Wpis z mikrobloga

no elo #mikrokoksy i ferajno z #silownia

Jakis miesiac temu wzialem swoja spasiona dupe w troki i rzucilem palenie, zaczalem biegac. Chciałem dorzucic do tego silownie i pomyslalem na starcie o FBW. Problem jednak jest taki, ze jestem lama. Kiedys costam cwiczyłem na silowni, ale znajac zycie jak czlowiek jest gimbusem to i tak polowe cwiczen robił źle. Szukam jakiegos how-to przed silownia (sieciowka, mcfit prawdopodobnie) zeby nie wyjsc na idiote. W sensie, jakie cwiczenia, moze jakis fajny plan treningowy na redukcje dla lamy. Aktualnie przebywam sluzbowo w danii i kolesie z silowni nie ogarniaja niemieckiego i nie ma mi kto wytlumaczyc co i jak, tylko łamany angielski.

Jak wchodze na fora kfd, sfd, to mam wrazenie, ze to taka druga elektroda, takze pomyslalem od razu, ze mirko moze pomoc. Dzieki z gory Panowie ;) ()
  • 18
  • Odpowiedz
@ney_neyowaty: nie rób tego badziewia u góry, skup się na podstawach. Mógłbym ci napisać co i jak, ale wszystko masz na stronie. Ćwicz technikę, na 5 powtórzeniach zrobisz to dokładnie.
  • Odpowiedz
@loczyn:

Skad jestes?


Niemcy, ale chwilowo Dania sluzbowo. Dlatego konsultacja z trenerem na migi jest #!$%@? xD

A ok wiem ;)

Fbw, push&pull, powerlift

Wszystko tylko nie wakacyjny split z duza izolacja!


Ty, ale wiesz ze mi to nic nie mowi? Po prostu mam trening cardio, diete i chce do tego dorzucic trening silowy zeby poprawic rezultaty ale nie rozumiem tego slownictwa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
nie wiem. Nie słuchaj się anonów tylko tego co działa. Dla początkującego najprostszy trening, bo - brak siły, techniki, mobilności.


@maze: czytam o nim i widze ze spoko ludzie chwala, ale nie rozumiem tej rozpiski ze strony. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@ney_neyowaty: Ok to tlumacze.

FBW - full body workout czyli trenujesz cale cialo w 1 dniu

Push&Pull to podzial na zasadzie - pierwszy dzien cwiczenia gdzie pchasz (klata, barki, tric) a drugi to ciagniesz (plecy, bic ja tez tu mam nogi, niektorzy daja oddzielnie)

Powerlifty skupiaja sie na 3 cwiczeniach (trojboj)

Ile dni w tygodniu chcesz robic silowke?
  • Odpowiedz
@ney_neyowaty: Izolacja to np jak robic cwiczenie na jeden miesien albo w ogole jego konkretną część. Niewskazane dla poczatkujacych. Skup sie na cwiczeniach ktore angazuja wiele stawow. Jak no przysiad, martwy, wyciskanie zolnierskie, klatka itd
  • Odpowiedz
@loczyn: właśnie dlatego, że nie wie o co biega to niepotrzebnie kombinuje. Podałem mu na srebrnej tacy coś co działa i dla kompletnego początkującego. Robienie kilku różnych ćwiczeń, kiedy nie ma się podstaw siły, nie ma żadnego sensu. Chyba, że zależy nam na #!$%@?, nieproporcjonalnie rozwiniętej sylwetce jakich większość na siłowni to zabieramy się za różne ćwiczenia, które nie dość, że zbyt zmęczą organizm to jeszcze w długofalowym planowaniu zniechęcą. Trzeba
  • Odpowiedz
@maze: Ważne na początku żeby wiedział jak technicznie wykonywać ćwiczenia. Pomaca trochę i się odnajdzie ;)
Dobrze, że podałeś swój pomysł, ja zapodam prosty P&P i sobie kolega wybierze.
  • Odpowiedz