Wpis z mikrobloga

Pytam, bo w przyszłości chciałbym pracować jako programista właśnie, póki co muszę jeszcze skończyć #techbaza ale tym się nie martwię. Jakie języki programowania są aktualnie na topie oprócz javy, która niezbyt mi podchodzi? (wiem, że jeśli rynek pracy wymaga to się javy nauczę, ale jeśli rynek pracy daje drugą opcję to wybieram tą drugą) Oczywiście jak mówię dla mnie najlepszym rozwiązaniem był by low level, niestety z elektroniką nie mam nic wspłólnego,
@pingwindyktator: problem polega na tym że większość ogłoszeń to albo java albo jakiś web-dev, który mnie również nie interesuje. Pytam tutaj, ponieważ chciałbym swoją przyszłość kierować w stronę informatyki i zastanawiam się czy to faktycznie tak jest jak na tych portalach z ofertami pracy. Asm i tak będę się uczyć, bo można go używać inline w c+ co zapewnie kiedyś mi się przyda. Pytanie zadaję bo chciałem po prostu poznać opinię
@VstrokeX: Nie siedzę w tym, za gówniaka miałem takie ciągoty ale odpuściłem.

Na początek zacząłbym od nauki C, żeby się obyć z pamięcią, stosem i adresacją. Potem dopiero assembler, następnie psucie/reverse engineering. Co do literatury to od razu uderzaj w anglojęzyczną (jeżeli chodzi o rev eng), szukaj jak najświeższej. Skończysz pewnie i tak na tutorialach z netu, materiałach z DEFCON'a itd.
@VstrokeX: IT ciągle się zmienia i za kilka lat pewnie będzie wyglądało jeszcze inaczej. C++ jest wszędzie tam, gdzie potrzebny jest real-time, a więc na pewno gamedev, ale także np. branża telewizyjna - od pisania codeców (h264 itd), do serwerów video. I zapewniam Cię, że tam nie piszą w javie ;)
W asemblera za dużo nie inwestuj, bo dzisiejsze procesory są takie, że kompilator i tak wygeneruje lepszy kod od człowieka.