródło: comment_W4MB3PE7aXGncXQMPN0Kjqlcl3rCOOKh.jpg

Pobierz
  • 29
Społeczność tworzy się póki co w #poznan, ale nie pozwolimy innym miastom długo czekać ;).


@mdfk: łe.

Aha, przyznam, że nadal nie do końca rozumiem o czym ta aplikacja ma informować (o ofertach, o ciekawych wydarzeniach) czy po prostu działać jako taki lokalny wykop? Napisałeś co się zmieniło, ale nie napisałeś o co w tym chodzi. :<
@mdfk: hmm... chyba nie działa logowanie przez Facebooka, bo wciąż jestem zalogowany, a jedyne, co się zmieniło, to przycisk "zaloguj przez facebook" na "log out".
@mdfk: dodając wydarzenie z widoku tagu mogłoby sprawiać, że dany tag automatycznie byłby już przypisywany do danego wydarzenia, a tymczasem lista jest domyślnie pusta.
@rss: Chcemy, żeby to była aplikacja gromadząca lokalną społeczność. Dla przykładu na FB masz sporo lokalnych grup, skupionych wokół danej dzielnicy, gdzie ludzie wymieniają się różnymi rzeczami, pytają itd. Citify realizuje tą potrzebę a dzięki #tagom można sobie odfiltrować i unikać spamu.
@eDameXxX: Dzięki za zwrócenie uwagi, już któraś osoba na to zwraca na to uwagę, więc zajmę się tym do następnej aktualizacji. Masz jakąś sugestię?

@Pietrek558: Serwis społecznościowy. Nie korzystamy z API Wykopu.
@mdfk: kiedy "wydarzenia" znikają z zakładki "top"? Przydałaby się opcja podawania daty wydarzeń, aby nie było tam informacji o czymś, co już się wydarzyło.

Dodajcie też możliwość podawania URLa do obrazka, aby dodając np. koncert nie trzeba było wcześniej ściągać plakatów na telefon. :)
@rss: > kiedy "wydarzenia" znikają z zakładki "top"?
tutaj wołam @Emandero to jego działka ;)

Co do Twoich sugestii, to wszystkie notuję. Dzięki za feedback, przegadamy to w zespole i możliwe, że już w następnej aktualizacji będą.
@mdfk: trochę więcej szczegółów dotyczących dublowania się wydarzeń: identyczny błąd jest w widoku profilu - po wejściu w prywatne wiadomości i cofnięciu się wydarzenia są zdublowane. Wygląda na to, że wczytujecie listę wydarzeń zawsze po wejściu na dany widok, ale jednocześnie zakładacie, że lista wcześniej była pusta i nie czyścicie jej. :P Wchodząc w wiadomości i cofając się kilkakrotnie za każdym razem dodawane są kolejne duplikaty wydarzeń.
@rss: A, i jeszcze pytanie:
mógłbyś mi podać model Twojego telefonu oraz jakie połączenie miałeś przy korzystaniu z aplikacji? (np. WIFI/Edge/3G). Chcę ogarnąć ten problem z Facebookiem.
@mdfk: Samsung Galaxy SIII (i9300), połączenie HSDPA+. Sprawdziłem teraz na wifi i logowanie przez fb zadziałało.

Propozycja: nie łączcie na stałe miasta z profilem. Pozwólcie na zmiany, bo apka byłaby bardzo przydatna podczas wizyt w innych miastach. :)

Zadam jeszcze jedno pytanie: czy na listach wyświetlane są tylko wydarzenia z tego miasta, które podaliśmy w profilu czy również z pobliskich? Dla osób z Trójmiasta lub Śląska to może być istotne (łatwa
@rss: Ależ można! ;) Wystarczy stworzyć nową zakładkę i w niej dać wybrane miasto.
Aczkolwiek masz w pewnym sensie racje, może warto, żeby wszystkie zakładki były "swobodne".

Tylko z miasta podanego dla danej zakładki.
Hmm... to jest w sumie mało intuicyjne, jeżeli przytrzymasz zakładkę, to będziesz mógł sobie zmienić nazwe miasta, tak samo możesz stworzyć nową zakładkę i tam mieć drugie miasto.
Fakt, nie pomyśleliśmy o takich przypadkach jak Trójmiasto, dzięki!
@mdfk: to jeszcze jeden bug: po wybraniu Warszawy widzę w menu w tle zdjęcie poznańskiego ratusza. Nie, nie wybrałem wcześniej Poznania, od początku deklarowałem Warszawę. :P