Wpis z mikrobloga

Motomireczki spod tagów #motoryzacja #samochody, potrzebne mi opinie posiadaczy samochodów z silnikiem 1.6 101kucy (montowanego w Audi A3 8l, A4 B5, Seacie Leonie/Toledo, Golfach IV i innych spod szyldu grupy VAG z końcówki ubiegłego tysiąclecia ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) dotyczące owego motoru.
Jak ogólnie ze spalaniem, osiągami, awaryjnością, jak z kosztami eksploatacji, jak znoszą podtlenek LPG, czy/ile biorą olej(u), itp. itd.
Biorąc pod uwagę owe kryteria jak wypada on w porównaniu z 1.8 125koni?

#pytanie
  • 15
@akyszeg: LPG znoszą na tyle dobrze, że można do nich dostać "fabryczną" instalację. Ogólnie dość znośna jednostka. Kultura pracy średnia, dynamika poniżej średniej, przez to spalanie też nie zachwyca. Sporadyczne problemy z przepływomierzami oraz pierścieniami. Jednostki lubią wpieprzać olej jak rasowy cygan gruz z rozbiórki.
@akyszeg: Mam A4 B5 z tym silnikiem, rocznik 96. Spalanie zależy przede wszystkim od cyklu. W mieście potrafi wyciągnąć 9l/100km, w cyklu mieszanym z przewagą trasy zeszło mi do 7,5l/100km. Awaryjność praktycznie zerowa. Silnik ma przejechane jakieś 240 tys, ja zrobiłem nim ok 40 i zero awarii. Wymieniam olej, zrobiłem w zasadzie tylko rozrząd, tyle. Osiągi są...hmmm... symboliczne. Niby rozkulałem go do 180, 150-160 można przyjąć jako prędkość "autostradową", ale przyspieszenie
@klark: to fakt, ale 1.8T w tym rozrachunku wychodzi znacznie drożej w eksploatacji bo słabo znosi gaz, a turbina i dwumas czekają na moment w którym właściciel fury będzie kompletnie spłukany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@klark: ja taki motor miałem u siebie rozebrany i to co tam LPG zrobił z głowicą to o pomstę do nieba wołało, a głowica 20V więc było drooooooogo ;)
@klark: Dla kogoś kto ma wściekliznę na dźwięk diesla tak, dla mnie po prostu brzmi jak Diesel, jest w tym nawet coś fajnego co wyróżnia go od commonrail.
@akyszeg: mam Cordobę z tym silnikiem, rocznik 98, 211k km oryginalnego przebiegu, od 2009 roku zrobiłem nią 77k km ostatnie 4k km na gazie.

Kompletnie bezproblemowy silnik (odpukać w niemalowane, jadę nim do Serbii i Chorwacji za kilkanaście dni ;d), raz jedyny poszła pompa wody, ale blisko domu i raz odma się rozszczelniłą i dostawał lewe powietrze. Nowa w ASO 16 zł :D Silnik z racji lekkiego auta do mułów nie