Wpis z mikrobloga

29 sierpnia 2012

Dokładnie 3 lata temu w Londynie rozpoczęły się XIV Letnie Igrzyska Paraolimpijskie, impreza która w Polsce rozbudza bardzo duże emocje z powodu często błędnie interpretowanych słów Janusza Korwina-Mikke, będącego przeciwnym takim zawodom. A co wy myślicie o całej idei sportu osób niepełnosprawnych? Czy spełnia swoją rolę w rehabilitacji (tak ciała, jak i umysłu), czy jest tylko zachcianką tych sportowców, na którą zrzuca się reszta społeczeństwa? Czekamy na wasze opinie! :-)

#tvniezaleznych #kalendarzniezaleznych #polityka #4konserwy #neuropa #sport
TV-Niezaleznych - 29 sierpnia 2012

Dokładnie 3 lata temu w Londynie rozpoczęły się...

źródło: comment_Tspf2X1FJsLUYZcmzALV4rkgUVesfquV.jpg

Pobierz
  • 3
@TV-Niezaleznych: Jestem osobą niepełnosprawną i kiedyś trenowałem lekkoatletykę. Nie wiem jak to jest teraz, ale jak ja trenowałem to bardzo nie podobało mi się traktowanie niepełnosprawnych jak debili np. w jednej konkurencji startowały 3 osoby tak żeby każda z nich miała medal albo stawianie do "biegu" na 100 m na wózkach 40 letniego chłopa i jakichś 11-12 latków. Ogólnie było fajnie, ale medal zdobyty wśród 3 startujących nie daje satysfakcji.
@TV-Niezaleznych: jasne, że sport jest dobry. Nie tylko dla niepełnosprawnych. Zawody też nie są złe, bo czasami każdy lubi się sprawdzić i udowodnić sobie, że jest lepszy niż X innych. Jednak zawody niepełnosprawnych to często parodia sportu (tak jak napisał @NailS88). Jak byłem mały, to u mnie na boisku osiedlowym był taki chłopak co jeździł na wózku. Lubił grać w tenisa i był w tym dobry. Na tyle dobry, że
@wnocy: Ja też za gówniaka często stawałem na bramce, chłopaki mi nie odpuszczali i nie raz dostałem niezłą petardę w twarz, ale miałem niezły refleks no i oni bali się jak szedłem szarżą na piłkę( ͡° ͜ʖ ͡°)